Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

31 maja 2012 r.
13:18
Edytuj ten wpis

Zamość: "Wypie… nas urząd skarbowy na 1,9 mln”

0 44 A A
 (Leszek Wójtowicz)
(Leszek Wójtowicz)

"Wyp… nas Urząd Skarbowy W-wa Targówek na kwotę 1 900 000 zł. Dziękujemy ci zasr… Polsko”, "Pracę straciło 15 osób. Dziękujemy ci macocho Polsko”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Plakaty z takimi hasłami wisiały jeszcze dzisiaj rano na budynku i ogrodzeniu firmy Car Management w Zamościu przy ul. Lwowskiej, w salonie Fiata. – Ktoś pojechał ostro po bandzie, ale może miał rację? – zastanawia się 19-letnia maturzystka. Do niedawna w budynku mieściła się tam firma Autobial, ale pojawił się nowy właściciel – Car Management. – Jeżeli ktoś się poczuł urażony hasłami, to bardzo przepraszam, ale nie mieliśmy wyjścia – mówi Zbigniew Stonoga, współwłaściciel Car Management, dealer Fiata. – W przypływie desperacji zdecydowaliśmy się na taki mało elegancki krok – dodaje Olaf Żelazny, prezes zarządu spółki. Mają żal do stołecznej skarbówki, bo ich firma nie otrzymała 1,9 mln zł zwrotu podatku VAT. – W lutym zostałem poproszony o uratowanie spółki Autobial, która traciła płynność finansową – opowiada Stonoga. – Kupiłem udziały, ale szybko okazało się, że firma przez wiele lat była źle zarządzana i ma wielkie kłopoty finansowe. W związku z tym postanowiłem, że nieruchomość sprzedam spółce Car Management. Za 8,5 mln zł, płacąc żywą gotówką, kupiłem nieruchomość. Zapłaciłem 1,9 mln zł VAT i – zgodnie z prawem – poprosiłem o jego zwrot.


Dwa dni przed wyznaczoną datą zwrotu – jak mówi Stonoga – naczelnik skarbówki z Targówka zdecydowała, że wstrzymuje wypłatę VAT. – Nie wskazała przy tym żadnych nieprawidłowości i nie określiła terminu zwrotu podatku, co znaczy, że na pieniądze możemy czekać nawet 10 lat – denerwuje się przedsiębiorca. Podkreśla, że miało to wpływ na zwolnienia w zamojskiej firmie. We wtorek na 49 zatrudnionych z pracą musiało pożegnać się 15 osób. – Nie było wyjścia, jeżeli bym tego nie zrobił, to w przyszłym miesiącu nie mógłbym im wypłacić pensji – opowiada Stonoga. Jolanta Buczyńska, zastępca naczelnika US Warszawa Targówek, zapewnia, że urząd postępuje zgodnie z przepisami prawa. – To indywidualna sprawa podatkowa, dlatego nie mogę na ten temat rozmawiać z uwagi na tajemnicę skarbową – powiedziała. – Jeżeli w ciągu miesiąca nie otrzymamy decyzji, trzeba będzie zamknąć zakład – mówi prezes Żelazny. – Nie mamy samochodów na sprzedaż, nie mamy pieniędzy. Banery to była nasza ostatnia szansa, żeby sprawę nagłośnić – mówi Żelazny. DLA DZIENNIKA Małgorzata Karolczyk Forum Pokrzywdzonych przez Państwo Działanie urzędu musi być umotywowane i czytelne dla obywatela. Jednak urzędy często postępują wbrew tej zasadzie, co wynika z ich niechęci wobec obywateli, strachu przed podejmowaniem decyzji. To znane w kraju sytuacje: urząd bezzasadnie przewleka postępowanie, na czym traci tylko obywatel.


Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
esterprzester / 27 października 2014 o 14:44

US Targówek słynie z tego typu zachowań. Lubią się nachapać.

