środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Zamojskie: Chevron znów szuka gazu łupkowego, protesty mieszkańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2011, 21:11

Wczoraj mieszkańcy Żurawlowa i Szczelatyna oraz samorządowcy odwiedzili wiertnię firmy Chevron w gmi
Wczoraj mieszkańcy Żurawlowa i Szczelatyna oraz samorządowcy odwiedzili wiertnię firmy Chevron w gmi

Koncern Chevron chce raz jeszcze szukać gazu łupkowego w okolicach Grabowca na Zamojszczyźnie. Wierceniom sprzeciwiają się mieszkańcy pobliskiego Żurawlowa.

Pierwsza wiertnia firmy Chevron miała stanąć w Rogowie Kolonii. Mieszkańcy zaprotestowali i koncern wycofał się z jej budowy. Teraz przymierza się do postawienia wiosną nowej instalacji w sąsiednim Żurawlowie.

Nie wszystkim to się podoba. Mieszkańcy zaprotestowali już u wójta. Ludzie z Żurawlowa, a także Rogowa i Szczelatyna, żądają przeprowadzenia konsultacji społecznych. A także zorganizowania spotkania z przedstawicielami Chevronu i niezależnymi ekspertami.

– Miało do niego dojść w ostatnią niedzielę, ale Chevron przełożył go na styczeń – mówi Tadeusz Goździejewski, wójt gminy Grabowiec. – To będzie cykl zebrań, w kilku wsiach. Zależy nam na tym, żeby wszyscy dostali pełne informacje.

– Czy boimy się wierceń? Boimy się, bo dużo słyszy się o tym, że to nic dobrego – usłyszeliśmy od mieszkanki Żurawlowa (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Zdaniem wójta Grabowca, obawy wynikają często z niewiedzy. Dlatego mieszkańcy Żurawlowa i Szczelatyna oraz samorządowcy odwiedzili wczoraj wiertnię firmy Chevron w gminie Leśniowice (patrz ramka).

– Wcześniej odbyło się też kilka spotkań informacyjnych – mówi Stanisław Kurek, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Lublinie. – Wierceń poszukiwawczych nie należy się obawiać. Kontrolujemy stan zabezpieczeń każdej wiertni.

– Wiercenia prowadzone obecnie nie różnią się od tysięcy już wykonanych w całej Polsce – wyjaśnia Paweł Poprawa, ekspert Państwowego Instytutu Geologicznego. – Niedogodności mogą pojawić się później. Ciężarówki ze sprzętem mogą przez dzień lub dwa hałasować i wytwarzać spaliny. To wszystko.

W całym regionie wydano do tej pory ponad 20 koncesji na poszukiwania gazu łupkowego. Kilka firm wykonało już pierwsze odwierty. Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że ponad 70 proc. mieszkańców województwa zgodziłaby się, aby gaz łupkowy był wydobywany w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Gdzie może być prowadzona eksploatacja złóż? Dowiemy się w połowie przyszłego roku, kiedy znane będą wyniki wierceń badawczych.

Z wizytą w Horodysku

Wczoraj mieszkańcy Żurawlowa i Szczelatyna oraz samorządowcy odwiedzili wiertnię firmy Chevron w gminie Leśniowice. – Zwiedzenie wiertni w Horodysku było potrzebne – mówi Dariusz Bałanda z Żurawlowa. – W końcu taka sama za kilka miesięcy ma stanąć w naszej wsi. Chociaż wszystkiemu bacznie się przyglądałem, to wciąż potrzebuję więcej informacji.

Wątpliwości związanych z odwiertami nie ma sąsiad Bałandy Mirosław Gąska. – Kiedyś mieszkałem koło Dysa i widziałem podobną wiertnię – mówi Gąska. – Skoro tam nic złego się nie działo, to i u nas źle nie będzie. Niech Chevron wierci.

