Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 stycznia 2010 r.
13:10
Edytuj ten wpis

Wszyscy zrzucamy się na "trzynastki" dla budżetówki

0 30 A A

Najmniej dostaną nauczyciele i referenci w magistracie, najwięcej prezydent Zamościa. Chodzi o "trzynastki”. Dodatkowe pensje nie biorą się z powietrza, tylko z naszych podatków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dostają je niemal wszyscy pracownicy sfery budżetowej. Pokrzywdzonymi są pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W pierwszym zakładzie pracuje 137 osób, w drugim – 174.

– Od 13 lat nie dostajemy "trzynastek”, bo nie należy się nam taka nagroda – mówi Franciszek Josik, prezes PGK w Zamościu. – Pracownicy mają mieszane uczucia.

Bo zarobki nie należą do najwyższych. Średnia płaca wynosi tam 2784,77 złotych brutto miesięcznie. Na decyzje swoich szefów czekają jeszcze pracownicy PGE SA.

– Kiedyś "trzynastki” mieliśmy co roku. Teraz, po zmianach, nie wiadomo jak będzie – mówi pracownica firmy. Dodatkowe pobory na pewno by ją ucieszyły, ale w sumie co do "trzynastek” ma mieszane uczucia. – W dzisiejszych czasach takie premie powinny być raczej uzależnione od wyników finansowych danej firmy, a nie należne odgórnie. W końcu wszyscy podatnicy się na to składają – argumentuje.

– Dlatego albo wszyscy powinni je dostawać, albo nikt – uważa pracownica Zamojskiego Domu Kultury, w którym "trzynastki” przestały być wypłacane kilka lat temu.

Lepiej mają w Zakładzie Gospodarki Lokalowej, gdzie średnia pobory wynoszą 2,5 tys. złotych brutto. Tutaj dodatkową pensję dostanie cała 70-osobowa załoga. Ale nie szef. – Nie mam zamiaru płakać z tego powodu – zapewnia Stanisław Koziej, prezes ZGL.

"Trzynastki” dostaje jednak zdecydowana większość pracowników budżetówki. Zgodnie z przepisami, do końca marca przysługuje im dodatkowa wyplata w wysokości 8,5 proc. ubiegłorocznych zarobków.

– To forma nagrody rocznej za dobrą pracę – mówi Karol Garbula, podinspektor ds. komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zamościa. – Pracownik, który w ciągu roku zostałby ukarany zgodnie z regulaminem, mógłby nie dostać jej wcale.

Niektórym urzędnikom opowiadanie o swoich nagrodach wydaje się wstydliwe. – Nie myślałem jeszcze o "trzynastce”, nie wiem kiedy ją dostanę, ani w jakiej wysokości – zapewnia Jacek Grabek, kierownik zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ale uważa, że dodatkowa pensja należy się podlegającym mu 43 pracownikom. – Bo miesięcznie biorą na rękę od 1 do 2 tys. złotych – mówi.

Nie wszystkim podoba się wypłacanie dodatkowych pensji z naszych podatków. – Bo to relikt słusznie minionych czasów – denerwuje się pan Jan, emeryt. – Jak stać nas na takie prezenty, to proponuję dzielić je między wszystkich. Mnie też przydałoby się parę groszy, bo z 800-złotowej emerytury trudno wyżyć.

Trzynastki za 2009 rok (brutto w złotych)

Prezydent Zamościa – 12442
Dyrektor wydziału Urzędu Miasta (średnio) – 6456
Dyrektor szkoły – 4700–5500
Nauczyciel ze stażem powyżej 20 lat – 3200–4500
Komendant Państwowej Straży Pożarnej – 3654
Nauczyciel ze stażem 10–20 lat – 2500–3500
Inspektor UM (średnio) – 2869
Pracownik Zakładu Gospodarki Lokalowej (średnio) – 2500
Nauczyciel ze stażem do 5 lat – 2200–2500
Ogniomistrz straży pożarnej na stanowisku dowódcy zastępu – 2362
Referent UM z stażem do 10 lat – 2031
Strażak początkowy PSP (po roku służby) – 1480