Avatar
Jeremiasz / 17 października 2014 o 10:51

RASOWY TEMPAK I HIPOKRYTA Z CIEBIE AŻ ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ I RAZI PRZEZ MONITOR PASOŻYTNICZYM URZĘDNIKIEM

Nie w tym probem czy firma chce zrobić przekręt na kosztach z Vatem czy nie, tylko urzędnim może mieć inne zdaniem niż właściciel firmy. Ale jak już urzędnik uważa, że nie ma podstaw do zwrotu lub/i po dokładniejszej analizie sytuacji doszedł do wniosku zwrot się nie należy, to niech wyda odpowiednią decyzję, a wtedy przedsiębiorca będzię mógł się z nią zgodzić lub odwołać się do wyższej instancji i to ona zadecyzuje kto ma rację. A tak przysłowiowe "jestem za, a nawet przeciw", bym oddał, ale jeszcze poczekam. I cały tryb postępowania jest zawieszony nie wiadomo z jakiej przyczyni i na ile czasu.

Sam sobie przeczysz - odwołanie można złożyć od decyzji, a tu jest postanowienie. Nawet zażalenia nie można złożyć - wszystko jest pouczeniu. A dezycji nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Typowy myk urządasów, którzy o tym doskonale wiedzą, że petent nic z tym zrobić nie może.

RASOWY TEMPAK I HIPOKRYTA Z CIEBIE AŻ ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ I RAZI PRZEZ MONITOR PASOŻYTNICZYM URZĘDNIKIEM

Oczywiście, że tak! Edyta Z. na ten przykład to największa menda jaka chodziła po ziemi, młoda ambitna larwa, żerująca na krzywdzie innych osób. Prowadziła kontrolę w mojej firmie, oczywiście nic nie wyszło ale to w jaki sposób podeszła do mnie i moich pracowników to absurd. Telefon godz 8 rano: "ma Pan za godzinę być w urzedzie skarbowym na targówku, w przeciwnym wypadku nałożę karę" LARWA

rozwiń
Avatar
Agnieszka / 1 czerwca 2012 o 22:39
A moze wypada pomyśleć o ludziach kochana Polsko dać nam prace i pozwolić zarobić na normalne zycie,prawo dla plebsu a nie dla polityków i moze zycie będzie łatwiejsze co?
Avatar
czytelniczka / 1 czerwca 2012 o 18:20
Fajnie nam oceniac z boku, ale nikomu nie przyszlo do glowy ze jak ta firma upadnie to ludzie majacy rodziny, zobowiazania finansowe zostana bez srodkow do zycia? Zastanawiam sie czy dla panstwa naprawde bedzie taniej jak ci wszyscy ludzie pojda na zasilek dla bezrobotnych a ich dzieciom trzeba bedzie placic zasilki socjalne? Czy w Polsce zawsze trzeba wylewac dziecko z kapiela? Kazda firma dzialajaca w tym regionie powinna byc na wage zlota. Ten jak piszecie biznesmen nie ukradl przeciez tych pieniedzy, tylko je zarobil. Troche wiecej wiary w ludzi nie wszyscy sa zlodziejami- OBUDZMY SIE!!!
Jezeli bedziemy wszystko i wszystkich negowac to umrzemy zgozkniali. Tutaj powinien zareagowac Samorzad bo miejsca pracy w tym regionie powinny byc priorytetem a niestety tak nie jest i to przykre. A co chodzi o urzad skarbowy to znamy mnostwo przykladow gdzie doprowadzil do upadlosci firmy a w koncowym efekcie okazywalo sie ze nic nie bylo na rzeczy a najgorsze jest to ze nikt sie za to nie bierze.