Liczą na to samorządowcy. – Byłbym szczęśliwy, gdyby Amerykanom udało się znaleźć gaz w ilościach uzasadniających eksploatację. To wielka szansa na rozwój gminy – mówi Wiesław Radzięciak, wójt Leśniowic.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
alerth
Coach Outlet
AM
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

alerth
alerth (4 stycznia 2012 o 03:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Gaz Łupkowy, jego Przemysłowe Wydobycie to Wielki Szwindel.
Oparty na Prawniczym OSZUSTWIE, a skutkujący ZBRODNIĄ Nieodwracalnych Skażeń ziemi, wody, powietrza
Skutki Ery Łupkowej mogą dotknąć każdego z nas. Najbardziej bezpośrednio, tzn - na polu indywidualnego ( i oczywiście zbiorowego) zdrowia, a nawet - szans przeżycia.Sprawa bowiem dotyczy rzeczy najważniejszej dla każdej istoty żywej - Wody Pitnej i ryzyka jej Dożywotniego Skażenia.
Zachęcam gorąco do lektury i informowania innych nt. istniejących zagrozeń i ZAISTNIAŁYCH JUZ WIELOLETNICH - F A K T Ó W . Faktów rzeczywiście (moim zdaniem) bardzo kompromitujących całą Gaz-Branżę, a przede wszystkim jej Promotorów - najwyższą elitę polityczną USA: Prezydentów G.W.Busha i jego Vice - Dicka Cheneya, wyraznego "spiritus movens" Busha - nie tylko w kampaniach wojennych tej Prezydentury, ale również - w "przedsięwzięciach biznesowych".
A więc:

"...In 2001, a special task force on energy policy convened by Vice President Dick Cheney recommended that Congress exempt hydraulic fracturing from the Safe Drinking Water Act. /.../The oil -gas industry is the only industry exempt from the SDWA (Safe Drinking Water Act)" -
(“W 2001, specjalny zespół zadaniowy do spraw polityki energetycznej powołany przez Vice Prezydenta Dicka Cheneya zarekomendował Kongresowi: WYŁĄCZENIE hydraulicznego frakturingu spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej”/…/
Gaz-nafta przemysł jest jedynym przemysłem wyłączonym spod działania Ustawy o Ochronie Wody Pitnej”)
www.politicususa.com/en/cheney-poison-water

Nasi gas-politycy i gas- lobbyści NIE PISNĘLI SŁOWA NA TEMAT SKAŻEŃ zwiazanych ze Szczelinowaniem (Frakturingiem) – niezwykle szkodliwą, inwazyjną i toksyczną dla środowiska Technologią Wydobywania Gazu Łupkowego. Odwrotnie - określają je jako NIEPRAWDĘ i wymysl GAZPROMU.
Tym sposobem – Świadomie nas OSZUKUJĄ. Nie jest bowiem już dziś, na TYM etapie zaawansowania sprawy Polskiego Gazu Łupkowego - możliwa Niewiedza nt. Skażeń.
Może w takim razie – przynajmniej odpowiedzą na pytanie, uwaga:

Dlaczego Gas-Oil Koncerny (stosujące Frakturing) - OD SAMEGO POCZĄTKU - Przemysłowego Wydobycia Gazu Łupkowego
były w "ojczyźnie" Frakturingu - w USA - Z W O L N I O N E
z - Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (Safe Drinking Water Act)???!!!
z - Ustawy o Ochronie Czystości Wody (Clean Water Act) ???!!!
z - Ustawy o Ochronie Czystości Powietrza (Clean Air Act)???!!!
z - Narodowej Ustawy Środowiskowej (National Environmental Policy Act)???!!!
z - Ustawy o Wszechstronnych Środowiskowych Reakcjach, Odszkodowaniach i Zobowiązaniach (Comprehensive Environmental Response, Compensation, and Liability Act (CERCLA) ???!!!
z - Rejestru Uwalniania Zanieczyszczeń (Toxic Release Inventory ), w ramach Ustawy o Planowaniu Awaryjnym oraz Prawie Społeczeństwa do Informacji (Under the Emmergency Planning and Community Right – to – Know)???!!! http://www.earthworksaction.org/files/publications/PetroleumExemptions1c.pdfDlaczego owego WYŁĄCZENIA Frakturtingu spod amerykańskiego Prawa, przede wszystkim spod Ustawy o Ochronie Wody Pitnej (SDWA)
- dokonał na samym początku swej kadencji - VicepRezydent USA - Dick Cheney ( "Chenney Loophole" - "Luka Prawna Cheney'a") a ZATWIERDZIŁ jeszcze dodatkowo owo WYŁĄCZENIE w 2005r sam Prezydent USA - Geroge W. Bush (Bush / Cheney Loophole) w Ustawie Energetycznej - zezwalając tym samym Gas-Koncernom na, uwaga: -

- "WPROWADZANIE - N I E Z A T W I E R D Z O N Y C H SUBSTANCJI CHEMICZNYCH - B E Z P O Ś R E D N I O - I - W POBLIZE - WÓD GRUNTOWYCH (underground water)" ????!!!!!

