wtorek, 30 maja 2017 r.

Zamość

Rozbity volkswagen posła Bratkowskiego został odholowany na parking w Krasnymstawie (Maciej Kaczanow
Rozbity volkswagen posła Bratkowskiego został odholowany na parking w Krasnymstawie (Maciej Kaczanow

Arkadiusz Bratkowski, poseł PSL, walczy o życie. Wczoraj w nocy jego volkswagen passat zjechał do rowui uderzył w drzewo. Parlamentarzysta przeszedł poważną operację głowy. Jest nieprzytomny.

Do wypadku doszło po godz. 1 tuż za Krasnymstawem. Poseł wracał do domu w Miączynie niedaleko Zamościa.
- Jak doszło do zdarzenia, nie wiemy - mówi podinspektor Stanisław Bojarski, komendant powiatowy policji w Krasnymstawie. - Samochód na łagodnym łuku zjechał do rowu, uderzył w drzewa i okręcił się wokół osi. Uszkodzony jest przód, cały lewy bok i bagażnik.
W pobliżu miejsca, gdzie doszło do wypadku, nie ma żadnych zabudowań. Nikt nie widział zdarzenia. O stojącym w rowie samochodzie policję zawiadomił kierowca, którego kilka minut wcześniej poseł wyprzedzał.
Rannego przewieziono do krasnostawskiego szpitala. Jego stan był ciężki. Wstępne badania wykazały uraz mózgu i krwiaka podtwardówkowego. Lekarze zadecydowali o natychmiastowym przetransportowaniu posła na Oddział Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu. Operacja trwała kilka godzin. Pacjent, wciąż nieprzytomny, znajduje się na Oddziale Intensywnej Terapii.
- Rokowania są poważne - mówi doktor Andrzej Mielcarek, dyrektor szpitala. - Decydujące będą najbliższe dni. Zasady postępowania w takich przypadkach polegają na wyciszeniu organizmu. Stan śpiączki może trwać do tygodnia, a nawet dziesięciu dni. W tym czasie chorego celowo nie wybudzamy.
Dopiero po obudzeniu się pacjenta, będzie można ocenić, jakie spustoszenie w jego organizmie wywołał uraz.
- Dopiero specjalistyczne ekspertyzy pomogą odtworzyć przebieg zdarzenia - mówi Andrzej Stasieczek, szef Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. - Liczymy również na to, że po obudzeniu się poseł powie, jak doszło do zdarzenia.
Rozpatrywanych jest kilka wersji: awaria samochodu, zaśnięcie kierowcy lub przyczyny zdrowotne. Wyklucza się udział osób trzecich.
- Bardzo współczuję mojemu koledze i jego rodzinie - mówi poseł PSL Leszek Świętochowski. - Jest moim bliskim przyjacielem. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję, że niebawem powitamy go w Sejmie. •Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!