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
telewidz / 23 stycznia 2010 o 20:12
Jutro tj. w niedzielę 24 stycznia 2010 roku

TVP3 info o godz.20.50 w cyklicznym programie

Młodzież Kontra czyli.......Pod ostrzałem

przekaże na żywo

spotkanie młodzieżówek partyjnych

z Panem Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS

temat dyskusji: Wojna o Projekty Konstytucji

Gościowi można pocztą elektroniczną przesłać pytania

na adres: mk@mlodziezkontra.pl
Avatar
Gość / 23 stycznia 2010 o 11:31
heh napisał:
Dziękuję za zaproszenie, ja pracuję w szkole i życzę każdemu żeby miał takie stałe i gwarantowane zarobki jak nauczyciele bez względu na ilość i jakość świadczonej pracy.


A ja myślę, że w szkole tylko sobie dorabiasz . Twój stały i gwarantowany dochód pochodzi z innego źródła. Zgodzę się z Tobą co do jakości świadczonej pracy -z tym bywa różnie (tak jak w każdym innym zawodzie). Jeśli chodzi o ilość to już nie masz racji, bo czyż pracując w niepełnym wymiarze czasu pracy zarobisz tyle co na całym etacie?
dzi z innego źródła. Zgodzę się z Tobą co do jakości świadczonej pracy -z tym bywa różnie (tak jak w każdym innym zawodzie). Jeśli chodzi o ilość to już nie masz racji, bo czyż pracując w niepełnym wymiarze czasu pracy zarobisz tyle co na całym etacie? rozwiń
Avatar
heh / 23 stycznia 2010 o 01:15
ooooj napisał:
Jeżeli mówimy o zarobkach nauczycieli to nie zapominajmy, że KAŻDY nauczyciel bez względu na stopień awansu zawodowego otrzymuje obowiązkowo poza pensją na wakcje świadczenie urlopowe w kwocie ponad 1.000 zł. Oprócz tego w zależności od dochodu w rodzinie dostaje również dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, tzw. "wczasy pod gruszą", jest to przeważnie kilkaset złotych.


Dziękuję za zaproszenie, ja pracuję w szkole i życzę każdemu żeby miał takie stałe i gwarantowane zarobki jak nauczyciele bez względu na ilość i jakość świadczonej pracy.


Dziękuję za zaproszenie, ja pracuję w szkole i życzę każdemu żeby miał takie stałe i gwarantowane zarobki jak nauczyciele bez względu na ilość i jakość świadczonej pracy. rozwiń
Avatar
~wojtek~ / 22 stycznia 2010 o 23:10
[quote name='Padlinka' date='22.01.2010, 22:44:29' post='222269']
Żyjesz w tym Lublinie ileś tam lat i nawet nie wiesz co się dookoła Ciebie dzieje. A dzieje się niemało. I tak "Dziennik Wschodni" wykupiła AGORA. Także inne niegłujpie radio bardzo popularne w Lublinie t.zw. "Radio przebojów" zostało wykupione przez AGORĘ. Czekamy jeszcze na to, że AGORA wykupi TVP Lublin. A jak takie "ORŁY" jak Rycho, Miro, Zbycho i Grzecho kręcą lody na cmentarzach i stacjach paliw to dobre ( mają do tego warunki ) a 13 należy się tylko tym co spełniają kryteria i jak firma posiada na ten cel środki. I o to walcz, żeby ten przepis " posiada na ten cel środki" wprowadzony 10 lat temu raz na zawsze zniknął z pragmatyki pracy. Wtedy 13 będzie wypłacana wszystkim. Nawet tym w prywatnych firmach.

