niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Zamość

Zamojski botanik

Dodano: 22 listopada 2001, 20:22

Zamość wzbogaci się o niewielki ogród botaniczny. Będzie on częścią istniejącego ogrodu zoologicznego. W jego założeniu pomogą specjaliści z Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie - podała wczoraj Jadwiga Stoczkowska, dyrektor zamojskiego zoo.

Pod botanik przeznaczono 1,5 ha z 16 zajmowanych przez ogród zoologiczny dotychczas. - Jego utworzenie jest wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu zwiedzających ekspozycję zwierząt, którzy wyrażają coraz większe zainteresowanie także florą - powiedziała dyr. Stoczkowska.
W zamojskim zoo już rośnie sporo interesujących gatunków drzew i krzewów, jak jałowce, świerki, cyprysy czy rododendrony. Dotychczasowa kolekcja florystyczna zostanie wzbogacona o inne ciekawe gatunki roślin krajowych i zagranicznych będących w stanie wytrzymać nasze warunki klimatyczne. - W Zamościu nie będzie palmiarni, ale zostanie założone alpinarium - zapowiedziała Stoczkowska. - Prace przy zakładaniu ogrodu botanicznego mają się rozpocząć z wiosną i potrwają kilka lat.
Założony w 1918 r przez miejscowego profesora biologii Stefana Milera przygimnazjalny, niewielki ogród przyrodniczy składał się z części botanicznej i faunistycznej. Z czasem zwierzęta wyparły zeń ekspozycję florystyczną. Dziś w zamojskim zoo znajduje się ponad 1200 zwierząt należących do ponad 200 gatunków, w tym wielu egzotycznych. (pap)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24