piątek, 26 maja 2017 r.

Zamość

Wielka uczta dla kinomanów

Autor: (ak)

Po raz siódmy zamojscy miłośnicy kina będą mieli okazję uczestnictwa w Zamojskich Dniach Filmu Religijnego. Tegoroczny "Sacrofilm”, zorganizowany pod hasłem "Spotkania w drodze do jednego Ojca” rozpocznie się w przyszły czwartek i potrwa 10 dni.

Na imprezę złoży się przede wszystkim 8 niezwykle różnorodnych projekcji zarówno filmów dokumentalnych, jak i fabularnych, nowości i dzieł uznawanych już za klasykę. Na ekranie kina "Stylowy” pojawi się m.in. "Trzeci cud” Agnieszki Holland i "Boże skrawki” Yurka Bogayevicha. Organizatorzy pomyśleli ponadto o zorganizowaniu prelekcji i warsztatów filmowych, a także spotkań z ludźmi kina. Właściwie od początku istnienia imprezie patronuje Krzysztof Zanussi, który zawsze w listopadzie znajduje czas, by odwiedzić Zamość. Tak będzie również w tym roku. Na przestrzeni ostatnich lat nie zmieniła się również główna idea "Sacrofilmu”, którą jest niesienie przesłania dialogu międzyreligijnego i kulturowego.
Więcej o programie tegorocznego "Sacrofilmu”, o tym, gdzie i co będzie można zobaczyć, w czym wziąć udział, napiszemy za tydzień.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24