poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Wandale spokojnie tłuką w szkołach szkło

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 sierpnia 2005, 18:33

Kilkaset złotych nagrody za wskazanie wandali, którzy zniszczyli elewacje i wytłukli szyby w dwóch szkołach i przedszkolu na Słonecznym Stoku wyznaczył zamojski radny Wiesław Nowakowski.

– Wandale są bezkarni, a policja i Straż Miejska nie dają sobie z nimi rady – mówi Nowakowski, który jest radnym i przewodniczącym zarządu osiedla Słoneczny Stok. – To, co się teraz dzieje na osiedlu, jest przerażające.
Kilka dni temu w nocy nieznani sprawcy zdewastowali teren wokół Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2 i Przedszkola nr 10. W sumie w trzech sąsiadujących ze sobą budynkach wybili ok. 20 szyb, a na ścianach nabazgrali wulgarne napisy. – Chuligani zbierają się na placu obok tych szkół od dawna – denerwuje się Nowakowski. – Piją alkohol i hałasują. Są to głównie młodzi chłopcy z okolicznych osiedli. Wielokrotnie ich przeganiałem, powiadamiałem policję i Straż Miejską. Bez rezultatu. Teraz chuligani przeszli jednak sami siebie.
Nowakowski straty wycenił na
ok. 7 tys. zł. – W naszej szkole zniszczono ścianę, która oddalona jest o kilkadziesiąt metrów od bloku – mówi Adam Krzyszczuk, wicedyrektor SP
nr 2 w Zamościu. – Ludzie musieli
to widzieć. Dźwięk wybijanych szyb słychać było na pewno w całej okolicy. Nikt na to nie zareagował.
Wtóruje mu Anna Malczewska, dyrektor Gimnazjum nr 2, gdzie wybito 12 szyb. – Szkoła wyda mnóstwo pieniędzy na remont elewacji – mówi. – Szyby już wstawiamy. O ich wybiciu nie zawiadamialiśmy policji. Co to da?
Aspirant szt. Piotr Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zapewnia, że policja w tej sprawie „trzyma rękę na pulsie”. – Na razie wiemy o 3 wybitych szybach. Jeśli dyrektor gimnazjum zawiadomi nas o wybiciu 12 szyb,
to straty będę rzeczywiście dużo większe, a w związku z tym sprawców będziemy ścigać już nie za wykroczenie, ale przestępstwo. Kara będzie dotkliwsza.
Co na to okoliczni mieszkańcy? – Ludzie się wszystkiego boją – mówi 50-latek z ul. Polnej. – Na osiedlu grasuje banda. Wolą nie wchodzić jej w drogę. (bn)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!