piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Za pieniądze z UE szpital "papieski" doposaży swój oddział ratunkowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 kwietnia 2010, 12:19
Autor: (lew)

Zamojski szpital "papieski” zdobył kolejne fundusze unijne na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). Umowa na realizacje pierwszego etapu projektu na podniesienie sprawności działania SOR została już podpisana.

Inwestycja ma kosztować 1,76 mln złotych.

– W ramach projektu oddział zostanie wyposażony w nowy sprzęt z obszaru resuscytacyjno-zabiegowego, czyli defibrylator z możliwością wykonania kardiowersji, przenośny zestaw resuscytacyjny, laryngoskop, aparat AMBU dla dzieci i dorosłych, stolik anestetyczny, przyłóżkowy zestaw rtg, fonendoskop, stetoskop przedsercowy dla dzieci – informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Listę uzupełnia zestaw do odsysania z opłucnej z reduktorem, aparat do powierzchniowego ogrzewania pacjenta, łóżko do intensywnej terapii i szpitalne elektryczne, materac pediatryczny do ogrzewania pacjentów, stół zabiegowy oraz aparat do znieczulania.

Zakupiona zostanie też aparatura z obszaru terapii natychmiastowej: kardiomonitory, zestaw do trudnej intubacji, monitor zwiotczenia mięśniowego i monitor głębokości znieczulenia.

– Ponadto z obszaru obserwacji zakupione zostaną m.in. respiratory stacjonarne i transportowe, pompy infuzyjne, elektryczne urządzenia do ssania, strzykawki automatyczne, aparaty do szybkiego przetaczania płynów – dodaje Pankiewicz.

Na oddziale wykonane zostaną także prace budowlane; w planach jest m.in. wzniesienie ścian działowych, wykonanie instalacji gazów medycznych, elektrycznych itp.

Placówka przy al. Jana Pawła II nie zamierza zwalniać tempa. W ramach realizacji drugiego etapu projektu złożony został kolejny wniosek o pozyskanie unijnych pieniędzy na budowę całodobowego lądowiska dla śmigłowców sanitarnych z oświetleniem i systemem nawigacyjnym.

Przedsięwzięcie ma kosztować ok. 2 mln złotych, ale 85 proc. dofinansowania pochodzić ma z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W ramach prac budowlanych płyta dotychczasowego lądowiska będzie przebudowana i ogrodzona, droga dojazdowa do lądowiska zostanie przebudowana, wykonany zostanie nowy chodnik z kostki brukowej, a także niezbędne instalacje oraz oświetlenie i monitoring lądowiska.

Powstanie też budynek techniczno-garażowy dla potrzeb lądowiska wraz z drogami dojazdowymi. W nowych pomieszczeniach znajdą się pomieszczenia garażowe dla trzech pojazdów sanitarnych, zainstalowany zostanie również m.in. sprzęt nawigacyjny i łącznościowy.

Zaplanowana jest też modernizacja dojazdu do SOR dla osób niepełnosprawnych oraz budowa windy zewnętrznej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!