Czy może dlatego, że obaj panowie : Bush i Cheney - są po prostu ludźmi gas-oil lobby?? (Bush należy do rodziny wielopokoleniowych nafciarzy) a p. Dick Cheney tuz przed objęciem VicePrezydentury – był….no kim???... kiiiim?...mógł być???? – tak! ha ha ha! – był

…. P r e z e s e m - Gas-Oil – g i g a n t a - H a l l i b u r t o n - Co m p a n y , który jest...uwaga!!! - WŁASCICIELEM PATENTU NA ...F R A K T U R I N G !!!

I zarabia (Halliburton) tak na samodzielnym wydobywaniu gazu łupkowego, jak i na uzyczaniu Patentu na Frakturing - innym Gas-koncernom ( z czego, jak czytamy w żródlach amerykańskich ma 1,5 mld USD rocznie)!!!

Być może się mylę i to aniołowie z nieba nakazały panom Cheney’owi i Bushowi być tak łaskawymi wobec Frakturingu , że uniemożliwili nawet BADALNOŚĆ wody pod kątem Skażeń – zezwalając gas-koncernom na trzymanie w tajemnicy składu Płuczki Frakturacyjnej, na pchanie w związku z tym do tej Płuczki – co tam chemikom koncernowym przyjdzie do głowy, ale za to U N I E M O Ż L I W I A J Ą C służbom wodnym Badanie Wody Pod Kątem Danej Substancji, Danej np.Trucizny, gdyz istnienie i nazwa owej substancji/trucizny w Płuczce jest chroniona Tajemnicą

Niestety, owo WYŁĄCZENIE Frakturingu (Szczelinowania) spod Kontroli Prawa trwa do dziś. Historia prób obalenia owego WYŁĄCZENIA – z a m k n i ę c i a (close) Luki Prawnej – Busha/Cheneya/ Halliburtona ( „Bush. Cheney Loophole”, lub „Halliburton Loophole”) – to kompromitujący amerykańską „demokrację” kontredans autentycznego społecznego protestu i badań Skażeń oraz pozorowanych działań Rządu i rządowej Agencji Ochrony Środowiska( EPA) która robi wszystko, by …NIC NIE ROBIĆ.
Symptomatyczne, wiele mówiące o Ameryce XXI w. jest owo słynne glosowanie w Kongresie w 2005r. – ZA lub PRZECIW „Bush’Cheney Loophole’. PRZECIW tej Loophole - Luce Prawnej( a więc ZA wreszcie objęciem Normalną Kontrolą - Gas-Oil koncernów stosujących Frakturing – Szczelinowanie), krótko mówią PRZECIW Gas-Oil lobby a ZA zdrowiem Amerykanów był Republikanin, partyjny Kolega Busha / Cheney’a, kandydat na Prezydenta w Wyborach Prezydenckich 2008r. – John McCain.
ZA „Luką Prawną Busha ‘ Cheney’a” (zwaną tez, przypomne , „Luką Prawną Halliburtona”), a więc ZA Bushem’Cheneyem, ZA interesem GasOil Lobby ( a w efekcie - PRZECIW zdrowiu milionow Amerykanów) był przeciwnik McCaina w owych Wyborach Prezydenckich w 2008r. – Demokrata . . . Barack Obama ( krótki zarys historii owej „ Bush /Cheney Loophole” – „Halliburton Loophole” – znajdziemy wbijając w Googlach: „GASLAND – DICK CHENEY POISONS YOUR DRINKING WATER TOO” lub, po prostu - http://www.politicususa.com/en/cheney-poison-water )

Wracając do samego Gazu Łupkowego:
Niech WSZYSCY , którzy optują za Wydobyciem gazu łupkowego w Polsce za pomocą Frakturingu-Szczelinowania (jedyna , jak na dziś, metoda) - odpowiedzą za każdym razem, gdy pchają nasz kraj w paszczę owych Gas-koncernów i w Piekło Skażeń - tylko na to jedno pytanie:
DLACZEGO Frakturing - Szczelinowanie (jako z resztą Jedyna technologia w amerykanskim przemyśle) choc tak Inwazyjne (fizycznie i chemicznie) - ZOSTAŁO OD POCZATKU PRZEMYSŁOWEGO WYDOBYCIA - W Y Ł Ą C Z O N E - spod KONTROLI PRAWA? - stając sie "lege artis" - NIEKONTROLOWALNE, NIEBADALNE a więc - a priori - całkowicie – N I E T Y K A L N E oraz - B E Z K A R N E ????!!

