Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 kwietnia 2012 r.
8:43
Edytuj ten wpis

Werbkowice: Policja: Proszę się zatrzymać! Franek Gumowiak: Ni ch…a!

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 15 A A
Rowerzysta nie reagował na sygnały do zatrzymania  (Dorota Awiorko-Klimek / Archiwum)
Rowerzysta nie reagował na sygnały do zatrzymania (Dorota Awiorko-Klimek / Archiwum)

Urwanie głowy mieli policjanci z rowerzystą, który popełnił wykroczenie, nie chciał zatrzymać się do kontroli, podał nieprawdziwe personalia i nie miał zamiaru poddać się badaniu na zawartość alkoholu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę policjanci dojeżdżali oznakowanym radiowozem do skrzyżowania przy ul. Szkolnej w Werbkowicach, kiedy 58-latek wymusił pierwszeństwo przejazdu. Mundurowi musieli gwałtownie hamować, rowerzysta popedałował dalej, a że jechał wężykiem, funkcjonariusze postanowili go zatrzymać.

– Rowerzysta nie reagował na sygnały do zatrzymania – informuje Edyta Krystkowiak, rzecznik hrubieszowskiej policji.

Nie pomogły ani prośby, ani groźby. – Ni ch…a! – rzucił w stronę stróżów prawa, którzy w końcu postanowili zajechać mu drogę.

Poproszony o podanie danych personalnych mężczyzna odparł, że nazywa się Franek Gumowiak. To był najprawdopodobniej spóźniony żart primaaprilisowy, bo 58-latek z Werbkowic dobrze jest znany policjantom i prędzej czy później ustalono by jego personalia.
Rowerzysta odmówił badania na zawartość alkoholu w radiowozie, nie chciał również dmuchać w alkomat po przewiezieniu do siedziby posterunku. Postanowiono w końcu przewieźć go do hrubieszowskiego szpitala, by pobrano krew do badań.

– Wtedy mężczyzna znowu zaczął robić wszystko, by nie poddać się badaniu – relacjonuje Krystkowiak. – Zażądał, aby pielęgniarki zmierzyły mu ciśnienie i zawartość cukru.

Krew do badań została w końcu pobrana, ale na wyniki trzeba jeszcze poczekać. Policja twierdzi, że 58-latek był pijany. To było widać (chwiał się i jechał rowerem wężykiem), słychać (bełkotliwie mówił) i czuć.

Jeżeli potwierdzą to badania krwi, mieszkaniec Werbkowic odpowiadać będzie przed sądem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Na koniec mundurowi odwieźli nieco zmęczonego, samozwańczego Franka Gumowiak do domu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2012 o 14:26
to już nigdy nie dowiemy się jaka była zawartość alkoholu w radiowozie...

3x0,7
Avatar
a / 6 kwietnia 2012 o 13:46
to już nigdy nie dowiemy się jaka była zawartość alkoholu w radiowozie....
Avatar
czytelniczka / 6 kwietnia 2012 o 12:57
takie objawy jakie podaje pan dziennikarz występują również u cukrzyków. przy hipoglikemi pacjęci zataczają się ich wymowa jest bełkotliwa i czuć charakterystyczną woń z ust. POSTRONNE OSOBY CZĘSTO CHORYCH MIJAJĄ Z DALEKA MYŚLAC ŻE MAJĄ DO CZYNIENIA Z PIJACZKIEM!!!
Avatar
Proszek zOMO / 6 kwietnia 2012 o 12:53
Ależ mamy dzielnych i sumiennych stróży prawa... jedynie w takich akcjach mogą sie popisać... "Pogoń" za pijaczkiem na rowerku to dopiero wyczyn zasługujący na opiewanie w środkach masowego rażenia...
Avatar
jon / 6 kwietnia 2012 o 12:16
[quote name='bocian' timestamp='1333700189' post='618685']
Wam się Ćwoki nigdy nic nie podoba, a to fajnie napisany tekst, jakich we wszystkich gazetach brakuje. Jak piszą jakieś pierdziele o Smoleńsku, biskupie, władzy albo biedzie dziwnym, nadętym, "oficjalnym" językiem, to się można porzygać. A tu proszę, ktoś z polotem.
[/quote]
ale polot !
niektórym to wiele nie potrzeba...
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2012 o 11:56
[quote name='chudzik' timestamp='1333700803' post='618698']
"Ale jaja" na koszt podatników. Poswinni go postrzelić skoro nie chciał się sam zatrzymać na wezwanie i zamknąć do pierdla za stawianie oporu a nie wozić się z pajacem.
[/quote]

Nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie. I nie oglądaj więcej filmów awanturniczych, ewentualnie awanturniczo - przyrodniczych.
Avatar
daleki sąsiad / 6 kwietnia 2012 o 11:24
[quote name='bocian' timestamp='1333700189' post='618685']
Wam się Ćwoki nigdy nic nie podoba, a to fajnie napisany tekst, jakich we wszystkich gazetach brakuje. Jak piszą jakieś pierdziele o Smoleńsku, biskupie, władzy albo biedzie dziwnym, nadętym, "oficjalnym" językiem, to się można porzygać. A tu proszę, ktoś z polotem.
[/quote]
Racja. Teks napisany z "jajem", świetnie się go czyta. Ale w to ,że Policja odwiozła Franka Gumowiaka nie uwierzę!
Avatar
grzesiek / 6 kwietnia 2012 o 11:15
Krzoy zapisz mnie do fanklubu!! Kiedy będą wyniki badania krwi radiowozu??
Avatar
chudzik / 6 kwietnia 2012 o 10:26
"Ale jaja" na koszt podatników. Poswinni go postrzelić skoro nie chciał się sam zatrzymać na wezwanie i zamknąć do pierdla za stawianie oporu a nie wozić się z pajacem.
Avatar
bocian / 6 kwietnia 2012 o 10:16
Wam się Ćwoki nigdy nic nie podoba, a to fajnie napisany tekst, jakich we wszystkich gazetach brakuje. Jak piszą jakieś pierdziele o Smoleńsku, biskupie, władzy albo biedzie dziwnym, nadętym, "oficjalnym" językiem, to się można porzygać. A tu proszę, ktoś z polotem.
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2012 o 14:26
to już nigdy nie dowiemy się jaka była zawartość alkoholu w radiowozie...

3x0,7
Avatar
a / 6 kwietnia 2012 o 13:46
to już nigdy nie dowiemy się jaka była zawartość alkoholu w radiowozie....
Avatar
czytelniczka / 6 kwietnia 2012 o 12:57
takie objawy jakie podaje pan dziennikarz występują również u cukrzyków. przy hipoglikemi pacjęci zataczają się ich wymowa jest bełkotliwa i czuć charakterystyczną woń z ust. POSTRONNE OSOBY CZĘSTO CHORYCH MIJAJĄ Z DALEKA MYŚLAC ŻE MAJĄ DO CZYNIENIA Z PIJACZKIEM!!!
Avatar
Proszek zOMO / 6 kwietnia 2012 o 12:53
Ależ mamy dzielnych i sumiennych stróży prawa... jedynie w takich akcjach mogą sie popisać... "Pogoń" za pijaczkiem na rowerku to dopiero wyczyn zasługujący na opiewanie w środkach masowego rażenia...
Avatar
jon / 6 kwietnia 2012 o 12:16
[quote name='bocian' timestamp='1333700189' post='618685']
Wam się Ćwoki nigdy nic nie podoba, a to fajnie napisany tekst, jakich we wszystkich gazetach brakuje. Jak piszą jakieś pierdziele o Smoleńsku, biskupie, władzy albo biedzie dziwnym, nadętym, "oficjalnym" językiem, to się można porzygać. A tu proszę, ktoś z polotem.
[/quote]
ale polot !
niektórym to wiele nie potrzeba...
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2012 o 11:56
[quote name='chudzik' timestamp='1333700803' post='618698']
"Ale jaja" na koszt podatników. Poswinni go postrzelić skoro nie chciał się sam zatrzymać na wezwanie i zamknąć do pierdla za stawianie oporu a nie wozić się z pajacem.
[/quote]

Nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie. I nie oglądaj więcej filmów awanturniczych, ewentualnie awanturniczo - przyrodniczych.
Avatar
daleki sąsiad / 6 kwietnia 2012 o 11:24
[quote name='bocian' timestamp='1333700189' post='618685']
Wam się Ćwoki nigdy nic nie podoba, a to fajnie napisany tekst, jakich we wszystkich gazetach brakuje. Jak piszą jakieś pierdziele o Smoleńsku, biskupie, władzy albo biedzie dziwnym, nadętym, "oficjalnym" językiem, to się można porzygać. A tu proszę, ktoś z polotem.
[/quote]
Racja. Teks napisany z "jajem", świetnie się go czyta. Ale w to ,że Policja odwiozła Franka Gumowiaka nie uwierzę!
Avatar
grzesiek / 6 kwietnia 2012 o 11:15
Krzoy zapisz mnie do fanklubu!! Kiedy będą wyniki badania krwi radiowozu??
Avatar
chudzik / 6 kwietnia 2012 o 10:26
"Ale jaja" na koszt podatników. Poswinni go postrzelić skoro nie chciał się sam zatrzymać na wezwanie i zamknąć do pierdla za stawianie oporu a nie wozić się z pajacem.
Avatar
bocian / 6 kwietnia 2012 o 10:16
Wam się Ćwoki nigdy nic nie podoba, a to fajnie napisany tekst, jakich we wszystkich gazetach brakuje. Jak piszą jakieś pierdziele o Smoleńsku, biskupie, władzy albo biedzie dziwnym, nadętym, "oficjalnym" językiem, to się można porzygać. A tu proszę, ktoś z polotem.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 7 16

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!