piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Zamość

Wybuchowy rencista

Dodano: 2 kwietnia 2002, 20:32
Autor: (lew)

Od pół roku do 8 lat więzienia grozi blisko 70-letniemu wdowcowi spod Grabowca, który przed pięcioma miesiącami omal nie wysadził w powietrze swojego syna wraz z rodziną. Prokurator oskarżył go o umyślne narażenie na niebezpieczeństwo eksplozji gazu, co zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób. Proces rencisty rozpocznie się w najbliższy piątek przed Sądem Rejonowym w Hrubieszowie.
Do zdarzenia doszło w nocy 18 listopada 2001 roku. Z dowodów zgromadzonych przez Prokuraturę Rejonową w Hrubieszowie wynika, że oskarżony odkręcił najpierw zawory w dwóch butlach gazowych, a następnie podpalił boazerię, przez co omal nie doprowadził do eksplozji gazu w kuchni zamieszkanej przez jego syna z rodziną. Rozprzestrzeniający się ogień zdołano na szczęście opanować. W porę obudził się syn. W sukurs przyszli mu sąsiedzi.
Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Biegli psychiatrzy stwierdzili, że w czasie popełnienia zarzucanego czynu mężczyzna miał zdolność do rozpoznania jego znaczenia, natomiast zdolność do kierowania swoim postępowaniem miał ograniczoną w znacznym stopniu. Oskarżony nie był wcześniej karany.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24