D L A C Z E G O ????!!!!!!!

DLACZEGO - Gaz-Lobbyści, Gaz-Biznesmeni, Gaz-Politycy O B A W I A J Ą - SIĘ - K O N T R O L I ????!!!!,

Dlaczego Najbardziej Mroczna Gałąź Amerykańskiej Gospodarki, Najczarniejsza Technologia – korzysta w USA ( jako jedyna!) z Prawniczej Czapki Niewidki ?

Powiecie: to USA a my jesteśmy w Polsce.
Szczelinowanie – Frakturing – pozostaje jednak TEN SAM.
Pozostaje tą samą Technologią – maksymalnie toksyczną, używającą do roztrzaskiwania w głębokich podziemnych skałach milionów litrów wody ( w jednym odwiercie), skażonej kilkoma setkami substancji chemicznych, w tym – wieloma – neuro-toksynami, kancerogenami, a w pluczce Pofrakturacyjnej - są metale ciężkie i substancje radioaktywne.
Lobby Gazowe i jego „eksperci”, prawie cała „klasa polityczna" – Gas-Politycy twierdza uporczywie, że NIE ISTNIEJA ŻADNE SKAŻENIA.
W odpowiedzi na to można – wskazać im lekturę ( w formacie PDF),Google:
OUR DRINKING WATER AT RISK
What EPA and the Oil And Gas
Industry Don’t Want Us to Know
About Hydraulic Fracturing
(NASZA WODA PITNA W ZAGROŻENIU! O CZYM – EPA* i Gas-Nafta Przemysł - wołałyby, byśmy NIE WIEDZIELI! na temat Szczelinowania - Frakturingu)
*EPA -Ag.Ochrony Środow, w USA, znana z... współpracy z Gas-Oil lobby ( na zlecenie swego pryncypała – Rządu USA).
70 str. czytania!!
70 str. informacji o Skażeniach, Zatruciach, kilku setkach substancji chemicznych stosowanych we Frakturingu (które to substancje są „śledzone” niczym w kryminale, gdyż firmy NIE PRZYZNAJĄ SIĘ do składu Płuczki Frakturacyjnej, zasłaniając się „Tajemnicą Handlową”) 70 str, wiedzy i opisów wielu, już zidentyfikowanych - Śmiertelnych Trucizn, sposobów migracji płynów w roztrzaskanych przez Frakturing warstwach geologicznych, 70 str. różnych enuncjacji nt. – awarii, nieszczelności, bądź specjalnie aranżowanych „awarii” by się pozbyć nadmiaru odpadów, o dzikich wylewkach Płuczki Pofrakturacyjnej – na pola, do rzek i miejskich cieków, co jest równoznaczne z Dożywotnim Zatruciem tychże środowisk (ziemi, rzek, jezior, wód gruntowych), o masowej praktyce wlewania w otwory wiertnicze – oleju napędowego i płynów ropopochodnych etc.


Sytuacja w Polsce - nie wróży „lepiej” niż w USA z nadwiślańskimi standardami demokracji i po prostu – stosunkiem naszych „elit” i decydentów do Prawdy, z przedmiotowym, instrumentalnym traktowaniem milionów obywateli – potencjalnych Ofiar – Niewyobrażalnych Doświadczeń na zdrowiu i życiu ludzi.

Wróży ( jeśli to możliwe) - gorzej.