Ty nie jesteś padlinka Ty jesteś PADLINA i to dość tępa ale przemądrzała. Jakie "kryteria" jaka 'pragmatyka"? Czy ty sie czegoś nie nawdychałaś?- na zdrową mi nie wyglądasz.
[quote name='Padlinka' date='22.01.2010, 22:44:29' post='222269']
Żyjesz w tym Lublinie ileś tam lat i nawet nie wiesz co się dookoła Ciebie dzieje. A dzieje się niemało. I tak "Dziennik Wschodni" wykupiła AGORA. Także inne niegłujpie radio bardzo popularne w Lublinie t.zw. "Radio przebojów" zostało wykupione przez AGORĘ. Czekamy jeszcze na to, że AGORA wykupi TVP Lublin. A jak takie "ORŁY" jak Rycho, Miro, Zbycho i Grzecho kręcą lody na cmentarzach i stacjach paliw to dobre ( mają ... rozwiń
Avatar
Padlinka / 22 stycznia 2010 o 22:44
eM napisał:
Co droga ~Padlinko~ ma Dziennik Wschodni do Agory? A to że ktoś pobiera 13 od lat nie znaczy że są one uczciwe wobec społeczeństwa. Każdy ma dziury w domowym budżecie. Oczywiście chciałbym aby każdy pracownik- urzędnik czy nie, był dobrze opłacany, ale to wygląda tak: urzędnicy dysponują pieniędzmi z podatków i część z nich przeznaczają na swoje premie i to jest nieuczciwe, tak jakby np gość który w pracy zbiera pieniądze na prezent dla kolegi, zabrał połowę dla siebie jako zapłatę za zbieranie.

Żyjesz w tym Lublinie ileś tam lat i nawet nie wiesz co się dookoła Ciebie dzieje. A dzieje się niemało. I tak "Dziennik Wschodni" wykupiła AGORA. Także inne niegłujpie radio bardzo popularne w Lublinie t.zw. "Radio przebojów" zostało wykupione przez AGORĘ. Czekamy jeszcze na to, że AGORA wykupi TVP Lublin. A jak takie "ORŁY" jak Rycho, Miro, Zbycho i Grzecho kręcą lody na cmentarzach i stacjach paliw to dobre ( mają do tego warunki ) a 13 należy się tylko tym co spełniają kryteria i jak firma posiada na ten cel środki. I o to walcz, żeby ten przepis " posiada na ten cel środki" wprowadzony 10 lat temu raz na zawsze zniknął z pragmatyki pracy. Wtedy 13 będzie wypłacana wszystkim. Nawet tym w prywatnych firmach.

Żyjesz w tym Lublinie ileś tam lat i nawet nie wiesz co się dookoła Ciebie dzieje. A dzieje się niemało. I tak "Dziennik Wschodni" wykupiła AGORA. Także inne niegłujpie radio bardzo popularne w Lublinie t.zw. "Radio przebojów" zostało wykupione przez AGORĘ. Czekamy jeszcze na to, że AGORA wykupi TVP Lublin. A jak takie "ORŁY" jak Rycho, Miro, Zbycho i Grzecho kręcą lody na cmentarzach i stacjach paliw to dobre ( mają do tego warunki ) a 13 należy się tylko tym co spełniają kryteria i jak firm... rozwiń
Avatar
nie-polityk / 22 stycznia 2010 o 22:35
Zapraszam do pracy w szkole... Można się dorobić. Po co zazdrościć komuś kasy i wakacji, świadczenia urlopowego (z funduszu socjalnego) i dodatków... Trzeba spróbować i korzystać z przywilejów...
Avatar
nie-polityk / 22 stycznia 2010 o 22:31
Zapraszam do pracy w szkole, będziesz miał super: wakacje, świadczenie urlopowe (z funduszu socjalnego) etc.
Avatar
ooooj / 22 stycznia 2010 o 22:23
Jeżeli mówimy o zarobkach nauczycieli to nie zapominajmy, że KAŻDY nauczyciel bez względu na stopień awansu zawodowego otrzymuje obowiązkowo poza pensją na wakcje świadczenie urlopowe w kwocie ponad 1.000 zł. Oprócz tego w zależności od dochodu w rodzinie dostaje również dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, tzw. "wczasy pod gruszą", jest to przeważnie kilkaset złotych.
Avatar
joseph / 22 stycznia 2010 o 20:20
[quote name='la' date='22.01.2010, 13:36:26' post='221986']
Te stawki to mniemam płaca brutto. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. dodatek funkcyjny pobiera dyrektor szkoły, za wychowawstwo - tylko wychowawcy. Z dodatkiem motywacyjnym różnie bywa - wiem że w Warszawie są to spore sumy, ale np. w naszej szkole jest to ok. 40 -50 zł. Ja jestem nauczycielem dyplomowanym, mam 21 lat pracy, specjalizację z historii, pedagogiki specjalnej zarabiam 2293 zł.netto
[/quote

