sobota, 27 maja 2017 r.

Zamość

Waldemar Barwiński użyczył głosu Bilbo Bagginsowi w filmie Hobbit

Dodano: 19 grudnia 2012, 11:36
Autor: opr. aa

Pochodzący z Zamościa aktor Waldemar Barwiński użyczył głosu Bilbo Bagginsowi, tytułowemu bohaterowi filmu Hobbit: Niezwykła podróż. Chodzi o polską wersję tej produkcji.

Waldemar Barwiński urodził się Zamościu. Jest też absolwentem klasy matematyczno-fizycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Później skończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Na na swoim koncie wiele ról filmowych i telewizyjnych m.in. w filmie "Katyń” Andrzeja Wajdy, "Boże skrawki” czy "Młode wilki” i serialach tj. np. "Majka”, Ratownicy, "Egzamin z życia”. Jest też aktorem dubbingowym.

Film "Hobbit: Niezwykła podróż” jest filmową adaptacją książki J.R.R. Tolkiena będącej prologiem do "Władcy Pierścieni". Jest opowieścią o walce dobra ze złem. Tytułowy bohater, Bilbo Baggins, którego postać zdubbingował Barwiński uczestniczy w wyprawie mającej na celu odzyskanie Ereboru – utraconego królestwa krasnoludów zagarniętego przez smoka Smauga.

W Centrum Kultury Filmowej "Stylowy” w Zamościu film będzie można obejrzeć już 26 grudnia. W Lublinie w Cinema-City od 25 grudnia, a w kinie Bajka od 27 grudnia.


Czytaj więcej o:
Zuza i Filomena
Gość
ja
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Zuza i Filomena
Zuza i Filomena (20 grudnia 2012 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To bardzo miła wiadomość. Cieszymy się, że Zamościanin użycza swojego głosu w tym filmie. Tym chętniej pójdziemy obejrzeć ten film.
Rozwiń
Gość
Gość (19 grudnia 2012 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sensacyjny news z dupy...
Rozwiń
ja
ja (19 grudnia 2012 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I po jakiego ptaka dubbing!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
XXCX
XXCX (19 grudnia 2012 o 12:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech zginą wszyscy co dubbingują filmy w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nie mówię o animacji dla mniej rozumiejących wypowiedzi innych)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!