sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Zamojscy księża dobrze grają w piłkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2011, 18:29

Na zdjęciu (od prawej): ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Maciej Lewandowski i ks. Marek Mazurek podczas k
Na zdjęciu (od prawej): ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Maciej Lewandowski i ks. Marek Mazurek podczas k

Na co dzień i w święta odprawiają nabożeństwa i msze, spowiadają i udzielają komunii. W wolnej chwili zakładają spodenki i kopią piłkę. Z sukcesami.

Mowa o księżach: Tomaszu Winogrodzkim z Zamościa, Marku Mazurku z Biłgoraja i Macieju Lewandowskim z Krasnobrodu. Cała trójka to nowi mistrzowie Europy w halowej piłce nożnej księży. Tytuł wywalczyli, grając w reprezentacji Polski, podczas turnieju zorganizowanego w Kielcach i Mąchocicach-Scholasterii.

Szczególne powody do radości może mieć ksiądz Winogrodzki. Mimo kontuzji strzelił w czasie turnieju cztery bramki dla "biało-czerwonych”. Cenne były zwłaszcza dwa trafienia, które dały naszej kadrze zwycięstwo ze Słowacją 2:0.

– Miałem w tym turnieju w ogóle nie grać, bo niedawno zdjęli mi gips z nogi – mówi ks. Tomasz. – Ale koledzy prosili, żebym spróbował, bo dwa lata temu na mistrzostwach w Portugalii zostałem królem strzelców. Liczyli, że teraz będzie podobnie.

Polscy księża poprosili o pomoc klubowego lekarza Korony Kielce. Ten szybko postawił na nogi ks. Winogrodzkiego. Oprócz goli ze Słowakami dwukrotnie pokonał też bramkarza Ukrainy w wygranym przez Polaków meczu 5:0. – Ale w półfinale i finale nie miałem już siły gać na wysokich obrotach – przyznaje wikariusz parafii św. Krzyża w Zamościu. – W piłkę grałem od małego, najpierw z tatą na podwórku, potem jeździłem na szkolne turnieje. Choć i tak wszystko przegrało z powołaniem kapłańskim, które okazało się najważniejsze – wspomina ksiądz Tomasz, który prezesuje Diecezjalnemu Klubowi Sportowemu Gaudium Zamość, gra w A-klasowej Metanoji Lipsko, ma też na swoim koncie wicemistrzostwo Polski w tenisie stołowym (w singlu i w deblu).

Zawodnik pytany, czy zamiłowanie do futbolu nie kłóci się z wykonywaniem posługi duszpasterskiej przyznaje, że jest wdzięczny swojemu proboszczowi, kanonikowi i pozostałym wikariuszom z parafii św. Krzyża w Zamościu. – Ktoś musi bowiem odprawić za mnie mszę czy pójść na katechezę, kiedy ja jestem na zawodach. Za to im dziękuję – mówi ks. Tomasz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dytko
jaro
Pan Bug
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dytko
dytko (4 marca 2011 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='jaro' timestamp='1299228897' post='446105']
siostra jest pewnie sfrustrowana kobitą. Ani urody pewnie ani talentu tylko ZAZDROŚĆ , ZAZDROŚĆ, ZAZDROŚĆ...... Lecz się kobito na nogi bo na głowę już pewnie za późno !!!
[/quote]
No, chyba was Palikot oświecił, jaro, a tobie leczenie ani na głowę ani na nogi już nie pomoże, wypada podpierać ci się już tylko ku...ślawym kosturem. A ty Pan Bug, noooo, aleś walnął, jak rzeźnik świńską d...pą o ladę. Powinniście się obydwaj spotkać w jednym korycie, acha i Palikota poproście żeby wam otrąb dosypał..
Rozwiń
jaro
jaro (4 marca 2011 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
siostra jest pewnie sfrustrowana kobitą. Ani urody pewnie ani talentu tylko ZAZDROŚĆ , ZAZDROŚĆ, ZAZDROŚĆ...... Lecz się kobito na nogi bo na głowę już pewnie za późno !!!
Rozwiń
Pan Bug
Pan Bug (4 marca 2011 o 09:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#0000FF"][color="#FF0000"]ŚW.[/color](irnięci) [color="#FF0000"]S[/color](u)[color="#FF0000"]PERMENI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Bicie rekordów Niebieskich wygląda też dziwnie – na równi z dziwactwami Kościoła.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje wprowadzenie Niebieskich Zwyczajów do istniejących już przepisów sportowych i tak:

