wtorek, 28 marca 2017 r.

Zamość

Więcej mocnych trunków

Dodano: 2 listopada 2001, 13:17
Autor: Zofia Sawecka

Rada Miejska Zamościa ustaliła nowy limit punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc., sprecyzowała warunki sprzedaży oraz zasady mierzenia odległości od szkół, przedszkoli, kościołów itp. do miejsc handlu i spożywania trunków.

W niespełna 70-tysięcznym Zamościu będzie 130 punktów sprzedaży alkoholu na wynos i 65 punktów gastronomicznych, w których serwowane będą trunki.
- Dotychczas mieliśmy 120 punktów sprzedaży alkoholu. Praktycznie cały ten limit jest już wykorzystany, więc alkoholem nie mogłyby handlować nowo powstające obiekty, m. in. supermarket. Co do gastronomii, dotychczas limit nie był określony. Nowelizacja ustawy "antyalkoholowej” zobowiązuje jednak samorządy do przyjęcia takiego limitu, więc RM to uczyniła - wyjaśnia Robert Świątkiewicz, dyrektor Wydziału Promocji Rozwoju i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Zamościa.
Radni dokonali także standaryzacji "gastronomii”, określając minimalną ilość miejsc siedzących w lokalu na 12. Dotychczas alkohol można było podawać także w bardzo małych barach, nawet takich o 8 krzesłach.
Odległość punktów z alkoholem od placówek oświatowych czy kultu religijnego, określona na minimum 100 metrów, będzie mierzona nie w linii prostej i od zewnętrznego ogrodzenia, a od wejścia do punktu sprzedaży, drogą dla pieszych, wiodącą przez wyznaczone przejścia przez jezdnię - do głównych drzwi wejściowych danego obiektu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24