sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Wszystkie zebrania osiedlowe mają być w Hrubieszowie rejestrowane na kasetach magnetofonowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2004, 08:45

Urząd Miasta w Hrubieszowie będzie musiał zakupić w najbliższym czasie przynajmniej jeden dyktafon. Rada Miasta zadecydowała, by zebrania osiedlowe mieszkańców nagrywać na kasety magnetofonowe.

Wniosek formalny o rejestrowanie dźwiękowe zebrań mieszkańców dziewięciu hrubieszowskich osiedli zgłosił na poniedziałkowej sesji wiceprzewodniczący Rady Miasta Józef Bojarczuk (Hrubieszowskie Porozumienie Samorządowe), który od 1990 roku stoi na czele Zarządu Osiedla Sławęcin.
Czym się kierował? - Jako wiceprzewodniczący RM 8 lutego uczestniczyłem w spotkaniu z mieszkańcami osiedla Żeromskiego - powiedział nam przedwczoraj. - Dwa tygodnie później wziąłem udział w posiedzeniu komisji budżetowej. Wtedy burmistrz Franciszek Suchecki zarzucił mi, że na zebraniu powiedziałem, że on skradł żużel. Nic takiego nie powiedziałem. Nie ma tego w protokole z zebrania.
Do protokołu Bojarczuk chciał zajrzeć 27 lutego, a więc dwa dni po pamiętnym posiedzeniu komisji. - Sekretarz nie chciał mi go udostępnić, mówiąc, że burmistrz wprowadził zakaz udostępniania dokumentów i udzielania informacji na zewnątrz - wspomina. - Widać, że ja, wiceprzewodniczący RM, stałem się pierwszą ofiarą tego rozporządzenia.
Czemu ma służyć rejestrowanie dźwiękowe zebrań? - Ułatwi się pracę protokolantom i każdy będzie miał udokumentowane to, co powiedział na zebraniu. Nie będzie można poza tym manipulować czyimiś wypowiedziami.
Wniosek Bojarczuka poparło w poniedziałek 11 radnych. Przeciwnych było 11, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Co na to przewodniczący zarządów osiedli? - Nie wiem komu to potrzebne i po co robić tyle szumu? - usłyszeliśmy od Józefa Pilarczyka, przewodniczacego Zarządu Osiedla Podgórze. - Na zebraniach ludzie mówią o swoich problemach, a jak to będzie wszystko nagrywane, to nie wiem, czy mieszkańcy będą dalej chętni do rozmów.

Marta Mazek

- W urzędzie nie ma zakazu udostępniania dokumentów i udzielania informacji na zewnątrz. Może je otrzymać każdy, ale za zgodą burmistrza. Jeżeli radni zadecydowali o rejestrowanie dźwiękowe zebrań mieszkańców osiedli, nie pozostanie nam nic innego jak zakupić dyktafony.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!