I TU SZANOWNI CZYTELNICY MAMY POLE DO POPISU: kRZYCZMY , PROBOJMY COS ZMIENIC W TEJ KWESTII a nie niszczyc to co daje ludziom chleb. Obudzmy sie!!!
Fajnie nam oceniac z boku, ale nikomu nie przyszlo do glowy ze jak ta firma upadnie to ludzie majacy rodziny, zobowiazania finansowe zostana bez srodkow do zycia? Zastanawiam sie czy dla panstwa naprawde bedzie taniej jak ci wszyscy ludzie pojda na zasilek dla bezrobotnych a ich dzieciom trzeba bedzie placic zasilki socjalne? Czy w Polsce zawsze trzeba wylewac dziecko z kapiela? Kazda firma dzialajaca w tym regionie powinna byc na wage zlota. Ten jak piszecie biznesmen nie ukradl przeciez tych pieniedzy, tylko je zarobil. Troche wiecej wiar... rozwiń
Avatar
twój fanatyk / 1 czerwca 2012 o 12:13
[quote name='Gość' timestamp='1338473984' post='635644']
Ludzie Rodacy Polacy skończmy z tą naiwnością i wiarą w nowych polityków i partie , wszystkie są i będą takimi samymi darmozjadami , oszustami i kłamcami czy to PiS ,Palikot czy PO to to samo tatałajstwo wbrew pozorom. Trzeba wyjść na ulice i wziąć ich za ryj oraz KONIECZNIE WYMUSIĆ NA RZĄDZĄCYCH WPROWADZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I FINANSOWEJ ZA DECYZJE URZĘDNIKÓW !!!!!! to ważniejsze nawet niż przedłużanie wieku emerytalnego do którego przez tych darmozjadów wielu z nas może nie dotrwać
Inaczej w tym kraju nigdy się nic nie zmieni!!!!!
[url="http://www.katalogi.co"]http://www.katalogi.co[/url]
[/quote] To wychodź na ulicę pierwszy. Ja będę zaraz za tobą. Prowadź wodzu!!! Ty nam pokażesz jak się ich bierze za ryj i jak się na nich wymusza. A jak się już ich wszystkich weźmie za ryj, to opowiedz jak będzie. Dobra, napisz gdzie i o której mam przyjść? Skąd wyruszamy i ilu już masz ludzi? Jakie hasło do wymarszu? PROWADŹ WODZU !!!
[quote name='Gość' timestamp='1338473984' post='635644']
Ludzie Rodacy Polacy skończmy z tą naiwnością i wiarą w nowych polityków i partie , wszystkie są i będą takimi samymi darmozjadami , oszustami i kłamcami czy to PiS ,Palikot czy PO to to samo tatałajstwo wbrew pozorom. Trzeba wyjść na ulice i wziąć ich za ryj oraz KONIECZNIE WYMUSIĆ NA RZĄDZĄCYCH WPROWADZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I FINANSOWEJ ZA DECYZJE URZĘDNIKÓW !!!!!! to ważniejsze nawet niż przedłużanie wieku emerytalnego ... rozwiń
Avatar
erni / 1 czerwca 2012 o 12:10
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=19986944

Chciałbyś nauczyć się angielskiego przy minimalnym wysiłku? Nie masz czasu ani pieniędzy na drogie kursy językowe?
Lubisz słuchać czegoś w samochodzie, domu, tramwaju, autobusie?
Przygotowujesz się do matury, rozmowy o pracę, egzaminu lub po prostu chcesz się w końcu dogadać z kimś na wakacjach?
Avatar
Janek / 1 czerwca 2012 o 07:24
Nie rozumiem. Czyli sprzedał własnej spółce lokal i chce zwrot VAT?
Avatar
gość / 1 czerwca 2012 o 06:22
Program "Państwo w Państwie"warto oglądać.! niedziela -Polsat 19.30h.
Avatar
ha ha ha! / 1 czerwca 2012 o 00:15
A Polacy dziękują już takim z a s r a n y m "byznesmanom"! Czas buszmenów się skończył...
Avatar
Gość / 31 maja 2012 o 22:06
A najłatwiej napisać, że to państwo jest be.
Avatar
esterprzester / 27 października 2014 o 14:44

US Targówek słynie z tego typu zachowań. Lubią się nachapać.