Też i dlatego, że eksploatatorami będą - głównie Amerykanie, którzy, o ile jeszcze w USA - „wiercili u siebie”, to w Polsce będą się czuli już kompletnie jak w kolonialnym, obcym, nieznanym kraju i ich zachowania np., jeśli chodzi o dbanie o środowisko, będą zapewne jeszcze bardziej „beztroskie” i nieodpowiedzialne niż w USA .
W USA – udokumentowano multum awarii, niechlujstw i wręcz - celowych dzikich wylewek Płuczki Pofrakturacyjnej, w efekcie skutkujących Bezpowrotnym Skazeniem tysięcy hektarów ziemi, rzek, jezior, wód gruntowych--- http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,Amerykanski-ekspert-wydobycie-gazu-lupkowego-powoduje-problemy-w-USA,wid,13867113,wiadomosc.html

Sprawę pogarsza Nowa Ustawa Geologiczno Górnicza, która nie daje ani obywatelom, ani władzom samorządowym , ani organom Ochrony Środowiska JAKICHKOLWIEK NARZĘDZI EGZEKWOWANIA OBIECANYCH STANDARDÓW, nie zabezpiecza JAKICHKOLWIEK SYSTEMOWYCH PROCEDUR ODSZKODOWAWCZYCH, zalecając ofiarom górniczych szkód i skażeń … wytaczanie Gas-Koncernom -…procesów cywilnych.
Ludzie, gminy stają się ofiarami „widzimi się” Gas-Koncernów, które moga dyktować dowolne, wygodne dla siebie warunki.
Reasumując: wyglada na to, że nasi Decydenci szykują nam prawdziwą, wrogą Polsce i Podstawowym Prawom Człowieka – bezwzględną Okupacje Obcych Koncernów (i Banków, które kredytuja Koncernom prace górnicze pod zastaw posiadanych złóż, a dzieki dziwnym „kontraktom” miedzy rządami Kaczyńskiego i Tuska - Obcy Kapitał posiadł polskie zloża lupkowe za…1% ich wartości). Szykuja nam Okupację, połączonaą z bezprecedensową katastrofa Ekologiczną :Nieodwracalnymi , Dożywotnimi Skażeniami naszej ziemi, wód powietrza. Czegos takiego jeszcze w polskiej historii, ponad tysiącletniej - jeszcze po prostu nie było!

O rozlicznych pułapkach zastawionych na właścicieli nieruchomości czytamy w polemice między Forum Organizacji Pozarządowych na rzecz Obrony Praw i Własności Narodu a Ministerstwem Środowiska. B ciekawy materiał gdzie strona społeczna „łapie” Ministerstwo na „mataczeniu” – tak w samej Ustawie, jak - w probach reinterpretowania jej. I „migania sie” od zarzutów. Jako żywo – staje przed Oczami amerykańska EPA (Agencja Ochrony Środiowska, która sprzeniewierza sie wlasnemu powołaniu, słuząc lobby przemysłowemu).
Należy tu podkreślić – znamienny fakt mianowania u nas , w Polsce - na Nowego Ministra Środowiska - energetyka, człowieka Przemysłu , Energetyki , co stwarza oczywisty konflikt interesów miedzy resortem, a orientacją i imponderabiliami jego Szefa . Mamy, niestety do czynienia z klasycznym postawieniem na czele Kurnika …Lisa. Bardzo Głodnego i mięsożernego Lisa. http://wolnemedia.net/ekologia/gaz-lupkowy/


Niestety, dotychczasowy przebieg Gaz-kampanii w Polsce świadczy o b. silnym , niezwykle zdeterminowanym ,JAK NIGDZIE NA ŚWIECIE, jednokierunkowym Parciu Na Wydobycie Gazu Łupkowego – BEZ JAKIEJKOLWIEK REFLEKSJI NAD KONSEKWENCJAMI OWEGO WYDOBYCIA.
Odwrotnie – obserwujemy propagandowy Terror Pro-Gazowy, CENZURĘ na jakiekolwiek wątpliwości i dyskusje.
Wszelkie kontrowersje zakrzyczane zostają ciagle powtarzaną, zapewne wypichconą przez Biura Promocji i socjotechników Wielkich Koncernów oraz ich ”polskich pomagierów,” znających historyczno - psychologiczne realia w Polsce - „śpiewką” o agentach Gazpromu.

