niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Zamojscy urzędnicy bezkarnie łamią przepisy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2008, 15:20
Autor: Bogdan Nowak

Osiem 50-złotowych mandatów zasiliłoby budżet straży miejskiej, gdyby mundurowi zobaczyli to, co nam udało się uwiecznić na zdjęciu.

Przez zamknięte dla ruchu pieszego pasy przemaszerowała we wtorek rano magistracka komisja. Na czele dziarskiej grupy szedł jeden z miejskich dyrektorów.

O likwidacji dwóch przejść dla pieszych na ulicy Łukasińskiego, jednej z ruchliwszych w Zamościu pisaliśmy kilka tygodni temu.

- Ludzie są zdezorientowani i wędrują we wszystkich kierunkach - opowiadał nam zamojski taksówkarz obserwujący sytuację z postoju przy Placu Stefanidesa. - Próbują przejść przez zamknięte przejścia. I napotykają policjantów i strażników miejskich.

- Często parkuję przy Nadszańcu - opowiada 28-latek z Zamościa, pracownik jednego z okolicznych biur. - Samochód tam postawić można, ale już wyjść... bez łamania przepisów się nie da. Bo przez te remonty z każdej strony przejścia są zamknięte.

Anna Muszyńska, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich zapewniła nas, że takie rozwiązanie jest konieczne, a zamościanie muszą dostosować się do nowej organizacji ruchu. Przejścia przy Łukasińskiego zostały zamknięte na czas remontu Nowej Bramy Lubelskiej i tzw. kurtyny przy Nadszańcu.

Na chodnikach przy budynkach postawiono ogrodzenia. To one wywołały komunikacyjny zamęt. Aby przedostać się na Stare Miasto mieszkańcy ul. Peowiaków muszą nadrabiać co najmniej kilkaset metrów. Dlatego wiele osób decyduje się na łamanie przepisów.

Efekty? Zmiany w ruchu obowiązują od końca kwietnia. Przez pierwsze dwa tygodnie zamojscy strażnicy miejscy wypisali mieszkańcom miasta ok. 25 mandatów w wysokości 50 zł każdy. Teraz jest ich już grubo ponad pół setki.

Niektórym jednak łamanie przepisów uchodzi na sucho. Komu? Urzędnikom. We wtorek rano kilkuosobowa komisja badała m.in. postępy robót przy Nadszańcu.

W jej skład weszli pracownicy magistratu na czele z Janem Radzikiem, dyrektorem Wydziału Planowania Przestrzennego, Budownictwa i Ochrony Zabytków zamojskiego UM i jego zastępcą. Bez mrugnięcia okiem przemaszerowali przez zamknięte szlabanem przejście.

- Być może urzędnicy wykonywali tam jakieś swoje czynności, ale to nie upoważnia do łamania przepisów - mówi Wiesław Gramatyka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu. - To naprawdę niedobry przykład dla zamościan. Nie widzieliśmy tego zdarzenia, ale gdyby w pobliżu byli nasi strażnicy, każdy z członków tej komisji dostałby od nas mandat. Jesteśmy wszyscy równi wobec przepisów.

Co na to zainteresowani? - Nie ma innego sposobu dojścia do tych robót. To jest dla mnie oczywiste - kwituje dyrektor Jan Radzik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
STYX
edek
gada
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

STYX
STYX (26 maja 2008 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu nam sie pokazała sławna pani Muszyńska !!!! Nie czas na emeryturkę ?
Rozwiń
edek
edek (22 maja 2008 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wydaje mi się że te pieniążki to zasiliłyby budżet miasta a nie straży miejskiej
Rozwiń
gada
gada (21 maja 2008 o 19:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najbardziej deb***ne uzasadnienie łamania prawa: "nie ma innego sposobu dojścia do robót. To jest dla mnie oczywiste." Dla mnie jest oczywiste że jeden bezmyślniak nie zappewnił dojscia, a inny bezmyslniak łamioe prawo
Rozwiń
uzi
uzi (21 maja 2008 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzędnicy mogli też podjechać na plac samochodami.
Rozwiń
olk
olk (21 maja 2008 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście, że jest inne dojście. Można wejść od tyłu Nadszańca (od strony przystanku autobusowego) i przejść przez fortyfikacje. Prosto na budowę. Tyle, że na to potrzeba się trochę... pofatygować.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!