piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Zamość: Urzędnicy będą kontrolować taksówki

Dodano: 5 listopada 2015, 20:24

Zaświadczenie o zdrowiu psychicznym, zaświadczenie o niekaralności szczególnie przeciwko obyczajowości i nie unikanie pracy – między innymi takimi dokumentami muszą wykazać się taksówkarze z Zamościa. Urzędnicy z magistratu ruszyli właśnie na ulice, by ich skontrolować.

– Kontrole nie są związane ze skargami na naszych taksówkarzy – uspokaja Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor wydziału ewidencji pojazdów Urzędu Miasta w Zamościu. – Ustawa nakłada na nas obowiązek kontrolowania raz na pięć lat wszystkich przedsiębiorców prowadzących przewozów osób taxi oraz prowadzących ośrodki szkolenia kierowców.

W tym roku skontrolowanych zostanie 29 taksówkarzy i 13 ośrodków szkolenia kierowców.
– Jesteśmy na półmetku i jak na razie nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości – przyznaje Gałaszkiewicz i dodaje, że ma nadzieję, że tak będzie aż do końca kontroli. – W tym roku musiałem nałożyć jedynie tysiączłotową karę na osobę, która zaniechała pracy jako taksówkarz, a nie oddała nam licencji, do czego obligowały ją przepisy.

Zgodnie w prawem taksówkarz musi mieć tzw. ciągłość prowadzenia usług transportowych, czyli pracować z przerwami nie dłuższymi niż 6 miesięcy i móc udokumentować to wystawianymi paragonami fiskalnymi. Konieczna jest też m.in. legalizacja tachografu, czy dokument potwierdzający prawo do korzystania samochodu, którym wozi pasażerów.

Z kolei ośrodki szkolenia kierowców muszą mieć bazę dydaktyczną: sale wykładowe, pomieszczenia biurowe, plac manewrowy i pojazdy przeznaczone do nauki jazdy. Osoby prowadzące szkolenia muszą się zaś legitymować odpowiednimi kwalifikacjami w tym zakresie.

– W ostatnich latach liczba ośrodków szkolenia kierowców w Zamościu zmniejszyła się z ponad 20 do 13 – przyznaje Gałaszkiewicz. – Wszystko dlatego, że mniejsza jest liczba chętnych na otrzymanie prawa jazdy. Mam nadzieję, że więcej firm w tym roku nie zamknie działalności.

Z rozmów z właścicielami OSK wiem, że w ostatnich tygodniach na kursy zapisuje się coraz więcej osób. Wszystko dlatego, że od nowego roku zmienią się przepisy i wiele osób chce zdać egzamin jeszcze na starych zasadach.

Czytaj więcej o: Zamość taksówki
Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 listopada 2015 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A propos taksówkarzy. Nie raz w Lublinie widzialem taksówkarzy nie patrzących na to co dzieje się na jezdni, jezdzacych niebezpiecznie,, lamiacych przepisy...
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 06:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...bo jak w przyrodzie... najłatwiej dziobać słabszego...
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 06:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skontrolujta gabinety prywatne lekarzy. Biorą po stówie od łebka a rachunku nie wystawiaja prawie NIGDY. Co to ma być? Czepiacie się tych, co ciułają po ulicach, a tych co KOSZĄ SIANO w gabinetach nie.... urzędaski z bożej łaski.
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 01:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tachografy? W taksówkach to są legalizowane taksometry.
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2015 o 23:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja się pytam kiedy taksówki zaczną kontrolować urzędników ???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!