Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

4 stycznia 2010 r.
13:38
Edytuj ten wpis

Zamość skreślony z listy UNESCO przez boksy handlowe?

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 15 A A

To druzgocząca ocena. Prof. Jerzy Kowalczyk z Polskiej Akademii Nauk uważa, że tzw. boksy handlowe wybudowane przy Nadszańcu w Zamościu m.in. za pieniądze z Funduszu Norweskiego trzeba… rozebrać. Dlaczego? Według niego przynoszą wstyd Staremu Miastu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie wyobrażam sobie, żeby te przybudówki mogły pozostać – dziwi się prof. Jerzy Kowalczyk. – To wygląda okropnie i zmieniło wygląd unikatowych fortyfikacji. Budowa tych boksów z konserwatorskiego punktu widzenia jest rzeczą nagann!

Prof. Kowalczyk jest wybitnym i zasłużonym dla Zamościa naukowcem (od 50 lat zajmuje się dziejami miasta). Pracuje w Instytucie Sztuki PAN, jest też m.in. członkiem Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS) oraz Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków. Uważnie przygląda się m.in. remontom zamojskich fortyfikacji.

Zastrzeżenia profesora budzi budowa kilkudziesięciu tzw. boksów handlowych przy ul Łukasińskiego (obok Nadszańca i Nowej Bramy Lubelskiej).

– Spotkałem się w środowisku naukowym z krytycznymi głosami na ten temat – mówi prof. Kowalczyk. – Zabytki Zamościa mają rangę międzynarodową. Zmiany powinny być wprowadzane ostrożnie. To tak jakbyśmy takie boksy wybudowali na Rynku Wielkim, bo tam jest dużo wolnego miejsca… To niedopuszczalne. Przez tę inwestycję Zamość może być skreślony z listy UNESCO. Za kilka miesięcy przybędą do miasta specjalne komisje ICOMOS-u i Funduszu Norweskiego. Oby tego skreślenia dało się uniknąć…

Co trzeba zrobić, aby tak się nie stało? – Boksy należy zburzyć – mówi prof. Kowalczyk. – Tam powinien być nasyp ziemny.

Zamojscy urzędnicy są zdziwieni takim postawieniem sprawy. Dzisiaj na zebraniu Ratuszu (na tzw. operatywce) omawiano "opinię” prof. Kowalczyka.

– Wszystko przebiega zgodnie z procedurami – przekonuje Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Mieliśmy przecież m.in. kontrole wojewódzkiego konserwatora zabytków i z polskiego oddziału UNESCO. Nie było żadnych zastrzeżeń i negatywnych uwag. Naprawdę nie ma żadnego zagrożenia skreślenia z listy UNESCO.

O alarmie profesora napisała już jedna z gazet. – Taka zła reklama na pewno nie służy Zamościowi – podkreśla Garbula.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jk boksy / 6 stycznia 2010 o 10:45
Boksy będą piękna jak obrosną zielenią. Proponuję czepialskim aby poczekali do całkowitego zakończenia inwestycji. Pan prof. bardzo póżno się opamiętał, miał czas na zgłaszanie uwag przy uzgodnieniach. Jestem za łączeniem zabytkowych budowli z nowoczesną zbudową użytkową.
Avatar
Jack / 5 stycznia 2010 o 14:13
[color="#0000FF"]
Zawstydzony napisał:
"Na ludzi działa to pewnie trochę jak piramida w Luwrze. Są za, są i przeciw" No przegiąłeś z tym porównaniem. Piramida w Luwrze jest to architektura nowoczesna,ale na naprawde wysokim poziomie. Można sie spierac czy to tam pasuje czy nie ale sam obiekt jest wykonany jest naprawdę porządnie. A te boksy??? Oprowadzam całe grupy ludzi po tej naszej starówce i sami turyści mówią co ich razi a co im się podoba. Jak do tej pory nikomu te kioski się nie spodobały.Popatrz na wyniki sondy w tej sprawie. Na pytanie czy kioski zburzyc wiekszośc jest za. A jesli postawić by pytanie czy te boksy przebudowac (wystylizować) przypuszczam ze wszyscy byliby za.Ta forma tych kiosków jest po prostu NIEDOPUSZCZALNA!!! Pozdrawiam[/color]

Zauwaz że ta sama piramida postawiona gdzie indziej nie wzbudziłaby zaiteresowania. Szatański pomysł był właśnie taki żeby działała w kontekście Luwru. I sama jako taka żadnym dziełem sztuki by nie była. Zresztą już chyba wymaga remontu (tak na marginesie).
Chodziło mi o zwrócenie uwagi na ten właśnie aspekt a nie porównanie Zamościa do Luwru.
Na pewno większości wspomnianych przez Ciebie turystów podobałyby sie ziemne szańce w tym miejscu jak wspomnianemu profesorowi
Co o tym sądzisz? Bo mnie one by nie oszukały.

Zauwaz że ta sama piramida postawiona gdzie indziej nie wzbudziłaby zaiteresowania. Szatański pomysł był właśnie taki żeby działała w kontekście Luwru. I sama jako taka żadnym dziełem sztuki by nie była. Zresztą już chyba wymaga remontu (tak na marginesie).
Chodziło mi o zwrócenie uwagi na ten właśnie aspekt a nie porównanie Zamościa do Luwru.
Na pewno większości wspomnianych przez Ciebie turystów podobałyby sie ziemne szańce w tym miejscu jak wspomnianemu profesorowi
Co o tym sądzisz? Bo mnie one by ni... rozwiń
Avatar
Zawstydzony / 5 stycznia 2010 o 13:43
"Na ludzi działa to pewnie trochę jak piramida w Luwrze. Są za, są i przeciw" No przegiąłeś z tym porównaniem. Piramida w Luwrze jest to architektura nowoczesna,ale na naprawde wysokim poziomie. Można sie spierac czy to tam pasuje czy nie ale sam obiekt jest wykonany jest naprawdę porządnie. A te boksy??? Oprowadzam całe grupy ludzi po tej naszej starówce i sami turyści mówią co ich razi a co im się podoba. Jak do tej pory nikomu te kioski się nie spodobały.Popatrz na wyniki sondy w tej sprawie. Na pytanie czy kioski zburzyc wiekszośc jest za. A jesli postawić by pytanie czy te boksy przebudowac (wystylizować) przypuszczam ze wszyscy byliby za.Ta forma tych kiosków jest po prostu NIEDOPUSZCZALNA!!! Pozdrawiam
"Na ludzi działa to pewnie trochę jak piramida w Luwrze. Są za, są i przeciw" No przegiąłeś z tym porównaniem. Piramida w Luwrze jest to architektura nowoczesna,ale na naprawde wysokim poziomie. Można sie spierac czy to tam pasuje czy nie ale sam obiekt jest wykonany jest naprawdę porządnie. A te boksy??? Oprowadzam całe grupy ludzi po tej naszej starówce i sami turyści mówią co ich razi a co im się podoba. Jak do tej pory nikomu te kioski się nie spodobały.Popatrz na wyniki sondy w tej sprawie. Na pytanie czy kioski zburzyc wieksz... rozwiń
Avatar
Jack / 5 stycznia 2010 o 12:30
[quote name='Zawstydzony' date='5.01.2010, 10:36:43' post='213619']
Skala zniszczeń ??? Co ty Jacku wiesz o historii tego miasta. W porównaniu do P.Kowalczyka - NIC! Przez takie "rozwojowe" umysły jak twój i paru podobnych,temu miastu-pięknemu miastu grozi opinia architektonicznego pośmiewiska. To łączenie "nowoczesnego" ze starym jest w przypadku Zamościa porażające. To nowoczesność w najgorszym,najtańszym,tandetnym wydaniu - jak z jakiegoś wiejskiego sklepiku po modernizacji.Oprowadzam wycieczki po Zamościu (jestem przewodnikiem) i ludzie sie krzywią i śmieją sie z tego dziadostwa,a mi jest po prostu wstyd:(
Jak juz musieli to zrobić to nie można było trochę to wystylizować? Nie uważasz Jacku? Chyba ze taka garażowa architektura to dla ciebie szczyt takowej myśli? Czy to znaczy ze nie ważne jak wygląda,ważne aby było,Tak? Co gorsze,w planach miasto "dociągnąc" te budy aż do ekonomika:/ Zamoyski Jan sie w grobie przewraca.
Staram sie wiedziec jak najwiecej. Oczywiscie daleko mi do profesora. Może poczekajmy z osądem ,,garaży'' aż wypowiedzą się inne tęgie głowy.
Natomiast martwią mnie inne nie dostrzegane przez nikogo ,,zjawiska''. Od 2 lat świecące się w nocy halogeny rodem z PGR na dachach przy Rynku Wielkim dające po oczach (i kamerach) turystom, podniesiona galeria strzelnicza od strony Kolegiaty przy Bramie Szczebrzeskiej (mimo zapewnień że tak było nie wieżę - moja hipoteza jest że najpierw zrobiono tą stronę a później w drugiej odsłonięto istniejącą podłogę). Tego jakoś nikt nie dostrzega. A ŚP Jan się przewraca.
Każda nowa architektura wzbudza oburzenie i co najmniej dyskusje. Dobra po latach nie budzi zastrzerzeń. Nie twierdzę że jest to temat na Pritzkera ale na topowych architektów z licencją na szczytowe dzieła sztuki też nas chyba nie stać. Moim zdaniem ,,garaże'' są poprawne chociaż osobiście zrobiłbym to trochę inaczej.
Na ludzi działa to pewnie trochę jak piramida w Luwrze. Są za, są i przeciw.
Porównywanie ,,garaży'' do Caritasu czy Renesansu jest co najmiej mocno przesadzone.
Co do ,,rozwojowych umysłów'' - nie obrażam się bo moje zdanie podziela jeszcze parę osób które mają większe doświadczenie i dorobek w konserwacji zabytków. A że ,,ludzie'' się śmieją? Jedni się śmieją inni nie. ,,De gustibus....
Pozdro
[quote name='Zawstydzony' date='5.01.2010, 10:36:43' post='213619']
Skala zniszczeń ??? Co ty Jacku wiesz o historii tego miasta. W porównaniu do P.Kowalczyka - NIC! Przez takie "rozwojowe" umysły jak twój i paru podobnych,temu miastu-pięknemu miastu grozi opinia architektonicznego pośmiewiska. To łączenie "nowoczesnego" ze starym jest w przypadku Zamościa porażające. To nowoczesność w najgorszym,najtańszym,tandetnym wydaniu - jak z jakiegoś wiejskiego sklepiku po modernizacji.Oprowadzam ... rozwiń
Avatar
Zawstydzony / 5 stycznia 2010 o 10:36
Jack napisał:
Prosze sobie usypac ziemny szaniec kolo domu w Warszawie Panie Kowalczyku profesorze. Miasto chce zyc. I ja takze w tym miescie. Skala zniszczen rosyjsko - austryjackich byla tak wielka ze nie ma sensu nikogo oszukiwac nowym - starym miastem. To nie Disneyland. Tylko zywe miasto.



Skala zniszczeń ??? Co ty Jacku wiesz o historii tego miasta. W porównaniu do P.Kowalczyka - NIC! Przez takie "rozwojowe" umysły jak twój i paru podobnych,temu miastu-pięknemu miastu grozi opinia architektonicznego pośmiewiska. To łączenie "nowoczesnego" ze starym jest w przypadku Zamościa porażające. To nowoczesność w najgorszym,najtańszym,tandetnym wydaniu - jak z jakiegoś wiejskiego sklepiku po modernizacji.Oprowadzam wycieczki po Zamościu (jestem przewodnikiem) i ludzie sie krzywią i śmieją sie z tego dziadostwa,a mi jest po prostu wstyd:(
Jak juz musieli to zrobić to nie można było trochę to wystylizować? Nie uważasz Jacku? Chyba ze taka garażowa architektura to dla ciebie szczyt takowej myśli? Czy to znaczy ze nie ważne jak wygląda,ważne aby było,Tak? Co gorsze,w planach miasto "dociągnąc" te budy aż do ekonomika:/ Zamoyski Jan sie w grobie przewraca.



Skala zniszczeń ??? Co ty Jacku wiesz o historii tego miasta. W porównaniu do P.Kowalczyka - NIC! Przez takie "rozwojowe" umysły jak twój i paru podobnych,temu miastu-pięknemu miastu grozi opinia architektonicznego pośmiewiska. To łączenie "nowoczesnego" ze starym jest w przypadku Zamościa porażające. To nowoczesność w najgorszym,najtańszym,tandetnym wydaniu - jak z jakiegoś wiejskiego sklepiku po modernizacji.Oprowadzam wycieczki po Zamościu (jestem przewodnikiem) i ludzie sie krzywi... rozwiń
Avatar
~gość~ / 5 stycznia 2010 o 09:58
Jack napisał:
Prosze sobie usypac ziemny szaniec kolo domu w Warszawie Panie Kowalczyku profesorze. Miasto chce zyc. I ja takze w tym miescie. Skala zniszczen rosyjsko - austryjackich byla tak wielka ze nie ma sensu nikogo oszukiwac nowym - starym miastem. To nie Disneyland. Tylko zywe miasto.


Tak samo myslał ten, co stawiał hotel Renesans, dom partii (teraz urzad pracy )i budynek Veritasu. Gratulacje! Beda nastepne "dzieła".
Avatar
Jack / 5 stycznia 2010 o 08:46
Prosze sobie usypac ziemny szaniec kolo domu w Warszawie Panie Kowalczyku profesorze. Miasto chce zyc. I ja takze w tym miescie. Skala zniszczen rosyjsko - austryjackich byla tak wielka ze nie ma sensu nikogo oszukiwac nowym - starym miastem. To nie Disneyland. Tylko zywe miasto.
Avatar
a / 5 stycznia 2010 o 07:37
O tych boksach pierwsza napisała Gazeta Wyborcza. To chyba nie dziennik rozdmuchał "aferkę". Nic dziwnego, prof. Kowalczyk to wielki autorytet.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 23:16
Gość napisał:
a ja mam wrażenie, że znowu redaktorzyna p. Nowak próbuje rozdmuchać aferkę, to nie pierwszy artykuł tego redaktorzyny pisany w malkontentnym nastroju



Redaktorzyna, czy nie redaktorzyna, ale jak patrze na drzwi w katedrze i te palety przy fortyfikacjach, to czuje jedna ręke. I co za gust, wyborny wprost.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 20:20
a ja mam wrażenie, że znowu redaktorzyna p. Nowak próbuje rozdmuchać aferkę, to nie pierwszy artykuł tego redaktorzyny pisany w malkontentnym nastroju
Avatar
jk boksy / 6 stycznia 2010 o 10:45
Boksy będą piękna jak obrosną zielenią. Proponuję czepialskim aby poczekali do całkowitego zakończenia inwestycji. Pan prof. bardzo póżno się opamiętał, miał czas na zgłaszanie uwag przy uzgodnieniach. Jestem za łączeniem zabytkowych budowli z nowoczesną zbudową użytkową.
Avatar
Jack / 5 stycznia 2010 o 14:13
[color="#0000FF"]
Zawstydzony napisał:
"Na ludzi działa to pewnie trochę jak piramida w Luwrze. Są za, są i przeciw" No przegiąłeś z tym porównaniem. Piramida w Luwrze jest to architektura nowoczesna,ale na naprawde wysokim poziomie. Można sie spierac czy to tam pasuje czy nie ale sam obiekt jest wykonany jest naprawdę porządnie. A te boksy??? Oprowadzam całe grupy ludzi po tej naszej starówce i sami turyści mówią co ich razi a co im się podoba. Jak do tej pory nikomu te kioski się nie spodobały.Popatrz na wyniki sondy w tej sprawie. Na pytanie czy kioski zburzyc wiekszośc jest za. A jesli postawić by pytanie czy te boksy przebudowac (wystylizować) przypuszczam ze wszyscy byliby za.Ta forma tych kiosków jest po prostu NIEDOPUSZCZALNA!!! Pozdrawiam[/color]

Zauwaz że ta sama piramida postawiona gdzie indziej nie wzbudziłaby zaiteresowania. Szatański pomysł był właśnie taki żeby działała w kontekście Luwru. I sama jako taka żadnym dziełem sztuki by nie była. Zresztą już chyba wymaga remontu (tak na marginesie).
Chodziło mi o zwrócenie uwagi na ten właśnie aspekt a nie porównanie Zamościa do Luwru.
Na pewno większości wspomnianych przez Ciebie turystów podobałyby sie ziemne szańce w tym miejscu jak wspomnianemu profesorowi
Co o tym sądzisz? Bo mnie one by nie oszukały.

Zauwaz że ta sama piramida postawiona gdzie indziej nie wzbudziłaby zaiteresowania. Szatański pomysł był właśnie taki żeby działała w kontekście Luwru. I sama jako taka żadnym dziełem sztuki by nie była. Zresztą już chyba wymaga remontu (tak na marginesie).
Chodziło mi o zwrócenie uwagi na ten właśnie aspekt a nie porównanie Zamościa do Luwru.
Na pewno większości wspomnianych przez Ciebie turystów podobałyby sie ziemne szańce w tym miejscu jak wspomnianemu profesorowi
Co o tym sądzisz? Bo mnie one by ni... rozwiń
Avatar
Zawstydzony / 5 stycznia 2010 o 13:43
"Na ludzi działa to pewnie trochę jak piramida w Luwrze. Są za, są i przeciw" No przegiąłeś z tym porównaniem. Piramida w Luwrze jest to architektura nowoczesna,ale na naprawde wysokim poziomie. Można sie spierac czy to tam pasuje czy nie ale sam obiekt jest wykonany jest naprawdę porządnie. A te boksy??? Oprowadzam całe grupy ludzi po tej naszej starówce i sami turyści mówią co ich razi a co im się podoba. Jak do tej pory nikomu te kioski się nie spodobały.Popatrz na wyniki sondy w tej sprawie. Na pytanie czy kioski zburzyc wiekszośc jest za. A jesli postawić by pytanie czy te boksy przebudowac (wystylizować) przypuszczam ze wszyscy byliby za.Ta forma tych kiosków jest po prostu NIEDOPUSZCZALNA!!! Pozdrawiam
"Na ludzi działa to pewnie trochę jak piramida w Luwrze. Są za, są i przeciw" No przegiąłeś z tym porównaniem. Piramida w Luwrze jest to architektura nowoczesna,ale na naprawde wysokim poziomie. Można sie spierac czy to tam pasuje czy nie ale sam obiekt jest wykonany jest naprawdę porządnie. A te boksy??? Oprowadzam całe grupy ludzi po tej naszej starówce i sami turyści mówią co ich razi a co im się podoba. Jak do tej pory nikomu te kioski się nie spodobały.Popatrz na wyniki sondy w tej sprawie. Na pytanie czy kioski zburzyc wieksz... rozwiń
Avatar
Jack / 5 stycznia 2010 o 12:30
[quote name='Zawstydzony' date='5.01.2010, 10:36:43' post='213619']
Skala zniszczeń ??? Co ty Jacku wiesz o historii tego miasta. W porównaniu do P.Kowalczyka - NIC! Przez takie "rozwojowe" umysły jak twój i paru podobnych,temu miastu-pięknemu miastu grozi opinia architektonicznego pośmiewiska. To łączenie "nowoczesnego" ze starym jest w przypadku Zamościa porażające. To nowoczesność w najgorszym,najtańszym,tandetnym wydaniu - jak z jakiegoś wiejskiego sklepiku po modernizacji.Oprowadzam wycieczki po Zamościu (jestem przewodnikiem) i ludzie sie krzywią i śmieją sie z tego dziadostwa,a mi jest po prostu wstyd:(
Jak juz musieli to zrobić to nie można było trochę to wystylizować? Nie uważasz Jacku? Chyba ze taka garażowa architektura to dla ciebie szczyt takowej myśli? Czy to znaczy ze nie ważne jak wygląda,ważne aby było,Tak? Co gorsze,w planach miasto "dociągnąc" te budy aż do ekonomika:/ Zamoyski Jan sie w grobie przewraca.
Staram sie wiedziec jak najwiecej. Oczywiscie daleko mi do profesora. Może poczekajmy z osądem ,,garaży'' aż wypowiedzą się inne tęgie głowy.
Natomiast martwią mnie inne nie dostrzegane przez nikogo ,,zjawiska''. Od 2 lat świecące się w nocy halogeny rodem z PGR na dachach przy Rynku Wielkim dające po oczach (i kamerach) turystom, podniesiona galeria strzelnicza od strony Kolegiaty przy Bramie Szczebrzeskiej (mimo zapewnień że tak było nie wieżę - moja hipoteza jest że najpierw zrobiono tą stronę a później w drugiej odsłonięto istniejącą podłogę). Tego jakoś nikt nie dostrzega. A ŚP Jan się przewraca.
Każda nowa architektura wzbudza oburzenie i co najmniej dyskusje. Dobra po latach nie budzi zastrzerzeń. Nie twierdzę że jest to temat na Pritzkera ale na topowych architektów z licencją na szczytowe dzieła sztuki też nas chyba nie stać. Moim zdaniem ,,garaże'' są poprawne chociaż osobiście zrobiłbym to trochę inaczej.
Na ludzi działa to pewnie trochę jak piramida w Luwrze. Są za, są i przeciw.
Porównywanie ,,garaży'' do Caritasu czy Renesansu jest co najmiej mocno przesadzone.
Co do ,,rozwojowych umysłów'' - nie obrażam się bo moje zdanie podziela jeszcze parę osób które mają większe doświadczenie i dorobek w konserwacji zabytków. A że ,,ludzie'' się śmieją? Jedni się śmieją inni nie. ,,De gustibus....
Pozdro
[quote name='Zawstydzony' date='5.01.2010, 10:36:43' post='213619']
Skala zniszczeń ??? Co ty Jacku wiesz o historii tego miasta. W porównaniu do P.Kowalczyka - NIC! Przez takie "rozwojowe" umysły jak twój i paru podobnych,temu miastu-pięknemu miastu grozi opinia architektonicznego pośmiewiska. To łączenie "nowoczesnego" ze starym jest w przypadku Zamościa porażające. To nowoczesność w najgorszym,najtańszym,tandetnym wydaniu - jak z jakiegoś wiejskiego sklepiku po modernizacji.Oprowadzam ... rozwiń
Avatar
Zawstydzony / 5 stycznia 2010 o 10:36
Jack napisał:
Prosze sobie usypac ziemny szaniec kolo domu w Warszawie Panie Kowalczyku profesorze. Miasto chce zyc. I ja takze w tym miescie. Skala zniszczen rosyjsko - austryjackich byla tak wielka ze nie ma sensu nikogo oszukiwac nowym - starym miastem. To nie Disneyland. Tylko zywe miasto.



Skala zniszczeń ??? Co ty Jacku wiesz o historii tego miasta. W porównaniu do P.Kowalczyka - NIC! Przez takie "rozwojowe" umysły jak twój i paru podobnych,temu miastu-pięknemu miastu grozi opinia architektonicznego pośmiewiska. To łączenie "nowoczesnego" ze starym jest w przypadku Zamościa porażające. To nowoczesność w najgorszym,najtańszym,tandetnym wydaniu - jak z jakiegoś wiejskiego sklepiku po modernizacji.Oprowadzam wycieczki po Zamościu (jestem przewodnikiem) i ludzie sie krzywią i śmieją sie z tego dziadostwa,a mi jest po prostu wstyd:(
Jak juz musieli to zrobić to nie można było trochę to wystylizować? Nie uważasz Jacku? Chyba ze taka garażowa architektura to dla ciebie szczyt takowej myśli? Czy to znaczy ze nie ważne jak wygląda,ważne aby było,Tak? Co gorsze,w planach miasto "dociągnąc" te budy aż do ekonomika:/ Zamoyski Jan sie w grobie przewraca.



Skala zniszczeń ??? Co ty Jacku wiesz o historii tego miasta. W porównaniu do P.Kowalczyka - NIC! Przez takie "rozwojowe" umysły jak twój i paru podobnych,temu miastu-pięknemu miastu grozi opinia architektonicznego pośmiewiska. To łączenie "nowoczesnego" ze starym jest w przypadku Zamościa porażające. To nowoczesność w najgorszym,najtańszym,tandetnym wydaniu - jak z jakiegoś wiejskiego sklepiku po modernizacji.Oprowadzam wycieczki po Zamościu (jestem przewodnikiem) i ludzie sie krzywi... rozwiń
Avatar
~gość~ / 5 stycznia 2010 o 09:58
Jack napisał:
Prosze sobie usypac ziemny szaniec kolo domu w Warszawie Panie Kowalczyku profesorze. Miasto chce zyc. I ja takze w tym miescie. Skala zniszczen rosyjsko - austryjackich byla tak wielka ze nie ma sensu nikogo oszukiwac nowym - starym miastem. To nie Disneyland. Tylko zywe miasto.


Tak samo myslał ten, co stawiał hotel Renesans, dom partii (teraz urzad pracy )i budynek Veritasu. Gratulacje! Beda nastepne "dzieła".
Avatar
Jack / 5 stycznia 2010 o 08:46
Prosze sobie usypac ziemny szaniec kolo domu w Warszawie Panie Kowalczyku profesorze. Miasto chce zyc. I ja takze w tym miescie. Skala zniszczen rosyjsko - austryjackich byla tak wielka ze nie ma sensu nikogo oszukiwac nowym - starym miastem. To nie Disneyland. Tylko zywe miasto.
Avatar
a / 5 stycznia 2010 o 07:37
O tych boksach pierwsza napisała Gazeta Wyborcza. To chyba nie dziennik rozdmuchał "aferkę". Nic dziwnego, prof. Kowalczyk to wielki autorytet.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 23:16
Gość napisał:
a ja mam wrażenie, że znowu redaktorzyna p. Nowak próbuje rozdmuchać aferkę, to nie pierwszy artykuł tego redaktorzyny pisany w malkontentnym nastroju



Redaktorzyna, czy nie redaktorzyna, ale jak patrze na drzwi w katedrze i te palety przy fortyfikacjach, to czuje jedna ręke. I co za gust, wyborny wprost.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 20:20
a ja mam wrażenie, że znowu redaktorzyna p. Nowak próbuje rozdmuchać aferkę, to nie pierwszy artykuł tego redaktorzyny pisany w malkontentnym nastroju
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 9

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 2

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 4

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 7

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!