piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Wojewódzka Wystawa Zwierząt, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie

Dodano: 28 czerwca 2004, 17:29

Zwierzęta hodowlane z całej Lubelszczyzny będzie można obejrzeć podczas XVIII Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt, Maszyn i Urządzeń Rolniczych na terenach wystawowych w podzamojskim Sitnie. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend.

Wydarzenie to na stałe wpisało się w krajowy kalendarz imprez rolniczych, a przygraniczne położenie sprawia, że z wystawy korzystają także mieszkańcy Ukrainy. W tym roku szykuje się mały jubileusz: 80-lecie Ośrodka Kultury Rolnej w Sitnie.
Podczas imprezy planowana jest prezentacja ok. 50 sztuk bydła, ponad 60 świń, 12 koni. Nie zabraknie królików, drobiu użytkowego i ozdobnego oraz pszczół. Wyjątkowo okazale zapowiada się ekspozycja owiec i kóz. - Chcemy w tym roku zwrócić szczególną uwagę na ekspozycję ras rodzimych, których hodowla wychowawcza wzbudza coraz większe zainteresowanie - poinformowała nas Nina Drozdowska z oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sitnie.
W sobotę planowane są szkolenia, ocena zwierząt, prezentacja firm. Organizatorzy zapraszają do pasieki na kiermasz produktów i sprzętu pszczelarskiego. Najpiękniejsze zwierzęta otrzymają tytuł championa.
W niedzielę po mszy świętej przed pałacem i uroczystym otwarciu wystawy nastąpi prezentacja nagrodzonych zwierząt, wręczanie dyplomów i pucharów hodowcom i najlepszym dostawcom mleka. Nie zabraknie konkursów oraz występów zespołów ludowych, w tym m.in. zespołu Leopolis ze Lwowa. Na wystawie można będzie zakupić ponadto loszki i knurki hodowlane i pomóc rolnikowi spod Radzynia Podlaskiego, któremu piorun zabił stado krów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!