czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

W Zamościu drożej za śmieci

Dodano: 11 grudnia 2016, 09:52
Autor: ask

Od nowego roku w Zamościu będzie obowiązywał nowy sposób naliczania opłat za wywóz śmieci. Mimo że stawki nie zostaną zmienione, oznaczać on będzie duże podwyżki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Zmiany są konieczne, bo – jak twierdzi zamojski magistrat – do gospodarki odpadami gmina musi dokładać. W 2015 r. deficyt wyniósł ponad 1,5 mln zł.

Z czego wynika problem? Deklaracje śmieciowe dotyczą ok. 51 tys. mieszkańców miasta, czyli o ok. 14 tys. mniej niż oficjalnie Zamość ma mieszkańców. W aż co czwartym ze skontrolowanych gospodarstw urzędnicy znaleźli nieścisłości związane z naliczaniem opłat. Oprócz dalszych kontroli uszczelnić system postanowili też radni, którzy na ostatniej sesji zdecydowali o zlikwidowaniu opłaty ryczałtowej. Dotychczas, jeśli we wspólnym gospodarstwie domowym mieszały więcej niż trzy osoby, to za wywóz śmieci płaciły one nie za osobę (czyli 10,5 zł) tylko ryczałtem wynoszącym 38 zł miesięcznie bez względu na to, czy mieszkańców było 4, czy na przykład 10. Od nowego roku zniżka ta będzie przysługiwała jedynie posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Oznacza to spore podwyżki dla rodzin, które jej nie mają. Dla przykładu rodzice z dwójką dzieci mieszkająca razem z dziadkami nie będą już płacili 38 zł, a 63 zł miesięcznie. Rodzina z dwójką dzieci zapłaci natomiast miesięcznie o 4 zł miesięcznie więcej (42 zł zamiast 38 zł).

Podwyżka za wywóz śmieci czeka także mieszkańców gminy Zamość. Od 1 stycznia mieszkańcy zapłacą nie tak jak dotychczas 5,80 zł miesięcznie za jedna osobę, a 7 złotych.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może i te 14 tys. osób z zamojskim meldunkiem gdzieś wyjechało, ale na to konto w Zamościu siedzi wiele osób z meldunkami hrubieszowskimi, tomaszowskimi czy podzamojskimi. Wystarczy się przejechać po zamojskich osiedlach i popatrzeć na blachy parkujących tam samochodów LZA, LHR, LTM, LKS czy LCH. Także de facto liczba mieszkańców Zamościa oscyluje przynajmniej w pobliżu 60 tys. Po prostu w dzisiejszych czasach mało kto się melduje. Poza tym to, że ktoś pracuje w Warszawie czy studiuje w Lublinie nie znaczy, że stale przebywa w tym mieście. Ludzie zameldowani poza Zamościem przyjeżdżają do niego na wakacje, weekendy..
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2016 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Reszty mieszkańców niech szukają na wyspach,ale tamci im nie zapłacą.Swoją drogą RIO powinno sprawdzić jak są wydawane zebrane pieniądze,czy nie jest tak ,że część idzie na śmieci ,a reszta na inne cele,a wykazuje się ciągle brak.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!