[color="#FF0000"]1) Kibice powinni na mecze i z meczów obywać Pielgrzymki;
2) Wszystkie drużyny księŻULKÓW- Spotsmenów wystrojone w Sutanny i Komże albo Alby;
3) księŻULEK – Sędzia odziany w Stułę, uzbrojony w Kropidło i Wodę Święconą zamiast kartek;
4) w narożnikach boiska Konfesjonały zastępujące czerwone kartki;
5) przed i po meczu obowiązkowa Msza Św. Dziękczynno – Przebłagalna – na tak wyposażonym stadionie z powodzeniem można celebrować Liturgię Sportu, a podana liczba Celebransów nycz nie znaczy, bo do ostatnich Rekordów należał Pogrzeb ArcyPasterza lubelskiego Józefa Życińskiego – dostępny w Internecie.
6) można też rozszerzyć sportowe menu o Msze Św. odprawiane na czas[/color]: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW ma to już za sobą,bo kto dał za mało toksięŻULEK tak dopier...niczał, że nie było czasu odegrać nawet Amen, bo już było "Idźcie ofiary skończone"....

a) [color="#FF0000"]Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne[/color] (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania[color="#FF0000"] ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat[/color]! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN([color="#FF0000"]19.VIII.2010 "Fakty po Faktach"[/color])! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

 Z KULei w Częstochowie (w [color="#FF0000"]VIII.2010 r.[/color]) grzmiał[color="#FF0000"] abp. Leszek Sławoj Głódź[/color] aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK [color="#FF0000"]OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA". 
[/color]
c) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że[color="#FF0000"] W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ![/color] To [color="#FF0000"]w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP [/color]ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „[color="#FF0000"]PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY[/color]”! Po czym [color="#FF0000"]spier[/color]...niczył [color="#FF0000"]głosować do Polonii Amerykańskiej [/color]– tak na wszelki wypadek.
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P.[color="#FF0000"] BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW [/color]KSIĄDZ Z KRAŚNIKA!: ( Dziennik Wschodni, art. Z dn.[color="#FF0000"] 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: KSIĄDZ PORÓWNAŁ KOMOROWSKIEGO DO SZATANA”.[/color]

d) [color="#FF0000"]1.III.2011 r. w TVN „FAKTY”[/color]godz. 19;oo Poseł Janusz Palikot w sejmie zawiesił wiele innych symboli religijnych różnych wyznań obok wiszącego krzyża, które w efekcie inni posłowie zdjęli ze ściany. Skomentował to jakiś DOMINIKANIN (odziany na biało [color="#FF0000"]Ojciec PAWEŁ GUŻYŃSKI[/color])[color="#FF0000"] porównując samego Janusza Palikota do OSIOŁKA[/color], któremu trzeba pozwolić działać z „Przymrużeniem oka”... Problem tylko w tym, że ani Palikotowi, ani tym, co zdejmowali, ani nawet tym, co wieszali różne krzyże nycz się nie stało poza tym, że [color="#FF0000"]księŻULOM odbija szajba [/color]– na co od dawna zwraca uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.

[color="#FF0000"]Zapomniał bidny Ojczulek GUŻYŃSKI, że[/color]:

Nadeszła też[color="#FF0000"] Era Mikołaja Kopernika [/color]i to On pokazał Panu Bogu, że [color="#FF0000"]coś pokręcił stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i[color="#FF0000"] w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet tęgie umysły pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], do tej pory [color="#FF0000"]na[/color] (o)[color="#FF0000"]błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem, a te sprawy w Polsce załatwił Jan Parandowski w „Mitologii greckiej”[/color] , co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI [color="#FF0000"]przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - [color="#FF0000"]to zawał gotów[/color]!
Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów [color="#FF0000"]z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem[/color] włącznie (2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny[color="#FF0000"] PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” - odszedł na emeryturę i[color="#FF0000"] za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie, [color="#FF0000"]reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego [/color]KUL-awego i PAT-ologicznego osiągnęła punkt KULminacyjny [color="#FF0000"]i sięga nieba[/color], a tu [color="#FF0000"]rok 2011 i lubelscy Pallotyni,a może już Pall[/color]...[color="#FF0000"]anty[/color] (al. Warszawska, Lublin)[color="#FF0000"] od X lat serwują każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków[/color]...Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było – z Jego strony leciały same monologi (materiały nawet w TVP Lublin).