Jednocześnie dokonywane są , po cichu – nad glowami właściciela, suwerena polskich bogactw naturalnych: – narodu polskiego – transkacje handlowe dotyczące właścicielstwa polskich złóz gazu lupkowego, w których interesy polskie sa całkowicie zarzucone, wrecz – dyskryminowane (dla Obcych – 99% zysków, dla Polaków –1% zyskow ze złóż „polskiego gazu łupkowego, jednoczesnie – 100% Skażeń ziemi, wód, powietrza, czyli zamach na podstawową kopalinę Wodę, zamach na Zdrowie i Życie Polaków) http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal


Znowu - jednoczesnie tworzone jest (najwyrażniej jako legislacyjny aneks do „kontraktów”) „Prawo Pro-Gaz- Geszefciarskie”, np. przeglosowana w kwietniu br., w/w Nowa Ustawa o Prawie Górniczym i Geologicznym ,które czyni z Polski N E O K O L O N I Ę – dla Obcych Międzynarodowych ( w większości – amerykańskich) Koncernów, jest jakby „czerwonym dywanem” ścielonym pod stopy owego Międzynarodowego Kapitału, który ma stać się, praktycznie ….Nowym Właścicielem Polski , nie tylko – zasobów mineralnych ale po prostu – ziemi, kraju, tysięcznych , milionowych WYWLASZCZONYCH NIERUCHOMOSCI- domów, pól, OJCOWIZN tysięcy , milionów Polaków, mających pecha – urodzić się i żyć na terenach „gazonośnych”, bedących obecnie obiektem zainteresowań Gaz-Koncernów, ( to wszystko - zgodnie z nowym „Prawem”, które - Prywatne Zyski Obcych Koncernów – postanowiło przedstawić Publiczności jako, uwaga, Wyższy Interes Publiczny!...) http://www.polishclub.org/2011/05/13/prof-dr-hab-artur-sliwinski-zamach-na-polskie-zasoby-naturalne/
„http://www.gazetapolska.pl/4925-ekologisci-nie-lubia-lupkow?page=1 - odp. Zbigniewa Tynenskiego, prezesa Zarządu Centrum Zrównoważonego Rozwoju
na artykuł gaz-lobbystki -p. Teresy Wójcik z Gazety Polskiej

Owa Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2012r.
Historia zanotuje ów Dzień, jako Początek Wojny Polskojęzycznej Władzy z Narodem Polskim. Również, niestety, Polskojęzycznej…Prawicy, która, nie wiadomo dlaczego MILCZY JAK ZAKLĘTA n.t. Kontrowersji Gazu Łupkowego .
1 stycznia 2012r. bedzie (jesli Ustwa GG – nie zostanie zawetowana) zapamiętany przez pokolenia jako początek zmian w Polsce ( wywłaszczania, pozbawienie Polaków Podstawowych Praw Człowieka), które zazwyczaj są skutkiem Przegranej Wojny Militarnej.
W Polsce – odbylo się to Bez jednego Wystrzalu.
Okupacja będzie gorsza od ...wszystkich dotychczasowych, bo zmiany z Nią związane będą tym razem – n i e o d w r a c a l n e . D O Ż Y W O T N I E (Skażenie Wody)

W 2006 r. J.Kaczyński, wielki orędownik Gazu Łupkowego, w czasie swej rządowej wizyty w USA – spotyka się „ glównie z Wiceprezydentem Dickiem Cheneyem ”(byłym Prezesem gas-oil -koncernu Halliburton). http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4851523.html)
Powiedzmy, że WTEDY – mógl jeszcze nie znać Prawdy o Kulisach Gazu Łupkowego, ale DZIŚ?
O Tusku . . . szkoda gadać, kiedys historia wyjaśni, dalczego MUSIAL - ODDAĆ - USA – polski gaz łupkowy ( za 1% wartości) - http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal

Amerykańscy Gaz- geszefciarze, którym zaczyna się palić grunt "pod wiertałmi" – poszukują nowych, dogodnych terenów na wcisnięcie nieświadomym tubylcom - piekła toksycznej technologii Frakturingu. Muszą tylko znależć miejsca, państwa ze Skorumpowaną Władzą, która sprzeda i wyda własny kraj - ziemię, zasoby wody , zdrowie ludzi, zwierząt, upraw, hodowli - na pastwę prywatnych zysków Obcych Koncernów (przy prawie zerowym zysku własnego państwa!) i przede wszystkim na piekło Dożywotniego Skażenia.”

Dobrze jest znać Pocżątki Ery Gazu Łupkowego w jego "ojczyźnie" - USA. Dobrze wiedzieć, z jakich żródeł płynie "ten miód", co ma wpłynąć teraz do Polski, do polskiego prawa, ustawodawstwa a w koncu do naszych domów i...tkanek.