Avatar
Jeremiasz / 17 października 2014 o 10:51

RASOWY TEMPAK I HIPOKRYTA Z CIEBIE AŻ ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ I RAZI PRZEZ MONITOR PASOŻYTNICZYM URZĘDNIKIEM

Nie w tym probem czy firma chce zrobić przekręt na kosztach z Vatem czy nie, tylko urzędnim może mieć inne zdaniem niż właściciel firmy. Ale jak już urzędnik uważa, że nie ma podstaw do zwrotu lub/i po dokładniejszej analizie sytuacji doszedł do wniosku zwrot się nie należy, to niech wyda odpowiednią decyzję, a wtedy przedsiębiorca będzię mógł się z nią zgodzić lub odwołać się do wyższej instancji i to ona zadecyzuje kto ma rację. A tak przysłowiowe "jestem za, a nawet przeciw", bym oddał, ale jeszcze poczekam. I cały tryb postępowania jest zawieszony nie wiadomo z jakiej przyczyni i na ile czasu.

Sam sobie przeczysz - odwołanie można złożyć od decyzji, a tu jest postanowienie. Nawet zażalenia nie można złożyć - wszystko jest pouczeniu. A dezycji nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Typowy myk urządasów, którzy o tym doskonale wiedzą, że petent nic z tym zrobić nie może.

RASOWY TEMPAK I HIPOKRYTA Z CIEBIE AŻ ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ I RAZI PRZEZ MONITOR PASOŻYTNICZYM URZĘDNIKIEM

Oczywiście, że tak! Edyta Z. na ten przykład to największa menda jaka chodziła po ziemi, młoda ambitna larwa, żerująca na krzywdzie innych osób. Prowadziła kontrolę w mojej firmie, oczywiście nic nie wyszło ale to w jaki sposób podeszła do mnie i moich pracowników to absurd. Telefon godz 8 rano: "ma Pan za godzinę być w urzedzie skarbowym na targówku, w przeciwnym wypadku nałożę karę" LARWA

rozwiń
Avatar
Agnieszka / 1 czerwca 2012 o 22:39
A moze wypada pomyśleć o ludziach kochana Polsko dać nam prace i pozwolić zarobić na normalne zycie,prawo dla plebsu a nie dla polityków i moze zycie będzie łatwiejsze co?
Avatar
czytelniczka / 1 czerwca 2012 o 18:20
Fajnie nam oceniac z boku, ale nikomu nie przyszlo do glowy ze jak ta firma upadnie to ludzie majacy rodziny, zobowiazania finansowe zostana bez srodkow do zycia? Zastanawiam sie czy dla panstwa naprawde bedzie taniej jak ci wszyscy ludzie pojda na zasilek dla bezrobotnych a ich dzieciom trzeba bedzie placic zasilki socjalne? Czy w Polsce zawsze trzeba wylewac dziecko z kapiela? Kazda firma dzialajaca w tym regionie powinna byc na wage zlota. Ten jak piszecie biznesmen nie ukradl przeciez tych pieniedzy, tylko je zarobil. Troche wiecej wiary w ludzi nie wszyscy sa zlodziejami- OBUDZMY SIE!!!
Jezeli bedziemy wszystko i wszystkich negowac to umrzemy zgozkniali. Tutaj powinien zareagowac Samorzad bo miejsca pracy w tym regionie powinny byc priorytetem a niestety tak nie jest i to przykre. A co chodzi o urzad skarbowy to znamy mnostwo przykladow gdzie doprowadzil do upadlosci firmy a w koncowym efekcie okazywalo sie ze nic nie bylo na rzeczy a najgorsze jest to ze nikt sie za to nie bierze.

