sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Zamość

Wygrać życie

Autor: (ak)

Od dziś do niedzieli w Zamościu trwać będzie akcja zorganizowana pod hasłem "Dni walki z rakiem” przez Stowarzyszenie Klub Kobiet po Mastektomii "Amazonki”. Całość zakończy "Marsz Życia i Nadziei”, który w niedzielę przejdzie ulicami miasta.

Już dzisiaj o godz. 16 w Biurze Wystaw Artystycznych - Galerii Zamojskiej otwarta zostanie wystawa plastyczna zatytułowana "Wielkość wiśni”. Na ekspozycję złożą się obrazy 7 niemieckich artystek, spośród których każda miała w swoim życiu do czynienia z rakiem piersi. - Malarki przelały na płótno swoje doświadczenia ze spotkania z tą chorobą. Pokazały, w jaki sposób dotykała ona ich samych, ale także ich matek, sióstr, czy bliskich znajomych - opowiadają zamojskie "Amazonki”, zachęcając do zwiedzenia wystawy w BWA.
Na piątek organizatorki akcji zaplanowały prelekcję poświęconą rehabilitacji kobiet, które przeszły leczenie raka piersi. Temat ten zaprezentuje mgr Krystyna Puto z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji (godz. 14, siedziba WSZiA przy ul. Sienkiewicza 22 w Zamościu). Profilaktyce raka piersi poświęcona zostanie natomiast sobota. Poza wykładami, które wygłoszą dr Teresa Sosnowska i dr Zofia Świtka, w czasie spotkania w sali Consulatus zamojskiego Ratusza (godz. 12-15), uczestniczki spotkania będą mogły skorzystać z porad lekarzy specjalistów i poddać się bezpłatnemu badaniu piersi.
Z kolei w niedzielę o godz. 11 z Rynku Wielkiego, przez ul. Partyzantów przejdzie "Marsz Życia i Nadziei”, którego finałem będzie uroczysty koncert zorganizowany w Zamojskim Domu Kultury. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do uczestnictwa w naszej akcji - mówią zamojskie "Amazonki”. - Marzy nam się zbudowanie solidarności między osobami zdrowymi i tymi, których ta choroba dotknęła. Chcemy, by wreszcie udało się przełamać bariery wstydu i lęku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24