sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Zamość bez orkiestry

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 stycznia 2004, 21:59

W tym roku w 70-tysięcznym Zamościu nie pojawią się wolontariusze Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nikt nie chciał się podjąć organizacji zbiórki pieniędzy – dowiedział się wczoraj Dziennik.

Dlaczego w tym roku nikt się nie zajął organizacją finału? – Szczerze mówiąc nie wiem. Ja pracuję, studiuję, mam rodzinę i nie mam czasu. Ale przecież każdy mógł się tym zająć – odpowiada Ewa Jachimczuk, która w ubiegłym roku pełniła funkcję szefa zamojskiego sztabu WOŚP.
– Było bardzo małe zainteresowanie. Biorąc pod uwagę nasz wysiłek i zaangażowanie sponsorów to było po prostu żenujące. Przez cały dzień przez halę OSiR przewinęło się może tysiąc osób. A z licytacji serduszka musieliśmy po prostu zrezygnować, bo nie było nikogo, kto by dał przyzwoitą cenę – mówi Barbara Radlińska, która przez kilka lat z rzędu zajmowała się koordynacją zamojskich finałów WOŚP.
To, że w Zamościu nie będzie w tym roku finału WOŚP, jest dla jego mieszkańców przykrą niespodzianką. – Co roku specjalnie wychodziliśmy z rodziną i wrzucaliśmy pieniądze do puszki. Ta akcja to fantastyczna sprawa, a do tego – dla młodzieży – jest okazją do zabawy – mówi Jarosław Koziej, mieszkaniec Zamościa.
Prezydent miasta, który w tamtym roku objął honorowy patronat nad akcją wręcz niedowierza. – Być może jakaś szkoła się za to wzięła, przecież to zawsze młodzież organizuje i nie zawsze konsultują wszystko z Urzędem Miejskim. Byłoby jednak fatalnie, gdyby to się potwierdziło, bo to fantastyczna idea, dla której zawsze powinno być miejsce w naszym mieście – mówi Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa.
Sztabów co roku generalnie przybywa, ale zdarza się przejściowo, że jakieś miasto na rok wypada z organizowania finału. – Czasami po prostu z przyczyn losowych może zabraknąć charyzmatycznej osoby, która to wszystko pociągnie. Jednak kandydaci na wolontariuszy mogą się zgłaszać do warszawskiego sztabu do ostatniej chwili. Nie ma formalnych przeszkód, aby i w tym roku pojawili się w Zamościu – mówi Radosław Mysłek z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
– Faktycznie w tym roku jest jakiś problem. W tamtym roku młodzież była już u nas na jesieni. A teraz cisza – dziwi się Tadeusz Lizut, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, który w tamtym roku udostępnił ekipie Owsiaka, halę widowiskowo-sportową.
Odbył się tam całodzienny koncert z Czerwonymi Gitarami jako gwiazdą.

Jak gra orkiestra

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz dwunasty. Koncerty i kwesty odbędą się w ponad tysiącu miejscowości. Zarejestrowano 1180 sztabów (o sto więcej niż przed rokiem), ale zdarza się, że w jednym mieście jest więcej niż jeden. W ubiegłym roku Fundacja WOŚP zebrała ponad 31 mln zł.

Zbiórka ubiegłoroczna

Lublin – 142 tys. zł
Biała Podlaska – 65 tys. zł
Zamość – 54 tys. zł
Chełm – 18 tys. zł
Tomaszów Lubelski – 39 tys. zł
Biłgoraj – 31 tys. zł
Hrubieszów – 14 tys. zł
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!