poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Więcej światła w Kryłowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 sierpnia 2013, 21:10
Autor: (kmo)

Kryłów jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w gminie Mircze i coraz bardziej zadbaną.

Niedawno z centrum usunięto szpecące rudery znajdujące się na działkach gminnych, zbudowano ładne boisko obok szkoły. Teraz Kryłów ma stylowe, nowe oświetlenie, dostosowane do charakteru wypoczynkowego miejscowości, a także dające większe poczucie bezpieczeństwa.

– W centrum było bardzo dużo szpecących słupów, przy samym boisku kilkanaście – wyjaśnia Lech Szociński, wójt gminy Mircze. – Za ich dzierżawę płaciliśmy bardzo dużo i w końcu postanowiliśmy to uporządkować. Wspólnie z PGE w Zamościu założyliśmy nowe oświetlenie.

Nowe stylowe latarnie zastąpiły kilkadziesiąt starych betonowych słupów oraz kilkaset metrów naziemnej linii energetycznej, która nie tylko szpeciła miejscowość, ale również stwarzała zagrożenie dla ponad setki bocianów, które rokrocznie gniazdują na terenie Kryłowa i w najbliższej okolicy. Linia zasilająca biegnie teraz pod ziemią.

– Na tę inwestycję wydaliśmy z budżetu 80 tys. zł, resztę wyłożył PGE – mówi wójt. – Firma z Tarnawatki, postawiła w sumie 30 słupów z lampami ulicznymi oraz linią kablową i przyłączami do poszczególnych nieruchomości.

Nowe oświetlenie oprócz działek prywatnych obejmuje 4 skrzyżowania, 4 parkingi, drogę na wyspę zamkową i most na rzece Bug. Oświetlone zostały także chodniki przy Placówce Straży Granicznej, zespole szkół, ośrodku zdrowia i kościele oraz zajezdnia autobusowa i sklepy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!