niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Wycinka drzew w centrum Zamościa. "Nie rokowały na przeżycie"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2013, 18:39

Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta (Czytelnik)
Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta (Czytelnik)

Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta. Zdaniem urzędników, wydających decyzję w tej sprawie były ku temu powody.

– Tuż przed świętami, w centrum Zamościa, na terenie byłego ogródka jordanowskiego przy ul. Kiepury, wycięto kilka potężnych, kilkudziesięcioletnich jesionów wyniosłych – pisze nasz Czytelnik. – Jest to przykład wandalizmu i masakry w majestacie prawa. Wycięte zostały wszystkie największe drzewa.

O wycinkę drzew wnioskowało do Ratusza zamojskie Koło Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. – Decyzja w tej sprawie została wydana w maju ub. roku – potwierdza Krystyna Stefańska z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Zamościu. – Jednak z uwagi na okres lęgowy ptaków wycinka była dopiero teraz.

Pod piłę poszło w sumie osiem drzew – w tym pięć wskazanych przez naszego Czytelnika jesionów wyniosłych. Pozostałe drzewa to – kasztanowiec biały, klon jesionolistny i orzech szary.

Powód wycinki? Zagrożenie bezpieczeństwa przebywających na terenie ogródka osób. Drzewa też, jak tłumaczą urzędnicy, były "chore, zamierające i nierokujące na przeżycie”.

Zdaniem naszego Czytelnika, miejsce to straciło na atrakcyjności. – Teren jordanka był ulubionym miejscem zabaw dla dzieci z tej części miasta – pisze mieszkaniec Zamościa. – Był, ponieważ w ub. roku zdemontowano też kilka funkcjonujących jeszcze huśtawek i zjeżdżalnię – zapewne w trosce o bezpieczeństwo. Teraz w jordanku jest pusto i łyso.

Z przewodniczącym Zarządu Koła PSOUU w Zamościu nie udało nam się wczoraj skontaktować.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
paweł
Andrzej
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 stycznia 2013 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zasłanialy ratusz!!
Rozwiń
paweł
paweł (9 stycznia 2013 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wycinają bo szykują pod budowę bloku
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (9 stycznia 2013 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pamiętam te piękne jesiony. Widoczny na zdjęciu pień dorodnego drzewa nie wykazuje żadnych nieprawidłowości, również na przekroju. Jeżeli były (??) jakieś suche gałęzie to należało je jedynie fachowo przyciąć. "Łatwiej" jednak jest podjąć bezmyślną i szkodliwą decyzję o wycięciu drzew o znacznej wartości przyrodniczej - co niestety potwierdza, że upośledzeni umysłowo mają u nas (za) dużo do powiedzenia i łatwo znajdują posłuch u organów decyzyjnych - przypominam podobną sprawę z Lublina (ul. Unicka).
Rozwiń
gość
gość (9 stycznia 2013 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ulubione miejsce zabaw dzieci? No mało nie spadłem z krzesła ze śmiechu. Jest to ulubione miejsce lokalnych psiarzy, bo zamiast chodzić puści pieska bez smyczy i pali fajkę na ławce, jak również po zmroku slalomują tam między niesprzatanymi psimi odchodami miłośnicy alkoholu na świeżym powietrzu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!