Polscy gaz-lobbyści, ci tam rózni gaz-geolodzy, gaz-politycy, gaz-posłowie i gaz-eurodeputowani, zaprzeczając Skażeniom, marzą jednak, jak słyszymy, ha ha – o "nowoczesnych", wzorowanych na amerykanskich doświadczeniach - "regulacjach środowiskowych".
Np. europoseł Konrad Szymański na pytanie o Wode , raczył odpowiedzieć: „Woda? – nie ma problemu! To tylko kwestia odpowiewdnich regulacji!...”
Czy mamy przez to rozumieć, że jeśli Woda Pitna nie odpowiada Normom Czystości, to tym gorzej dla... Norm? I trzeba tylko „uregulować” Normy, by Woda (np. Skazona) – okazała sie już „zgodna z Normami”? I - kłopot z głowy?
Nowy minister Środowiska, Marcin Korolec, poszedł jeszcze dalej i powiedział definitywnie, że „nie ma Skażeń przy frakturingu/szczelinowaniu”. Czyżby p. minister, jako - przypomnijmy - świeżo wyrwany ze swego naturalnego do tej pory środowiska, tzn z : Energetyki , Przemysłu i Gospodarki (brawo, Tusk!- Twe intencje, jak zawsze, są samą szlachetnością i wierną służbą Polsce!) - miał juz w głowie zainplantowane te wszystkie amerykańskie Luki Prawne i Wyłączenia Szczelinowania spod jakiejkolwiek kontroli Prawa i na tej bazie – w i e - prekognicyjnie (proroczo), że żadne Skażenia ziemi wody, powietrza – NIGDY NIE ZOSTANĄ W POLSCE – Z A N O T O W A N E ? A czego nie ma na piśmie i ”z pieczątką urzędu” – to TEGO NIE MA?!!!
Czy my zyjemy w jakimś Matrixie ...no iście trockistowskim? W dodatku „Made in USA”?
Taaa, rzeczywiście tubylcze gaz-chłopczyki, gaz- d...POdajki i gaz-PISdewoci szybko uczą sie od swych starszych kolegów z USA.
A wszystko przez zniewalający czar i wdzięk tego niesamowitego Gazu Łapówko..o! pardon! ...Łupkowego!
Rozwiń
Coach Outlet
Coach Outlet (30 grudnia 2011 o 06:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
HONOLULU — Fortifying one[url=http://www.chanel-bags-storee.org/]Chanel Bags[/url] of its key allies in the Persian Gulf,[url=http://www.coach-factory-outlett.org/]Coach Factory Outlet[/url] the Obama administration announced[url=http://www.coachbagsoutleti.org/][spam][/url] a weapons deal with Saudi Arabia [url=http://www.coachfactoryoutletbags.org/]Coach Outlet[/url]on Thursday, saying it had agreed to sell[url=http://www.coachsoutlet-store.org/]Coach Outlet Store[/url] F-15 fighter jets valued at nearly $30 [url=http://www.coachs-factorys-outlet.org/]Coach Factory Outlet[/url]billion to the Royal Saudi Air[url=http://www.coachfactoryoutletonlinee.org/]Coach Factory Online[/url] Force. The agreement, and the[url=http://www.coachoutlets-bags.net/]Coach Outlet[/url] administration’s parallel plans to [url=http://www.coachsbags-outlet.net/]Coach Outlet[/url]press ahead with a nearly $11[url=http://www.outlet-coachfactory.org/]Coach Factory Outlet[/url] billion arms deal for Iraq, despite [url=http://www.online-coach-outlet.net/][spam][/url]rising political tensions there, is dramatic evidence
[url=http://www.coach-onlines-outlet.net/]Coach Factory Outlet[/url]
Rozwiń
AM
AM (17 grudnia 2011 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gaz Łupkowy - szokujące fakty i mity
http://www.youtube.com/watch?v=PFdruELOY1s
Rozwiń
MARYJAN ARCYBISKUP
MARYJAN ARCYBISKUP (16 grudnia 2011 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ech' timestamp='1324042499' post='571328']
Ciemnota boi się tego, że się boi, bo boi się i już! Co za durny, ciemny, zacofany naród idiotów...
[/quote]

te yntelygent obejrzyj se

http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk

wtedy zobaczymy kto tu jest idiota
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2011 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podpucha tak działa żeby duszyczka nic nie rozumiała, chodziła osowiała i zatrucia gleby się bała.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!