niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Władze miasta chcą dwóch pośredniaków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2008, 16:50
Autor: Bogdan Nowak

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu musi podwyższyć swój standard. Dlatego powinien podzielić się na miejski i powiatowy.

Tak uważają urzędnicy z magistratu. W Starostwie Powiatowym pomysł wywołał konsternację. Kategorycznie sprzeciwia się mu Rada Zatrudnienia PUP.- Aby podwyższyć standardy trzeba stworzyć dwa urzędy dla Zamościa i powiatu - przekonywała podczas konferencji prasowej Iwonna Stopczyńska, wiceprezydent Zamościa. - Bo oczekiwania bezrobotnych z miasta i powiatu są różne. Ci ostatni stanowią zresztą aż 60 proc., a starostwo nie daje PUP tyle pieniędzy, ile powinno. Bezrobotni na tym podziale skorzystają.

Zamojski pośredniak nie wygląda najlepiej. Jego dyrektor, Jan Kozyra, od lat zabiega o modernizację lub przebudowę siedziby. Wnioskował także o nowy budynek. Bez skutku. W tegorocznym budżecie miasta pieniądze na to się nie znalazły. Mimo to, z pośredniakiem coś zrobić trzeba. Taki obowiązek nakłada bowiem na samorząd rozporządzenie ministra pracy, który domaga się podwyższenia standardów w pośredniakach. Zamojscy samorządowcy wymyślili, że wywiążą się z tego, dzieląc urząd pracy na miejski i powiatowy. Wniosek w tej sprawie trafił już do Rady Zatrudnienia PUP. Nie zyskał akceptacji. - Generalnie, nie jestem temu przeciwny, ale to skomplikowana operacja - mówi Jan Kozyra. - Już sam podział naszej bazy danych byłby trudny, nie mówiąc o kosztach całego przedsięwzięcia. Sprawę załatwiłyby remonty. Po ich przeprowadzeniu spełnialibyśmy wszystkie standardy. Bo w ministerialnym rozporządzeniu chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezrobotnym poufności w kontaktach z pośrednikami.

Więcej problemów w realizacji miejskich pomysłów dostrzega zamojski starosta. - Nie mamy pieniędzy na tworzenie nowego, powiatowego urzędu - tłumaczy Henryk Matej. - Budynek, który zajmujemy, jest na to za ciasny, a o budowie nowego nie ma mowy. Staramy się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim o zwrot budynku, w którym mieści się jego zamojska delegatura (działała tam kiedyś Rada Powiatu - red.). Jeśli to się uda, możemy zacząć myśleć o podziale. Ale, naszym zdaniem, PUP w obecnym kształcie działa właściwie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!