poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Władze Hrubieszowa liczą na wsparcie profesora Kokowskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2009, 14:18

Nie wyobrażamy sobie realizacji projektu bez pomocy profesora Andrzeja Kokowskiego – zapewniają władze Hrubieszowa.

– Projekt budowy marki turystycznej "Witajcie w Gotanii” wywołał medialny szum i wiele niedokładnych informacji – uważa Marek Watras, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Hrubieszowie. – Informuję, iż udział profesora Andrzeja Kokowskiego w tym projekcie w początkowej fazie prac był bardzo duży, ukierunkowujący partnerów do dalszych działań nad projektem.

Dodaje, że gratyfikacja finansowa profesora przewidywała zwrot kosztów przejazdu, nie była wynagrodzeniem za wkład pracy w projekcie budowy marki.

Konkurs na wykonanie strategii marki wygrała Firma Doradcza "Synergia” Lublin i zgodnie z umową ją wykonała.

– Uwagi wnoszone przez partnerów projektu zostały uwzględnione i zaakceptowane w ostatecznej wersji dokumentu – podkreśla Watras. – Partnerzy projektu "Witajcie w Gotanii” postanowili działać dalej i złożyli wniosek o środki do szwajcarsko-polskiego programu współpracy "Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionu Gotania”. Czekamy na pisemne potwierdzenie akceptacji naszego wniosku. W pracach nad wyżej wymienionym wnioskiem nie uczestniczył profesor Kokowski.

Przypomnijmy, że Hrubieszów i sąsiednie gminy powinni dostać na realizację tego drugiego projektu 5 milionów franków szwajcarskich, czyli około 13,5 mln złotych. Ale profesor dyrektor Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, który jest ojcem chrzestnym wszelkich hrubieszowskich inicjatyw związanych z Gotami, nie chciał firmować swoim nazwiskiem przedsięwzięcia. Andrzej Kokowski poczuł się urażony sposobem realizacji pomysłu.

Wszystko wskazuje na to, że – po rozmowach z samorządowcami – pomoże w jego realizacji. – Liczymy na profesora – nie ukrywa Zbigniew Dolecki, burmistrz Hrubieszowa.

Przedsięwzięcie ma być realizowane od początku przyszłego roku na terenie miasta Hrubieszowa oraz 9 gmin z powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego oraz zamojskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ya
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ya
ya (8 września 2009 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fałszywa nuta
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!