wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Zamojszczyzna: Będziemy patriotycznie świętować majową rocznicę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2009, 12:19
Autor: (bn) (lew)

Obchody 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapowiadają się wyjątkowo uroczyście. Zaplanowano m.in. manifestacje patriotyczne, parady wojskowe oraz liczne koncert. Uszczęśliwieni będą także miłośnicy strażackiej grochówki.

Zamość

O godz. 9.30 w Ratuszu rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Zaplanowano m.in. okolicznościowe wystąpienia oraz koncert w wykonaniu uczniów miejscowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Potem na płycie Rynku Wielkiego odbędzie się manifestacja patriotyczna (godz. 11). W programie m.in. ceremoniał wojskowy, wystąpienie prezydenta Zamościa oraz defilada zamojskiego garnizonu.

Następnie (godz. 12) zaplanowano w zamojskiej katedrze mszę w intencji Ojczyzny. Będzie celebrowana przez ks. biskupa Wacława Depo, ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

O godz. 20. na Rynku Wielkim odbędzie się koncert Sambora Dudzińskiego z zespołem "Etno Funky Show”.

Gmina Zamość

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączono z jubileuszem 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białowoli i gminnym Dniem Strażaka.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.30. W SP w Białowoli zaplanowano sesję Rady Gminy. Następnie wręczone zostaną odznaczenia dla druhów oraz koncerty zespołów "Białowolanki” z Białowoli, "Echo Lipska” z Lipska, "Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej oraz "Wesołe gosposie” z Kolonii Sitaniec.

O 14.30 odbędzie się msza w intencji Ojczyzny i wszystkich strażaków. Następnie poświęcona zostanie figura św. Floriana oraz kilka lekkich wozów pożarniczych. Dostaną je OSP Mokre, OSP Lipsko i OSP Białowola.

Na koniec zaplanowano m.in. koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Białowoli oraz festyn. Będzie można najeść się m.in. gęstej, strażackiej grochówki.

Tomaszów Lubelski

Obchody rozpoczną się o godz. 11. 30. na placu przy miejscowym kościele p.w. ZNMP. Zaplanowano m.in. część artystyczną w wykonaniu uczniów SP nr 3 w Tomaszowie Lub. Następnie odbędzie się msza oraz złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja. O godz. 15. na stadionie rozpocznie się festyn sportowo-rekreacyjny.

Biłgoraj

Uroczystości rozpocznie msza w kościele p.w. WNMP (godz. 9). Następnie jej uczestnicy ruszą na Plac Wolności. Tam przed Pomnikiem Jubileuszowym zostaną złożone wiązanki kwiatów. O godz. 17. przed BCK rozpocznie się festyn.

Hrubieszów

Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.45 na placu przy kościele św. Mikołaja. Po wciągnięciu flagi na maszt zaplanowano wystąpienie burmistrza, apel poległych, salwę honorową oraz złożenie kwiatów i wieńców na grobie Legionistów. O godz. 10.10 rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!