czyli zarabiasz 50 zł za 45 minut pracy - niezłą masz stawkę - nie stękaj tylko bierz sie do porządnej roboty i pomyśl o ludziach co zarabiają 5 zł na godzinę - prawdziwą godzinę a nie "nauczycielska godzinę"
[quote name='la' date='22.01.2010, 13:36:26' post='221986']
Te stawki to mniemam płaca brutto. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. dodatek funkcyjny pobiera dyrektor szkoły, za wychowawstwo - tylko wychowawcy. Z dodatkiem motywacyjnym różnie bywa - wiem że w Warszawie są to spore sumy, ale np. w naszej szkole jest to ok. 40 -50 zł. Ja jestem nauczycielem dyplomowanym, mam 21 lat pracy, specjalizację z historii, pedagogiki specjalnej zarabiam 2293 zł.netto
[/quote

czyli zarabiasz 50 zł za 45... rozwiń
Avatar
ssss / 22 stycznia 2010 o 20:14
mąż nauczycielki napisał:
chyba przesadzacie i to bardzo
Nauczyciel ze stażem 10–20 lat – 2500–3500.

moja żona nie dostała jeszcze więcej niż 800 zł. A pracuje już 18 lat i jest nauczycielem dyplomowanym
to jak przypuszczam dane z Warszawy


ale z ciebie niecny kłamca - wszyscy wiemy jak z wami jest !!! masz ludzi za głupich a sam na głupka wyszedłeś
upich a sam na głupka wyszedłeś rozwiń
Avatar
telewidz / 23 stycznia 2010 o 20:12
Jutro tj. w niedzielę 24 stycznia 2010 roku

TVP3 info o godz.20.50 w cyklicznym programie

Młodzież Kontra czyli.......Pod ostrzałem

przekaże na żywo

spotkanie młodzieżówek partyjnych

z Panem Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS

temat dyskusji: Wojna o Projekty Konstytucji

Gościowi można pocztą elektroniczną przesłać pytania

na adres: mk@mlodziezkontra.pl
Avatar
Gość / 23 stycznia 2010 o 11:31
heh napisał:
Dziękuję za zaproszenie, ja pracuję w szkole i życzę każdemu żeby miał takie stałe i gwarantowane zarobki jak nauczyciele bez względu na ilość i jakość świadczonej pracy.


A ja myślę, że w szkole tylko sobie dorabiasz . Twój stały i gwarantowany dochód pochodzi z innego źródła. Zgodzę się z Tobą co do jakości świadczonej pracy -z tym bywa różnie (tak jak w każdym innym zawodzie). Jeśli chodzi o ilość to już nie masz racji, bo czyż pracując w niepełnym wymiarze czasu pracy zarobisz tyle co na całym etacie?
dzi z innego źródła. Zgodzę się z Tobą co do jakości świadczonej pracy -z tym bywa różnie (tak jak w każdym innym zawodzie). Jeśli chodzi o ilość to już nie masz racji, bo czyż pracując w niepełnym wymiarze czasu pracy zarobisz tyle co na całym etacie? rozwiń
Avatar
heh / 23 stycznia 2010 o 01:15
ooooj napisał:
Jeżeli mówimy o zarobkach nauczycieli to nie zapominajmy, że KAŻDY nauczyciel bez względu na stopień awansu zawodowego otrzymuje obowiązkowo poza pensją na wakcje świadczenie urlopowe w kwocie ponad 1.000 zł. Oprócz tego w zależności od dochodu w rodzinie dostaje również dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, tzw. "wczasy pod gruszą", jest to przeważnie kilkaset złotych.


