Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 grudnia 2009 r.
11:41
Edytuj ten wpis

Zabił po pijanemu czworo młodych ludzi. Trafi do więzienia na 10 lat

0 13 A A

Na 10 lat trafi za kratki 21-letni Tomasz S. z gminy Ulhówek, który po pijanemu spowodował wypadek drogowy. W Dyniskach Starych zginęło czworo nastolatków. Wyrok w tej sprawie właśnie zapadł przed tomaszowskim sądem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wobec Tomasza S. zasądzono też 10-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. – Sąd obciążył też skazanego kosztami procesu – dodaje Jarosław Jedynak, przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Tomaszowie Lubelskim.

Mieszkańcy Dynisk Starych są podzieleni. Nie chcą podawać nazwisk. – Sprawiedliwy wyrok – mówił nam w poniedziałek jeden z gospodarzy. – 10 lat więzienia to tylko 2,5 roku za jedno życie. Zdecydowanie za mało – uważa inny nasz rozmówca.

Ludzie do tej pory łączą się w bólu nie tylko z rodzinami ofiar, ale i sprawcy. – Matka ma jednego syna w więzieniu, a drugiego na cmentarzu, bo też zginął w wypadku – załamuje ręce mieszkanka wioski.

Do tragedii doszło 26 kwietnia. W grupę nastolatków wjechał opel vectra. Na miejscu zginęli 17-letni Mateusz oraz 16-letni Monika i Radek. 15-letnia Justyna zmarła w szpitalu.

Sprawca zostawił samochód i uciekł. Mundurowi zatrzymali go w domu. Miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Pił na zabawie, ale miał kierowcę. Po sprzeczce z dziewczyną, wsiadł jednak za kierownicę.

Przed sądem odpowiadał nie tylko za spowodowanie po pijanemu śmiertelnego wypadku drogowego, ale również za namawianie świadka do składania fałszywych zeznań (chciał, aby winę na siebie wziął kolega, który podczas zabawy „robił za kierowcę”).

Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kinol / 13 marca 2010 o 03:39
Zawsze, gdy czytam o pijanych mordercach za kierownicą, zastanawiam się co by było, gdyby ten sam człowiek, będąc tak samo pijanym, zabił kogoś nożem na ulicy... Zapewne wtedy dostałby wyższą karę. I czy to nie jest to samo?? Pijany to pijany, czy siedzi za kierownicą, czy biega z nożem po ulicy - gdy zabija, powinien być traktowany na równi, jak morderca.
Wiadomo, że siadając za kierownicę po pijaku, mało ludzi zdaje sobie w ogóle z tego sprawę i na pewno nie ma na myśli, że za chwilę kogoś przejedzie, ale bez przesady... Prawo, jeśli już jest prawem, to powinno działać, jak należy.
W tym momencie 10 lat, to zdecydowanie za mało, bo jest to kara (a przynajmniej powinna być) jedynie za to, że wsiadł pijany za kierownicę. A gdzie tu jest kara za - może i nieświadome, kto pijaka wie, ale jednak - zabicie 4 ludzi??
I dlaczego jest tak, że niejeden oszust finansowy dostaje 10 lat za np. pranie brudnych pieniędzy i wprowadzanie ich w obieg, albo np. pedofil? Jak to się ma do zabicia ludzi?? To chore państwo i jego za...ne prawo, jest czystą fikcją. Jak już kogoś złapią, to nie wiedzą co z nim robić, stąd tak śmieszne kary...
Zero sprawiedliwości. Mord zawsze będzie mordem, w jaki sposób by się nie odbył i kara powinna być za to jedna i taka sama, no może z rozróżnieniem na umyślne zabójstwo (kara śmierci - zabijasz? to płać za to swoim życiem, a nie życiem niewinnych!!) i nieumyślne, bo nieraz i tak się zdarza, ale kara zdecydowanie wyższa, niż te 10 lat, z których odsiedzi pewnie tylko połowę, a potem wyjdzie i być może z powrotem wsiądzie za kółko pijany, bo nikt mu nawet prawka nie zabierze...
Zawsze, gdy czytam o pijanych mordercach za kierownicą, zastanawiam się co by było, gdyby ten sam człowiek, będąc tak samo pijanym, zabił kogoś nożem na ulicy... Zapewne wtedy dostałby wyższą karę. I czy to nie jest to samo?? Pijany to pijany, czy siedzi za kierownicą, czy biega z nożem po ulicy - gdy zabija, powinien być traktowany na równi, jak morderca.
Wiadomo, że siadając za kierownicę po pijaku, mało ludzi zdaje sobie w ogóle z tego sprawę i na pewno nie ma na myśli, że za chwilę kogoś przejedzie, ale bez przesady... Prawo, jeśli... rozwiń
Avatar
TED / 13 marca 2010 o 02:44
TYLKO 10 LAT !!! POSIEDZI Z 5 I WYJDZIE ZA DOBRE SPRAWOWANIE, TO POWINNISMY ZMIENIC,, LUDZIE ,20 LAT, CIERZKIH ROBUT A NIE NASZ KOSZT WCZASY W ZAKLADZIE ZAMKNIENTYM,, TAK TYLKO W POLSCE MALO DAJOM ,, POLSKIE PRAWO TO PRAWO DLA LOBUZUW I MAFII,
Avatar
~kierowca~ / 22 grudnia 2009 o 09:31
Gość napisał:
to nie było umyślne zabójstwo więc się nie podniecajcie, wyrok sprawiedliwy.


