środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Zamość: Zamykają most. Do jesieni jeździmy objazdem

Dodano: 28 lipca 2016, 17:07

Most na ul. Sienkiewicza ma być w remoncie aż do 30 listopada tego roku
Most na ul. Sienkiewicza ma być w remoncie aż do 30 listopada tego roku

Okres remontowy w pełni. Rozpoczyna się przebudowa mostu na ul. Sienkiewicza w Zamościu, kierowców czeka kilka miesięcy objazdów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się przebudowa mostu na ulicy Sienkiewicza. Decyzja o generalnym remoncie zapadła po tym, jak okazało się, że znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Prac wykona firma Mosty Zamość Tomasz Czyż. Będą kosztować blisko 1,2 mln zł i potrwają do 30 listopada.

– W tym czasie most będzie zamknięty dla ruchu – informuje Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta. – Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu prosi kierowców o zwracanie uwagi na postawione w tamtym rejonie znaki informujące o objeździe.

To nie jedyne letnie miejskie inwestycje. Do 30 listopada potrwać ma budowa windy w zamojskim Ratuszu. Za jej dostawę, montaż oraz serwis gwarancyjny odpowiada Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Inwex” ze Szczebrzeszyna. Wartość umowy na te prace opiewa na ponad 401 tys. zł brutto.

176 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa trafiło natomiast do Zamościa na dostosowanie Środowiskowego Domu Samopomocy do obowiązujących standardów. Już wkrótce za te właśnie pieniądze przeprowadzony zostanie remont budynku oraz adaptacja dodatkowych pomieszczeń wraz z wyposażeniem.

Urząd ma już w planach kolejne pomysły. – Ubiegamy się o dofinansowanie unijne na projekt dotyczący rewitalizacji Rotundy Zamojskiej – przyznaje Marek Gajewski. – Wartość tego projektu opiewa na ponad 7,5 mln zł. Zakładamy, że uda nam się otrzymać dofinansowanie w wysokości 85 proc. tej sumy.

Urząd: koście chwasty

Zamojscy urzędnicy apelują też, by o piękny wygląd miasta zadbali też właściciele prywatnych posesji. – W trosce o estetyczny wygląd naszego miasta, a także bezpieczeństwo przeciwpożarowe zwracamy się do właścicieli, zarządców, dzierżawców, użytkowników wieczystych i posiadaczy nieruchomości z apelem o bieżące wykaszanie traw i chwastów na swoich działkach – mówi Marek Gajewski. – Należy pamiętać, że rozsiewanie się chwastów z zaniedbanych terenów stanowi dużą uciążliwość dla gruntów sąsiednich. Co więcej, w przypadku występowania niebezpiecznych roślin, takich jak barszcz Sosnowskiego, brak odpowiednich działań może powodować zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Objazd będzie się odbywać ulicami: Altanową, Męczenników Rotundy, Szczebrzeską, Podgroble, Królowej Jadwigi, Akademicką, Łukasińskiego, Okopową, Krysińskiego i Sienkiewicza
Objazd będzie się odbywać ulicami: Altanową, Męczenników Rotundy, Szczebrzeską, Podgroble, Królowej Jadwigi, Akademicką, Łukasińskiego, Okopową, Krysińskiego i Sienkiewicza
Czytaj więcej o: drogi Zamość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo pięknie tylko po co było go rozbierać skoro dwa lata temu były remontowane trzy po kolei? Przez trzy dni chodziłem tamtędy i patrzyłem jak dwa ciężkie sprzęty próbowały co rozebrać.... No ale kasę ktoś za to weźmie prawda Banda złodzieji i tyle....
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2016 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł spóżniony bo most zamknięty juz od poniedziałku 25.07.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2016 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie można było zrobić prowizorycznego objazdu przez most na wzór tego w Starym Zamościu lub zbudować drugi prowizoryczny most łączący ulicę Grunwaldzką z Lipską. Było by lepiej i bliżej....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!