poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Zamość może dostać 3 miliony złotych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2008, 18:28
Autor: Bogdan Nowak

Chodzi o pieniądze na budowę ulic Młyńskiej i Majdan w Zamościu, które może przekazać Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aby tej szansy nie stracić, radni spotkali się dziś na nadzwyczajnej sesji.

Dlatego mieszkańcy tej części Zamościa wyjątkowo gorąco kibicowali dzisiejszym obradom Rady Miasta.

- Bo ta nasza droga to tragedia - żali się Czesława Andrzejewska, mieszkanka jednego z domów przy ul. Majdan. - Jest wąska, pełna dziur i wybojów. Nie ma przy niej chodników i latarni, więc nawet dzieci muszą chodzić do szkoły poboczem. To niebezpieczne, bo teraz wcześnie zapada zmrok. Przy tej ulicy mieszka ok. 200 rodzin. I są w kłopocie.

Kiepskie ulice to jedna z głównych bolączek Zamościa. Są w mieście całe osiedla, gdzie zamiast po drogach, ludzie jeżdżą po… klepiskach. Tak jest m.in. na części osiedla Rataja. Pełno dziur jest także np. na ul. Królowej Jadwigi czy Przemysłowej. Magistrat stara się to zmienić. Urzędnicy wystarali się o unijne dofinansowanie na remonty ulic: Powiatowej, Górnej, Zagrodowej, Swobodnej, Sikorskiego, Paderewskiego i Sybiraków i kilku ulicach Starego Miasta.

- Ale już na naszej drodze jest dziura na dziurze - martwi się Amelia Baj z ul. Młyńskiej. - A najgorzej jest przy blokach na osiedlu. Ludzie tracą cierpliwość.
Jest szansa, że niedługo mieszkańcy Młyńskiej i Majdanu nie będą narzekać. Właśnie ich ulice wprowadzono do wieloletniego programu inwestycyjnego na lata 2008-2009. Tylko w tej sprawie radni spotkali się wczoraj na nadzwyczajnej sesji.

- Chodzi o wpisanie tych ulic do "Programu Budowy Dróg Lokalnych” MSWiA - tłumaczy Jerzy Różyło, szef Wydziału Rozwoju Gospodarczego UM w Zamościu. - Przesunęły się terminy i musieliśmy zrobić to do piątku. Bez stworzenia takiego programu, nie ma szans na ministerialne dotacje dla tych ulic.
O jakie pieniądze chodzi? Samorząd stara się o 1 mln 846 tys. zł na przebudowę ul. Majdan i 1 mln 471 tys. zł na ul. Młyńską. Drugie tyle na te remonty dołoży z własnego budżetu. Jeśli wszystko się powiedzie, na obie inwestycje pójdzie w sumie ponad 6,6 mln zł.

Nowe drogi powinny powstać już w przyszłym roku. Zrobione zostaną ich nawierzchnie, chodniki, ścieżki rowerowe, a w części ul. Majdan także kanalizacja deszczowa. - Część robót już wykonaliśmy - mówi Różyło.

- Postała m.in. sygnalizacja świetlna przy Młyńskiej. A jeśli tych dotacji nie otrzymamy, albo będą mniejsze… nie zrezygnujemy z dalszych prac. Tyle, że ich zakres będzie skromniejszy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
MIESZKANIEC
eMPe
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MIESZKANIEC
MIESZKANIEC (20 listopada 2008 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z dokońceniem remontu ulicy Wyszyńskiego i "RONDA" na Hrubieszowskiej. takiego ronda to chyba nie ma w całej Unii Europejskiej.
Rozwiń
eMPe
eMPe (19 listopada 2008 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Młyńska w pewnej częci została wyremontowana. NIestety nie w tej częsci, w której jest pełno dziur i wyrw. Część ulicy od Krasnobrodzkiej do Nadrzecznej jest tragiczna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!