niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Zamość

Zadymiarzom dziękujemy

Dodano: 28 grudnia 2004, 22:00
Autor: (rod)

Policja apeluje do organizatorów dyskotek, zabaw sylwestrowych i karnawałowych o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim bawiącym się osobom. Właściciele lokali, w których dojdzie do bójek i pobić mogą mieć duże nieprzyjemności.

– Wystąpimy do władz samorządowych o cofnięcie pozwolenia na organizowanie zabaw w takich miejscach – mówi podinspektor Adam Lackowski z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Organizatorzy, którzy nie potrafią zapewnić właściwego bezpieczeństwa nie powinni zajmować się takimi rzeczami.
Policjanci zwracają też uwagę na to, że większość uczestników bójek wcale nie zastanawia się nad ich konsekwencjami. A są to przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Problem w tym, że najczęściej są one prowokowane przez osoby pijane, które nie myślą o tym, co robią. Często są to nieletni.
Dlatego kłopoty będą miały też te osoby, w których lokalach sprzedaje się nieletnim alkohol. – Prawo tego zabrania. Zawsze, jeśli sprzedający ma wątpliwości, powinien poprosić o dowód osobisty. Będziemy bezwzględni dla wszystkich łamiących prawo – dodaje Lackowski.
Na większych imprezach pojawią się policjanci w cywilu. Będą zwracać uwagę na wszystkie niepokojące sytuacje i natychmiast reagować.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24