wtorek, 20 lutego 2018 r.

Zamość

Wakacje już są, czekamy na słońce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2009, 09:22
Autor: Piotr Stasiuk

Spacer po Starówce, czy wyprawa do ZOO to nie to samo, co Bałtyk albo Tatry, ale też może być fajnie. Oferta przygotowana dla małych zamościan na wakacje jest dość szeroka.

Co w domach kultury?

Zamojski Dom Kultury przez okres wakacji będzie zamknięty, co nie znaczy, że nie planuje atrakcji poza swoją siedzibą.

- Nie prowadzimy specjalnych zajęć w budynku. W okresie wakacyjnym zajmujemy się głównie organizacją imprez plenerowych - mówi Zofia Socha z ZDK. - Zapraszamy na Zamojskie Lato Teatralne. Jeden ze spektakli został przygotowany specjalnie dla młodych widzów.

Później, między 20 a 27 lipca odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych EUROFOLK. To też może się okazać atrakcyjne dla dzieci.

MDK zaprasza do siebie wszystkich chętnych już od początku wakacji. Aż do końca sierpnia przy ulicy Kamiennej 20 odbywają się codzienne zajęcia (w godzinach 8-16).

- To warsztaty artystyczne - mówi Andrzej Szumowski, dyrektor placówki. - A na nich zajęcia plastyczne, taneczne, wokalne. Poza tym, gry sportowe i wycieczki.

Półkolonie w OHP

Ośrodek przy Kilińskiego 68a organizuje trzy tygodniowe turnusy dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Pierwszy zacznie się już 6 lipca. Zajęcia będą bezpłatne.

- Wypoczynek zaplanowany jest dla dzieci z rodzin uboższych. W porozumieniu z zarządami osiedli i MCPR, będziemy wyłaniać takie osoby. Można również zgłaszać się osobiście - mówi opiekun Piotr Zieliński. - W planach są zajęcia sportowe, wyjścia na basen, kąpielisko i do ZOO. Plus dwie wycieczki po Roztoczu.

Co zaplanował Wydział Edukacji i Sportu?

Szkoły przez wakacje pozostaną zamknięte, czynne natomiast będą przyszkolne obiekty sportowe. Na "Orliku” przy SP 4 (ul. Jana Zamoyskiego 4) dzieciaki będą mogły się bawić od 9 aż do 22. Tak samo na boisku przy SP 6 przy ulicy Orlej.

- Czynne też będą obiekty zamojskiego OSiR. Boisko wielofunkcyjne w godzinach od 9 do 22, zaś hala sportowa w zależności od jej obłożenia - informuje Michał Kowalik, inspektor w Wydziale Edukacji i Sportu UM w Zamościu. Korzystanie z obiektów będzie bezpłatne. - Oprócz tego odbędzie się jeszcze kilka imprez sportowych.

W przyszłym tygodniu do 4 lipca Lubelski Klub Karate Tradycyjnego poprowadzi w mieście Letnią Akademię Karate.

Na zamojskich plantach przy ZS nr 1, 9 sierpnia odbędą się Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno - Sportowe. Natomiast Klub Strzelecki "Technik” planuje Roztoczański Turniej Strzelecki.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dwutygodniowe kolonie w Kołobrzegu, Sopocie i Jastarni to pierwsza część oferty ośrodka.

- Koszty wyjazdów wahają się między 1100 a 1200 złotych. Ta forma cieszy się mniejszym zainteresowaniem - przyznaje Maria Mrozek, pracownik TPD. - Oczywiście rodziny z mniejszymi dochodami mogą liczyć na dofinansowanie. Tutaj przewidziano 150 miejsc dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Druga część to półkolonie na terenie Zamościa. Bazą będzie Środowiskowe Ognisko przy ul. Orzeszkowej 28.

- Przewidziano 200 miejsc. Dzieci zgłaszają się same, bądź przez swoje szkoły - mówi Mrozek. - Będą trzy turnusy, każdy potrwa dwa tygodnie. Koszty to 120 złotych za posiłki. Planujemy 2 - 3 wycieczki po Roztoczu, w tym jedną dłuższą, może to będzie biwak i rajd pieszy. Wszystko zależy od aury. Do tego wyjścia na basen, gry i zabawy.

Osiedlowy Dom Kultury \"Okrąglak”

Od 22 czerwca do końca lipca potrwają półkolonie w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wyszyńskiego. Ten czas podzielony jest na trzy dwutygodniowe turnusy.

Dla dzieci bez dofinansowania z MCPR koszt wynosi 180 złotych. Maluchy mają zapewnione drugie śniadanie i obiad.

W programie przewidziano wyjazd na Roztocze, wycieczki po Zamościu i zajęcia rekreacyjno - sportowe. Wszystko w godzinach 7.30 - 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!