Zabójstwo to nie było tylko wypadek. Jednak osoba, która świadomie siada za kierownicę w stanie nietrzeźwości, powoduje wypadek, w którym ginie 4 młodych ludzi, ucieka z miejsca zdarzenia, a później nakłania świadka do zmiany zeznań zasługuję z całą pewnością na dużo wyższą karę. Niestety chyba NIE W POLSKICH SĄDACH.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 20:07
to nie było umyślne zabójstwo więc się nie podniecajcie, wyrok sprawiedliwy.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 19:44
pewnie sad powiedzial ze sprawca spowodowal [color="#FF0000"]nieumyslnie[/color] dlatego dostal niska kare, przeciez jak byl pijany to celowo zabil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 15:00
[quote name='Gość.....' date='21.12.2009, 14:59:35' post='209245']
Hmm na wsi powiadasz??Nie rozumiem co ludzie mają do tych osób,które mieszkają na wsi??Czy oni są gorsi?!Wypadki dzieją się i na wsiach i w mieście i nikt tutaj nie ma przyzwolenia na jazde po pijaku!!!!Każdy decyduje sam co robi a później są tego skutki,bo nie każdy ma zasadę: piłem nie jadę....
Avatar
Gość..... / 21 grudnia 2009 o 14:59
KK napisał:
NA WSI JEST PRZYZWOLENIE NA JAZDĘ PO PIJANEMU A PÓŻNIEJ TAKIE SKUTKI


