sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Zamość: Całodobowy monitoring tylko w święta

Dodano: 14 grudnia 2015, 17:02
Autor: ask

Tylko do 10 stycznia miasto objęte będzie całodobowym monitoringiem. Urzędnicy uważają, że poza okresem świątecznym takiej potrzeby nie ma.

– Tereny będące w zasięgu wizyjnym kamer w okresie świątecznym straż miejska w uzgodnieniu z policją objęła 24-godzinnym monitoringiem – poinformował Marek Gajewski, rzecznik prezydenta Zamościa. – Obserwacja jest prowadzona w szczególności na terenie Starego Miasta, gdzie najczęściej odbywają się imprezy.

Informacja poruszyła mieszkańców. – Byłam przekonana, że nad kamerami ktoś czuwa 24-godziny na dobę – mówi mieszkanka miasta, która w piątek skontaktowała się z naszą redakcją. – Jaki był cel montowania kamer, skoro złodzieje mogą bezkarnie grasować, gdy są one wyłączone?

W ramach miejskiego systemu monitoringu w Zamościu działają 92 kamery szybkoobrotowe i stacjonarne. To co się dzieje w mieście obserwowane jest przez funkcjonariuszy w budynku Straży Miejskiej przy Rynku Wielkim. Jak piszą strażnicy na swojej stronie internetowej monitoring „stanowi cenne źródło informacji o zdarzeniach wymagających interwencji służb i instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo”.

– Monitoring spełnia swoją funkcję od niedzieli do czwartku od godz. 7 do 22, a więc w godzinach pracy strażników miejskich. W piątki i soboty strażnicy pracują do godziny 2, ale monitoring działa jeszcze do 4, bo pieczę nad nim sprawuje wtedy dyżurny policji – tłumaczy Monika Bednarczyk, rzecznika Straży Miejskiej Zamościa.

• Czy monitoring nie powinien działać przez całą dobę?

– Z analizy popełniania wykroczeń wynika, że taki czas pracy miejskiego monitoringu jest wystarczający. Po tym, jak zamykane są dyskoteki ulice pustoszeją. Wszyscy rozchodzą się do domów i monitoring nie jest potrzebny – stwierdza Bednarczyk.

Czytaj więcej o: Zamość monitoring
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 grudnia 2015 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale cyrk!!! Czy w tym mieście urzędnikom w magistracie i strażnikom miejskim rozumy odebrało?
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2015 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To znaczy, że wyłączają monitoring w nocy ? Czy kamery działają/nagrywają ale nikt nie obserwuje tego co się dzieje? Mam nadzieję że kamery są włączone całą dobę.
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2015 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie rzeczy to tylko w Zamościu. Po co było je w ogóle kupować i instalować. Jeśli ktoś kogoś napadnie w nocy to i tak go na gorąco nie zatrzymają, bo sprawca ucieknie, a twarz będzie nie widoczna!, no ale mają przecież nagranie, ale sprawcy nie zatrzymają śmiech kpina, ale to jest ZAMOŚĆ i tu jest wszystko inne…(chyba mądrzejsi ludzie).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!