I TU SZANOWNI CZYTELNICY MAMY POLE DO POPISU: kRZYCZMY , PROBOJMY COS ZMIENIC W TEJ KWESTII a nie niszczyc to co daje ludziom chleb. Obudzmy sie!!!
Fajnie nam oceniac z boku, ale nikomu nie przyszlo do glowy ze jak ta firma upadnie to ludzie majacy rodziny, zobowiazania finansowe zostana bez srodkow do zycia? Zastanawiam sie czy dla panstwa naprawde bedzie taniej jak ci wszyscy ludzie pojda na zasilek dla bezrobotnych a ich dzieciom trzeba bedzie placic zasilki socjalne? Czy w Polsce zawsze trzeba wylewac dziecko z kapiela? Kazda firma dzialajaca w tym regionie powinna byc na wage zlota. Ten jak piszecie biznesmen nie ukradl przeciez tych pieniedzy, tylko je zarobil. Troche wiecej wiar... rozwiń
Avatar
twój fanatyk / 1 czerwca 2012 o 12:13
[quote name='Gość' timestamp='1338473984' post='635644']
Ludzie Rodacy Polacy skończmy z tą naiwnością i wiarą w nowych polityków i partie , wszystkie są i będą takimi samymi darmozjadami , oszustami i kłamcami czy to PiS ,Palikot czy PO to to samo tatałajstwo wbrew pozorom. Trzeba wyjść na ulice i wziąć ich za ryj oraz KONIECZNIE WYMUSIĆ NA RZĄDZĄCYCH WPROWADZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I FINANSOWEJ ZA DECYZJE URZĘDNIKÓW !!!!!! to ważniejsze nawet niż przedłużanie wieku emerytalnego do którego przez tych darmozjadów wielu z nas może nie dotrwać
Inaczej w tym kraju nigdy się nic nie zmieni!!!!!
[url="http://www.katalogi.co"]http://www.katalogi.co[/url]
[/quote] To wychodź na ulicę pierwszy. Ja będę zaraz za tobą. Prowadź wodzu!!! Ty nam pokażesz jak się ich bierze za ryj i jak się na nich wymusza. A jak się już ich wszystkich weźmie za ryj, to opowiedz jak będzie. Dobra, napisz gdzie i o której mam przyjść? Skąd wyruszamy i ilu już masz ludzi? Jakie hasło do wymarszu? PROWADŹ WODZU !!!
[quote name='Gość' timestamp='1338473984' post='635644']
Ludzie Rodacy Polacy skończmy z tą naiwnością i wiarą w nowych polityków i partie , wszystkie są i będą takimi samymi darmozjadami , oszustami i kłamcami czy to PiS ,Palikot czy PO to to samo tatałajstwo wbrew pozorom. Trzeba wyjść na ulice i wziąć ich za ryj oraz KONIECZNIE WYMUSIĆ NA RZĄDZĄCYCH WPROWADZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ I FINANSOWEJ ZA DECYZJE URZĘDNIKÓW !!!!!! to ważniejsze nawet niż przedłużanie wieku emerytalnego ... rozwiń
Avatar
erni / 1 czerwca 2012 o 12:10
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=19986944

Chciałbyś nauczyć się angielskiego przy minimalnym wysiłku? Nie masz czasu ani pieniędzy na drogie kursy językowe?
Lubisz słuchać czegoś w samochodzie, domu, tramwaju, autobusie?
Przygotowujesz się do matury, rozmowy o pracę, egzaminu lub po prostu chcesz się w końcu dogadać z kimś na wakacjach?
Avatar
Janek / 1 czerwca 2012 o 07:24
Nie rozumiem. Czyli sprzedał własnej spółce lokal i chce zwrot VAT?
Avatar
gość / 1 czerwca 2012 o 06:22
Program "Państwo w Państwie"warto oglądać.! niedziela -Polsat 19.30h.
Avatar
ha ha ha! / 1 czerwca 2012 o 00:15
A Polacy dziękują już takim z a s r a n y m "byznesmanom"! Czas buszmenów się skończył...
Avatar
Gość / 31 maja 2012 o 22:06
A najłatwiej napisać, że to państwo jest be.
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 0 0

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 2 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 13 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 12

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 20 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 17 9

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!