czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Warto przyjrzeć się letnim ofertom cenowym przewoźników, bo można sporo zaoszczędzić

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lipca 2004, 09:07

Podczas wakacji liczba osób korzystających z transportu publicznego wzrasta o blisko połowę. Przewoźnicy prześcigają się w oferowaniu obniżek, które mają przyciągnąć jak największą rzeszę dodatkowych klientów.

- Latem zawsze oferujemy jakieś promocje, ale tym razem obniżki są większe niż kiedykolwiek - zachwala Zbigniew Tracichleb, dyrektor Zakładu Przewozów Regionalnych PKP w Lublinie.
Od tygodnia osoba podróżująca z dwójkom dzieci może kupić w kolejowej kasie bilet z 33 proc. ulgą. Jeszcze więcej, bo połowę ceny biletu, można zaoszczędzić podróżując koleją w grupie liczącej co najmniej 10 osób. Co więcej, przewodnik podróżuje bezpłatnie. Biletów grupowych nie oferują przewoźnicy autobusowi, jednak i oni mają wakacyjną ofertę. - Uruchomiliśmy specjalny kurs do Karwi na Pomorzu przez Elbląg i Gdańsk. Mamy także letnie kursy do Soliny i Ciechocinka - mówi Małgorzata Dzikowska, kierownik Działu Gospodarki Biletowej w lubelskim Przedsiębiorstwie Państwowej Komunikacji Samochodowej.
Ceny normalnych biletów na te kursy wahają się w granicach 50 zł i niemal pokrywają się z cenami oferowanymi przez kolej. Jednak lubelski PPKS oferuje 30 proc. zniżki dla studentów i osób w wieku powyżej 60 lat.
Atrakcyjną ofertę na wakacje mają też niektórzy lokalni przewoźnicy. Na okres wakacji PPKS Tomaszów Lubelski proponuje 40 proc. zniżki dla młodzieży szkolnej i studentów. Oszczędzą też osoby, które w tomaszowskiej kasie kupią bilet powrotny z datą na lipiec i sierpień. - Bilet powrotny będzie wtedy kosztował połowę ceny. Oznacza to, że łączny bilet w tę i z powrotem w czasie wakacji kosztuje trzy czwarte ceny - rachuje Bogdan Boruchowski, dyrektor tomaszowskiego PPKS - W ubiegłym roku też stosowaliśmy takie promocje ale obejmowały tylko lokalne kursy. Teraz rozszerzyliśmy ofertę na autobusy jadące do Rzeszowa, Warszawy, Lublina i Przemyśla - dodaje.

W góry!

Porównujemy ceny u wybranych przewoźników na trasie Lublin - Zakopane:
PKP - pociąg pośpieszny: bilet normalny - 51,40 zł, bilet dla opiekuna dziecka w ofercie "przejazdy rodzinne” - 34,44 zł, studenci - 32,38 zł; PPKS Lublin: bilet normalny - 56 zł, studenci - 39,92 zł; prywatny przewoźnik (bus): normalny - 50 zł, studenci - 45 zł
Do Lublina możemy dojechać z Zamościa pociągiem pośpiesznym (bilet normalny - 26,24 zł, "przejazdy rodzinne” - 17,78 zł, studenci - 16,53 zł), busem (10 zł) lub autobusem (bilet normalny - 11,50 zł, studenci - 8,05 zł).

Z Zamościa do Krakowa

Pod Wawel możemy pojechać z Zamościa pociągiem pośpiesznym (bilet normalny - 43,04 zł, "przejazdy rodzinne” - 28,83 zł, studenci - 27,12 zł) lub autobusem (bilet normalny - 42 zł, studenci - 29,40 zł).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!