Dziękuję za zaproszenie, ja pracuję w szkole i życzę każdemu żeby miał takie stałe i gwarantowane zarobki jak nauczyciele bez względu na ilość i jakość świadczonej pracy.


Dziękuję za zaproszenie, ja pracuję w szkole i życzę każdemu żeby miał takie stałe i gwarantowane zarobki jak nauczyciele bez względu na ilość i jakość świadczonej pracy. rozwiń
Avatar
~wojtek~ / 22 stycznia 2010 o 23:10
[quote name='Padlinka' date='22.01.2010, 22:44:29' post='222269']
Żyjesz w tym Lublinie ileś tam lat i nawet nie wiesz co się dookoła Ciebie dzieje. A dzieje się niemało. I tak "Dziennik Wschodni" wykupiła AGORA. Także inne niegłujpie radio bardzo popularne w Lublinie t.zw. "Radio przebojów" zostało wykupione przez AGORĘ. Czekamy jeszcze na to, że AGORA wykupi TVP Lublin. A jak takie "ORŁY" jak Rycho, Miro, Zbycho i Grzecho kręcą lody na cmentarzach i stacjach paliw to dobre ( mają do tego warunki ) a 13 należy się tylko tym co spełniają kryteria i jak firma posiada na ten cel środki. I o to walcz, żeby ten przepis " posiada na ten cel środki" wprowadzony 10 lat temu raz na zawsze zniknął z pragmatyki pracy. Wtedy 13 będzie wypłacana wszystkim. Nawet tym w prywatnych firmach.

Ty nie jesteś padlinka Ty jesteś PADLINA i to dość tępa ale przemądrzała. Jakie "kryteria" jaka 'pragmatyka"? Czy ty sie czegoś nie nawdychałaś?- na zdrową mi nie wyglądasz.
[quote name='Padlinka' date='22.01.2010, 22:44:29' post='222269']
Żyjesz w tym Lublinie ileś tam lat i nawet nie wiesz co się dookoła Ciebie dzieje. A dzieje się niemało. I tak "Dziennik Wschodni" wykupiła AGORA. Także inne niegłujpie radio bardzo popularne w Lublinie t.zw. "Radio przebojów" zostało wykupione przez AGORĘ. Czekamy jeszcze na to, że AGORA wykupi TVP Lublin. A jak takie "ORŁY" jak Rycho, Miro, Zbycho i Grzecho kręcą lody na cmentarzach i stacjach paliw to dobre ( mają ... rozwiń
Avatar
Padlinka / 22 stycznia 2010 o 22:44
eM napisał:
Co droga ~Padlinko~ ma Dziennik Wschodni do Agory? A to że ktoś pobiera 13 od lat nie znaczy że są one uczciwe wobec społeczeństwa. Każdy ma dziury w domowym budżecie. Oczywiście chciałbym aby każdy pracownik- urzędnik czy nie, był dobrze opłacany, ale to wygląda tak: urzędnicy dysponują pieniędzmi z podatków i część z nich przeznaczają na swoje premie i to jest nieuczciwe, tak jakby np gość który w pracy zbiera pieniądze na prezent dla kolegi, zabrał połowę dla siebie jako zapłatę za zbieranie.

Żyjesz w tym Lublinie ileś tam lat i nawet nie wiesz co się dookoła Ciebie dzieje. A dzieje się niemało. I tak "Dziennik Wschodni" wykupiła AGORA. Także inne niegłujpie radio bardzo popularne w Lublinie t.zw. "Radio przebojów" zostało wykupione przez AGORĘ. Czekamy jeszcze na to, że AGORA wykupi TVP Lublin. A jak takie "ORŁY" jak Rycho, Miro, Zbycho i Grzecho kręcą lody na cmentarzach i stacjach paliw to dobre ( mają do tego warunki ) a 13 należy się tylko tym co spełniają kryteria i jak firma posiada na ten cel środki. I o to walcz, żeby ten przepis " posiada na ten cel środki" wprowadzony 10 lat temu raz na zawsze zniknął z pragmatyki pracy. Wtedy 13 będzie wypłacana wszystkim. Nawet tym w prywatnych firmach.