Hmm na wsi powiadasz??Nie rozumiem co ludzie mają do tych osób,które mieszkają na wsi??Czy oni są gorsi?!Wypadki dzieją się i na wsiach i w mieście i nikt tutaj nie ma przyzwolenia na jazde po pijaku!!!!Każdy decyduje sam co robi a później są tego skutki,bo nie każdy ma zasadę:Piłem nie jadę....
Avatar
KK / 21 grudnia 2009 o 14:54
NA WSI JEST PRZYZWOLENIE NA JAZDĘ PO PIJANEMU A PÓŻNIEJ TAKIE SKUTKI
Avatar
Wujek zza miedzy / 21 grudnia 2009 o 14:46
2,5 roku za osobe..
Avatar
Gość..... / 21 grudnia 2009 o 14:10
Przecież to się w głowie nie mieści!!!!!!Powinien siedzieć co najmniej 25lat
Avatar
kinol / 13 marca 2010 o 03:39
Zawsze, gdy czytam o pijanych mordercach za kierownicą, zastanawiam się co by było, gdyby ten sam człowiek, będąc tak samo pijanym, zabił kogoś nożem na ulicy... Zapewne wtedy dostałby wyższą karę. I czy to nie jest to samo?? Pijany to pijany, czy siedzi za kierownicą, czy biega z nożem po ulicy - gdy zabija, powinien być traktowany na równi, jak morderca.
Wiadomo, że siadając za kierownicę po pijaku, mało ludzi zdaje sobie w ogóle z tego sprawę i na pewno nie ma na myśli, że za chwilę kogoś przejedzie, ale bez przesady... Prawo, jeśli już jest prawem, to powinno działać, jak należy.
W tym momencie 10 lat, to zdecydowanie za mało, bo jest to kara (a przynajmniej powinna być) jedynie za to, że wsiadł pijany za kierownicę. A gdzie tu jest kara za - może i nieświadome, kto pijaka wie, ale jednak - zabicie 4 ludzi??
I dlaczego jest tak, że niejeden oszust finansowy dostaje 10 lat za np. pranie brudnych pieniędzy i wprowadzanie ich w obieg, albo np. pedofil? Jak to się ma do zabicia ludzi?? To chore państwo i jego za...ne prawo, jest czystą fikcją. Jak już kogoś złapią, to nie wiedzą co z nim robić, stąd tak śmieszne kary...
Zero sprawiedliwości. Mord zawsze będzie mordem, w jaki sposób by się nie odbył i kara powinna być za to jedna i taka sama, no może z rozróżnieniem na umyślne zabójstwo (kara śmierci - zabijasz? to płać za to swoim życiem, a nie życiem niewinnych!!) i nieumyślne, bo nieraz i tak się zdarza, ale kara zdecydowanie wyższa, niż te 10 lat, z których odsiedzi pewnie tylko połowę, a potem wyjdzie i być może z powrotem wsiądzie za kółko pijany, bo nikt mu nawet prawka nie zabierze...
Zawsze, gdy czytam o pijanych mordercach za kierownicą, zastanawiam się co by było, gdyby ten sam człowiek, będąc tak samo pijanym, zabił kogoś nożem na ulicy... Zapewne wtedy dostałby wyższą karę. I czy to nie jest to samo?? Pijany to pijany, czy siedzi za kierownicą, czy biega z nożem po ulicy - gdy zabija, powinien być traktowany na równi, jak morderca.
Wiadomo, że siadając za kierownicę po pijaku, mało ludzi zdaje sobie w ogóle z tego sprawę i na pewno nie ma na myśli, że za chwilę kogoś przejedzie, ale bez przesady... Prawo, jeśli... rozwiń
Avatar
TED / 13 marca 2010 o 02:44
TYLKO 10 LAT !!! POSIEDZI Z 5 I WYJDZIE ZA DOBRE SPRAWOWANIE, TO POWINNISMY ZMIENIC,, LUDZIE ,20 LAT, CIERZKIH ROBUT A NIE NASZ KOSZT WCZASY W ZAKLADZIE ZAMKNIENTYM,, TAK TYLKO W POLSCE MALO DAJOM ,, POLSKIE PRAWO TO PRAWO DLA LOBUZUW I MAFII,
Avatar
~kierowca~ / 22 grudnia 2009 o 09:31
Gość napisał:
to nie było umyślne zabójstwo więc się nie podniecajcie, wyrok sprawiedliwy.


Zabójstwo to nie było tylko wypadek. Jednak osoba, która świadomie siada za kierownicę w stanie nietrzeźwości, powoduje wypadek, w którym ginie 4 młodych ludzi, ucieka z miejsca zdarzenia, a później nakłania świadka do zmiany zeznań zasługuję z całą pewnością na dużo wyższą karę. Niestety chyba NIE W POLSKICH SĄDACH.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 20:07
to nie było umyślne zabójstwo więc się nie podniecajcie, wyrok sprawiedliwy.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 19:44
pewnie sad powiedzial ze sprawca spowodowal [color="#FF0000"]nieumyslnie[/color] dlatego dostal niska kare, przeciez jak byl pijany to celowo zabil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 15:00