Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

28 lutego 2014 r.
8:15
Edytuj ten wpis

Wycofują pociąg Zamość - Rzeszów. I jednocześnie kupują nowe lokomotywy na tę trasę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
34 4 A A

Nowe lokomotywy mają zapewnić sprawne ogrzewanie i klimatyzację w pociągach z Zamościa do Rzeszowa - zapowiada spółka PKP Intercity. A jednocześnie wycofuje pociąg z tej trasy. Po co więc obietnice? - To zakup perspektywiczny - mówi kolej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowych lokomotyw będzie 10, każda będzie mieć napęd spalinowy, a przetarg na ich dostawę wygrała bydgoska Pesa. Za lokomotywy spółka PKP Intercity zapłaci 131 milionów złotych. - Dzięki nim zminimalizujemy ryzyko awarii, występujących dziś w starym taborze, a także zapewnimy sprawne ogrzewanie i klimatyzację - tak w oficjalnym komunikacie rozesłanym do mediów pisze Paweł Hordyński, członek zarządu PKP Intercity ds. finansowych. - Nowe lokomotywy, od października 2015 roku, poprowadzą pociągi pasażerskie w tych relacjach, gdzie linie kolejowe nie są zelektryfikowane - informuje przewoźnik. I wymienia sześć tras, po których nowe lokomotywy mają ciągnąć wagony z pasażerami. A wśród tych tras jest Zamość-Rzeszów. Sęk w tym, że za kilka dni między Zamościem a Rzeszowem przestaną kursować pociągi. A przewoźnik nie tłumaczy tego wcale brakiem lokomotyw, tylko brakiem pasażerów. - Na tym odcinku średnio jeździ 20-30 pasażerów. To zaledwie pół wagonu - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. To dlatego od 9 marca trasa pociągu TLK Hetman ma być skrócona, skończy on bieg w Rzeszowie, gdzie pasażerów jadących do Zamościa przejąć mają podstawione przez kolej autobusy. - Koszty takiego rozwiązania są znacznie mniejsze.
Dlaczego zatem kolejarze jednocześnie wycofują pociąg z trasy, a jednocześnie obiecują, że będą kursować tu nowe lokomotywy? - Te lokomotywy to zakup na najbliższe 30 lat. Nie możemy wykluczyć, że na tę trasę wrócimy - mówi Szopowska. - To zakup perspektywiczny, tak samo jak Pendolino. Ktoś może pytać, po co nam pociąg dostosowany do prędkości 250 km/h, skoro Centralna Magistrala Kolejowa jest dostosowana do 200 km/h. To, że teraz jest 200 km/h nie oznacza, że kiedyś nie będzie można tu jechać 230 km/h - dodaje Szopowska.
Czytaj więcej o:

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 24 kwietnia 2014 o 20:44

To po co ciągnął tak wiele czasu (wiele miesięcy) 4 lub 5 wagonów, skoro ludzie w pół wagonu by się zmieścili? To tylko "pogłębiało" zadłużenie spółek kolejowych... Nie wystarczyła by lokomotywa z 1 wagonem na tej trasie lub szynobus? Dlaczego tak ciężko myślą na tej naszej kolei ??? W Czechosłowacji już kilkadziesiąt lat kursują lekkie szynobusy (niskim kosztem) -u nas dopiero od kilku lat...

w Czechach - nazywano to " motorki "

w latach 70-tych ubw. coś podobnego można było spotkac na Mazurach.

tak więc nie jest to wynalazek obecnych panów dyrektorów i prezesów żerujących na majątku dawnej PKP

w Czechach - nazywano to " motorki "

w latach 70-tych ubw. coś podobnego można było spotkac na Mazurach.

tak więc nie jest to wynalazek obecnych panów dyrektorów i prezesów żerujących na majątku dawnej PKP

rozwiń
Avatar
Zenon / 22 kwietnia 2014 o 00:33

Autobusowa komunikacja na tym odcinku jest bardzo dobra. Właśnie teraz nią jeżdżę. Autobusy są nowe i wygodne. Polecam.

Avatar
Katarzyna Kowalik / 28 lutego 2014 o 10:12

AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW W SPRAWIE PRZYSPIESZENIA BUDOWY CAŁEGO ODCINKA S19!

petycjeonline.com/s_19

ZAPRASZAMY 

LUBELSKIE STOWARZYSZENIA INICJATYW STUDENCKICH

Avatar
to-to / 28 lutego 2014 o 10:09

To po co ciągnął tak wiele czasu (wiele miesięcy) 4 lub 5 wagonów, skoro ludzie w pół wagonu by się zmieścili? To tylko "pogłębiało" zadłużenie spółek kolejowych... Nie wystarczyła by lokomotywa z 1 wagonem na tej trasie lub szynobus? Dlaczego tak ciężko myślą na tej naszej kolei ??? W Czechosłowacji już kilkadziesiąt lat kursują lekkie szynobusy (niskim kosztem) -u nas dopiero od kilku lat...

Avatar
jon / 24 kwietnia 2014 o 20:44

To po co ciągnął tak wiele czasu (wiele miesięcy) 4 lub 5 wagonów, skoro ludzie w pół wagonu by się zmieścili? To tylko "pogłębiało" zadłużenie spółek kolejowych... Nie wystarczyła by lokomotywa z 1 wagonem na tej trasie lub szynobus? Dlaczego tak ciężko myślą na tej naszej kolei ??? W Czechosłowacji już kilkadziesiąt lat kursują lekkie szynobusy (niskim kosztem) -u nas dopiero od kilku lat...

w Czechach - nazywano to " motorki "

w latach 70-tych ubw. coś podobnego można było spotkac na Mazurach.

tak więc nie jest to wynalazek obecnych panów dyrektorów i prezesów żerujących na majątku dawnej PKP

w Czechach - nazywano to " motorki "

w latach 70-tych ubw. coś podobnego można było spotkac na Mazurach.

tak więc nie jest to wynalazek obecnych panów dyrektorów i prezesów żerujących na majątku dawnej PKP

rozwiń
Avatar
Zenon / 22 kwietnia 2014 o 00:33

Autobusowa komunikacja na tym odcinku jest bardzo dobra. Właśnie teraz nią jeżdżę. Autobusy są nowe i wygodne. Polecam.

Avatar
Katarzyna Kowalik / 28 lutego 2014 o 10:12

AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW W SPRAWIE PRZYSPIESZENIA BUDOWY CAŁEGO ODCINKA S19!

petycjeonline.com/s_19

ZAPRASZAMY 

LUBELSKIE STOWARZYSZENIA INICJATYW STUDENCKICH

Avatar
to-to / 28 lutego 2014 o 10:09

To po co ciągnął tak wiele czasu (wiele miesięcy) 4 lub 5 wagonów, skoro ludzie w pół wagonu by się zmieścili? To tylko "pogłębiało" zadłużenie spółek kolejowych... Nie wystarczyła by lokomotywa z 1 wagonem na tej trasie lub szynobus? Dlaczego tak ciężko myślą na tej naszej kolei ??? W Czechosłowacji już kilkadziesiąt lat kursują lekkie szynobusy (niskim kosztem) -u nas dopiero od kilku lat...

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 3

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010