Żyjesz w tym Lublinie ileś tam lat i nawet nie wiesz co się dookoła Ciebie dzieje. A dzieje się niemało. I tak "Dziennik Wschodni" wykupiła AGORA. Także inne niegłujpie radio bardzo popularne w Lublinie t.zw. "Radio przebojów" zostało wykupione przez AGORĘ. Czekamy jeszcze na to, że AGORA wykupi TVP Lublin. A jak takie "ORŁY" jak Rycho, Miro, Zbycho i Grzecho kręcą lody na cmentarzach i stacjach paliw to dobre ( mają do tego warunki ) a 13 należy się tylko tym co spełniają kryteria i jak firm... rozwiń
Avatar
nie-polityk / 22 stycznia 2010 o 22:35
Zapraszam do pracy w szkole... Można się dorobić. Po co zazdrościć komuś kasy i wakacji, świadczenia urlopowego (z funduszu socjalnego) i dodatków... Trzeba spróbować i korzystać z przywilejów...
Avatar
nie-polityk / 22 stycznia 2010 o 22:31
Zapraszam do pracy w szkole, będziesz miał super: wakacje, świadczenie urlopowe (z funduszu socjalnego) etc.
Avatar
ooooj / 22 stycznia 2010 o 22:23
Jeżeli mówimy o zarobkach nauczycieli to nie zapominajmy, że KAŻDY nauczyciel bez względu na stopień awansu zawodowego otrzymuje obowiązkowo poza pensją na wakcje świadczenie urlopowe w kwocie ponad 1.000 zł. Oprócz tego w zależności od dochodu w rodzinie dostaje również dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie, tzw. "wczasy pod gruszą", jest to przeważnie kilkaset złotych.
Avatar
joseph / 22 stycznia 2010 o 20:20
[quote name='la' date='22.01.2010, 13:36:26' post='221986']
Te stawki to mniemam płaca brutto. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. dodatek funkcyjny pobiera dyrektor szkoły, za wychowawstwo - tylko wychowawcy. Z dodatkiem motywacyjnym różnie bywa - wiem że w Warszawie są to spore sumy, ale np. w naszej szkole jest to ok. 40 -50 zł. Ja jestem nauczycielem dyplomowanym, mam 21 lat pracy, specjalizację z historii, pedagogiki specjalnej zarabiam 2293 zł.netto
[/quote

czyli zarabiasz 50 zł za 45 minut pracy - niezłą masz stawkę - nie stękaj tylko bierz sie do porządnej roboty i pomyśl o ludziach co zarabiają 5 zł na godzinę - prawdziwą godzinę a nie "nauczycielska godzinę"
[quote name='la' date='22.01.2010, 13:36:26' post='221986']
Te stawki to mniemam płaca brutto. Wrzucasz wszystkich do jednego worka. dodatek funkcyjny pobiera dyrektor szkoły, za wychowawstwo - tylko wychowawcy. Z dodatkiem motywacyjnym różnie bywa - wiem że w Warszawie są to spore sumy, ale np. w naszej szkole jest to ok. 40 -50 zł. Ja jestem nauczycielem dyplomowanym, mam 21 lat pracy, specjalizację z historii, pedagogiki specjalnej zarabiam 2293 zł.netto
[/quote

czyli zarabiasz 50 zł za 45... rozwiń
Avatar
ssss / 22 stycznia 2010 o 20:14
mąż nauczycielki napisał:
chyba przesadzacie i to bardzo
Nauczyciel ze stażem 10–20 lat – 2500–3500.

moja żona nie dostała jeszcze więcej niż 800 zł. A pracuje już 18 lat i jest nauczycielem dyplomowanym
to jak przypuszczam dane z Warszawy


ale z ciebie niecny kłamca - wszyscy wiemy jak z wami jest !!! masz ludzi za głupich a sam na głupka wyszedłeś
upich a sam na głupka wyszedłeś rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra