niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Zamość

Zamość: Drogowa rewolucja na kredyt, radni dogadali się ws. programu prezydenta

Dodano: 27 maja 2015, 21:00

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku urzędnicy zabiorą się za gruntowną przebudowę dróg w mieście. W planie są m.in. wymiana nawierzchni, nowe ścieżki rowerowe i buspasy

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta radni będą głosować w sprawie uchwalenia prezydenckiego programu budowy i przebudowy miejskich dróg. Po burzliwych dyskusjach w trakcie poprzedniej sesji, po której przesunięto głosowanie o miesiąc, wygląda na to, że radni PiS i innych komitetów, doszli do porozumienia.

– Przygotowaliśmy korekty do programu, a prezydent je uwzględnił. Myślę, że w czwartek zostanie przyjęty – mówi Jerzy Nizioł, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Chodzi o „Program gospodarczy budowy i przebudowy dróg na terenie miasta Zamość w latach 2016-2018”. Przebudowane mają być główne arterie i uliczki osiedlowe. - Na głównych ulicach poza nową nawierzchnią, powstać mają m.in. ścieżki rowerowe i buspasy, poprawiona ma też być sieć kanalizacyjna - mówi Marek Gajewski, rzecznik prasowy prezydenta Zamościa.

Podczas kwietniowej sesji, grupa radnych mająca w radzie większość, nie zgodziła się na uchwalenie prezydenckiego programu. – Inwestycje drogowe to bardzo ważna i odpowiedzialna sprawa. Musieliśmy najpierw przeanalizować propozycje prezydenta, a na to potrzeba czasu – tłumaczy Jerzy Nizioł.

– Prezydent uwzględnił poprawki radnych. Jestem dobrej myśli jeśli chodzi o głosowanie – potwierdza Marek Gajewski.

O jakie zmiany chodzi? W stosunku do pierwotnego planu dodatkowo przebudowane mają być m.in. ulice Mościckiego, Makowa i Spokojna. Zamiast bocznej od Al. 1 Maja, zaproponowano fragment Reymonta (od Lipowej do 1 Maja), a zamiast ul. Zygmunta Starego – ul. Władysława Łokietka.

Koszt całej, 3-letniej inwestycji to 35 milionów złotych. W 2016 roku przebudowa pochłonie 12,3 mln zł, w 2017 11,6 mln zł, a w 2018 11,1 mln zł. Według wstępnego planu, w przyszłym roku przebudowane mają być m.in. ulice Kresowa, Nadrzeczna, Krasnobrodzka, Kręta, Rolnicza, Listopadowa od Lwowskiej w stronę Sł. Stoku, Wieniawskiego, os. Zamoyskiego – od myjni samochodowej, wzdłuż ogrodzenia ZSP nr 3, Olchowa, Szwedzka, Majdan, Łokietka, Letnia czy ciąg pieszo-jezdny od Granicznej do Sikorskiego.

Żeby sfinansować program, miasto będzie musiało się zadłużyć. – Zamość jest w dobrej kondycji finansowej. Stać nas na zaciągnięcie kredytu. Bez niego trudno byłoby zrealizować taką inwestycję – mówi Marek Gajewski.

Czytaj więcej o: Zamość inwestycje w Zamościu
Gość
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 czerwca 2015 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wieniawskiego i Ogińskiego (ta ulica nie jest tutaj wymieniona) są to ulice osiedla św Piątka i tam co roku przywożą mieszkańcom tych ulic żwir do samodzielnego rozrzucenia. Od 20 lat mieszkańcy tych ulic przeżywają katorgę, ciągle są dziury, problemy i wstyd że w środku takiego miasta jak Zamość są jeszcze drogi gorszej jakości niż drogi wiejskie! Więc wybacz drogi Guest (6 czerwca 2015 o godzinie 08:37) ale ulica Okrzei i Starowiejska w porównaniu z Wieniawskiego i Ogińskiego są w rewelacyjnym stanie. Jeżeli nie wierzysz zapraszam i sam się przekonaj, tylko mam nadzieje że twój samochód ma wysokie zawieszenie...
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2015 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Buspasy w Zamościu?:) Dobre:) Majdan? Ktoś ma chyba problem z głową skoro uważa, że Majdan jest do przebudowy (chyba, że chodzi o przedłużenie).Dalej - Wieniawskiego, Letnia, Łokietka - zgaduję, że tam mieszkają koledzy prezydenta bo jak dla mnie to np. taka Starowiejska, Namysłowskiego czy Okrzei są ważniejszymi drogami.
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2015 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ronda przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego,Powiatowej i Starowiejskiej oczywiiście nie będzie.Tam nie mieszka żaden radny,który by jeździł do i z pracy o godz.8ej i 15ej.HORROR.To może ktoś się domyśli i każe skosić wysoką trawę bo nie wszyscy jeżdżą SUVami.TAM NIC NIE WIDAĆ.
Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2015 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NA WÓDKĘ MUSZĄ SIĘ UMÓWIĆ,PO TAKIEJ PEŁNEJ WYLANEGO POTU,DEBACIE,CHA,CHA!!
Rozwiń
Gość
Gość (27 maja 2015 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z tym buspasami to chyba cosik nie tego, jutro na sesji sie wyjaśni.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!