poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Zamość

Wielkie inwestycje za wielkie pieniądze w szpitalu w Hrubieszowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2011, 09:25

W szpitalu pracuje 640 osób. To największy zakład pracy w Hrubieszowie. Placówka cały czas poszukuje
W szpitalu pracuje 640 osób. To największy zakład pracy w Hrubieszowie. Placówka cały czas poszukuje

Szpital w Hrubieszowie otrzyma prawie 5 mln złotych dofinansowania na modernizację starego bloku operacyjnego oraz zakup sprzętu medycznego. Cała inwestycja pochłonie około 9,8 mln złotych.

Po zakończeniu prac blok operacyjny będzie w pełni dostosowany do wymogów Ministerstwa Zdrowia.

– W ramach projektu powstanie też sala cięć cesarskich – mówi Zofia Laskowska, dyrektor SP ZOZ im. św. Jadwigi Królowej w Hrubieszowie.

Organowi prowadzącemu placówkę udało się pozyskać 4 mln 958 tys. złotych dofinansowania z RPO Województwa Lubelskiego.

– Jestem zadowolony, że udało się nam w końcu zdobyć pieniądze na to poważne zadanie – nie kryje radości starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa.

To nie jedyna dobra wiadomość. Od grudnia ub. roku trwa proces informatyzacji wraz z elementami ucyfrowienia szpitala.

– W tej chwili montowany jest sprzęt informatyczny – mówi Laskowska. – Jesteśmy też w trakcie przetargu na zakup sprzętu medycznego.

Prace powinny zakończyć się w październiku. Inwestycja pochłonie prawie 5 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne stanowi 3,8 mln złotych.

W ub. roku za 320 tys. złotych wyremontowano w szpitalu izbę przyjęć, gdzie znalazło się miejsce m.in. na punkt przyjęć pacjentów z wydzielonymi gabinetami lekarskimi, izba przyjęć ginekologiczna, izolatka oraz dwa łóżka obserwacyjne.

Wymieniono też awaryjną karetkę na nową, wyremontowano dach i wybudowano z asfaltu drogi dojazdowe i wewnętrzne. W podległych SP ZOZ ośrodkach zdrowia w Mirczu i Teratynie zakończono montowanie wind. To zadanie pochłonęło łącznie 600 tys. złotych, z czego połowę kosztów pozyskano z PFRON.

W porównaniu z ub. rokiem szpital otrzymał na ten rok z NFZ kontrakt niższy o 2,5 mln złotych.

Najbardziej poszkodowane są oddziały chirurgii i rehabilitacji. Z tego samego powodu od 1 stycznia przestały działać poradnie specjalistyczne: ortopedyczna, diabetologiczna logopedyczna i rehabilitacyjna.

Ale NFZ zmienił w końcu zdanie i od wtorku trzy pierwsze zaczęły znowu funkcjonować, a wkrótce powinna otworzyć swe podwoje poradnia ortopedyczna.

– Mamy też oficjalne przyrzeczenie od NFZ, które padło na konwencie starostów, że oddział chirurgiczny otrzyma więcej pieniędzy w ramach tegorocznego kontraktu – cieszy się dyrektor Laskowska. – Mamy tam dużo pacjentów. W styczniu kontrakt został wykonany na poziomie 115 procent.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!