Pokazywanie „wysokiego poziomu intelektualnego” występującego na KUL-u i pozostałych KATolickich wyrażonego w KATolickich nomenklaturach stopni naukowych:

a) mgr - to [color="#FF0000"]BARANEK - skrót BARAN.[/color]
 dr - to [color="#FF0000"]BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.[/color]
c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to[color="#FF0000"] OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.[/color]

Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach w pełni odzwierciedlające[color="#FF0000"] Poziom Pożal Się Boże[/color]...

Od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był przez księŻULKÓW jako „[color="#FF0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA[/color]”.
Po jednym z zebrań ks. Edward Pudełko dyktował LOJALKI o treści: 

[color="#FF0000"]„ZAWSZE BĘDE POPIERAŁ WLADZĘ DUCHOWNĄ”, a dla opornych w pisaniu miał osobisty komentarz:
„BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY”
[/color]
Kur...iewny kanclerz ks. Stanisław Rojek wściekał się: [color="#FF0000"]”ROBOTY W DIECEZJI NIE DOSTANIETA; PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRZNICO TO NIE WIEM[/color]”.

W roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś watykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "[color="#FF0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]"


oto najnowsze:
[color="#FF0000"]„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne” . - ( Dziennik Wschodni, art. Z dn. 6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana” Wpis #26;”~gość~~” 6.VII.2010; godz. 00;24).
Ostatni pochodzi z 17.X. 2010 r.:” Pozdrowienia dla głupola podpisującego się "KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW", który napisał powyższe farmazony. Ten deb*** jest stałym i czołowym pisarczykiem /czytaj-kretynem/ tego forum, który z lubością opluwa ludzi, czyniąc to oczywiście z ukrycia. „ [/color]

1) e-Pi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at powinien dołożyć wszelkich starań, aby Boski Następca ArcyPasterza nie miał uboższej historii od poprzednika(„Filozof”).
2) W tym też celu należ słać gorące modły do B(L)OGA o szczęśliwe wybory zawarte w [color="#FF0000"]Polskiej Litanii Do Wszystkich Św.[/color](irniętych) [color="#FF0000"]SB-ków[/color]:

Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
[color="#FF0000"]Św. Filozofie,
Św. Glonie.
Św. Józefie[/color]...( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
[color="#FF0000"]Św. Henryku[/color]....
[color="#FF0000"]Św. Karolu[/color].... 
i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Oraz "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]":

"[color="#FF0000"]Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna - 
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża[/color]*
[color="#FF0000"]Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen[/color]".

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePi[color="#FF0000"]S[/color]()KO[color="#FF0000"]Z[/color][color="#FF0000"]P[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] iwszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]


ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych[/color]...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Wszelkie Ołtarze Pańskie, Ambony i Stadiony wraz z Halami KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC deKUL-uje[color="#FF0000"] kąKUL-ami[/color] – jest to Biblijny chwast [color="#FF0000"]KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color] oraz[color="#FF0000"] Różą Duchowną[/color].
Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska to [color="#FF0000"]kąKULe też wyjdą[/color]!

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

[color="#FF0000"]1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...
[/color]


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM
[/color]
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/color]
* BOŻ – Członek Mafijny.  
Rozwiń
A
A (1 marca 2011 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowna Siostro! Skąd takie mądrości? Skąd tyle miłości w słowie? Kobieto ty jak się patrzysz w lustro to co widzisz? Człowieka? A może się myjesz przy wyłączonym świetle? Bo jak można zaczynać dzień od tak żałosnego widoku!A zapewne jesteś mądra wykszatałcona? A najedzona? A możę głodna? Oj zalecany kierunek - Abramowice!Albo cmentarz Lipowa!
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2011 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Kuriewicz' timestamp='1298977034' post='444347']
Rewelacja. A najlepsze tyczkarki to pracownice stacji benzynowych.
K...a, może dobrze, że się wybiegają - dzieci w szkołach i przedszkolach będą bezpieczniejsze.
[/quote]
A gdzie, tam, k..wa, jak oni grali, to twoje bachory - jedno za szkołą, a drugie za przedszkolem walili piwo i jarali marychę. Im już nic nie pomoże, takżeś ich wychował, że tylko przyjdzie ci strzelić sobie w łeb.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!