Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 września 2008 r.
17:49
Edytuj ten wpis

Zamościanie skarżą się na policjantów

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 38 A A

Tych policjantów trzeba ukarać. Bo nadużyli kompetencji, zastraszali nas i byli wyjątkowo niegrzeczni - przekonują oburzeni zamościanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skargę na funkcjonariuszy skierowali już do ich przełożonych.

- Czekaliśmy spokojnie na taksówkę, kiedy podszedł do nas policyjny patrol - denerwuje się Paweł Turczyn z Zamościa. - Jak nas ci funkcjonariusze przywitali? Jeden powiedział "dwóch do mnie, dwóch do kolegi”. Zdziwiliśmy się, bo niczego nie zrobiliśmy, nawet… głośno nie rozmawialiśmy. Potraktowano nas jak recydywistów.

Mężczyźni są pracownikami jednego z pubów na zamojskim Starym Mieście. W czwartek skończyli pracę ok. godz. 1 w nocy i zamierzali wrócić do domów. Wtedy "zaczepił” ich patrol policji.

- Chcieli nas wylegitymować - wspomina Andrzej Gwiazdowski z Zamościa. - Zapytaliśmy o powód. Stwierdzili, że mogą to robić bez powodu. Tak się składa, że znamy swoje prawa i zaczęliśmy dyskutować. W końcu ulegli i… podali kilka przyczyn: późna godzina, nasze podobieństwo do osób poszukiwanych i… podejrzenie o próbę włamania do kantoru. To był jakiś absurd!

Wtedy policjanci sprawdzili mężczyznom telefony komórkowe i rozpoczęła się nowa batalia. Na prośbę o podanie nazwisk i numerów służbowych, policjanci tylko się zdenerwowali. - Powiedzieli, że utrudniamy postępowanie i nie mają obowiązku niczego nam podawać - dziwią się Turczyn i Łukasz Maziarczyk. - Byliśmy tym oburzeni! Podczas rozmowy policjanci próbowali nam sprawdzić plecaki, grozili, że wywiozą "na dołek” (policyjny areszt - red.), że pójdziemy na rewizją osobistą i zamkną nas na 48 godzin! Za co? Byliśmy trzeźwi. Nie mieli się do nas o co przyczepić.

Funkcjonariusze wezwali jednak wsparcie. Przybył patrol pieszy, a na dokładkę jeszcze mundurowi w radiowozie. - Jeden z nich wiedział nawet, że obok pracujemy - mówi Gwiazdowski. - Nic to nie pomogło. Trzymali nas tak godzinę. To było przykre.

Mężczyźni złożyli właśnie skargę na policjantów. Chcą, aby zostali ukarani albo chociaż upomnieni. - Wyjaśnimy to - zapewnia Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policjantów. - Każdemu z tych zarzutów przyjrzymy z osobna. Jeśli któryś się potwierdzi, wobec policjantów zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Niewykluczone, że sprawa trafi też do prokuratury. Skarżący będą informowani o przebiegu postępowania.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gag / 3 kwietnia 2009 o 12:32
policja w zamościu legitymuje nawet pod kościołem i na przystankach, a wszystko dla tego, ze komendant im karze robić 70 legitymowań na służbę, a jak nie to dostają po grzbiecie, dziwi mnie, że nikt nie złożył jeszcze skargi.
Avatar
lex / 2 kwietnia 2009 o 18:20
do bibi napisał:
Tak sie składa że osoba legitymowana ma obowiązek wylegitymować się na żadanie uprawnionego funkcjonariusza, a nie wdawać się w dyskusje nt przyczyn i numerków. Co by było gdyby legitymowany siegnął po broń w czasie gdy funkcjonariusz mu się legitymował? W krajach bedacych wzorcem demokracji taki kozaczący osobnik miałby prawo do dostania gazem po oczach, obezwładnienia i zatrzymania do czasu ustalenia tożsamości. Odmawiacie Policji prawa do legitymowania w nocy a potem płaczecie że dostaliście w łeb i nie można ustalic sprawców bo nie zostali wylegitymowani choć włóczyli sie po nocy.


Tak się składa znafco prawa że policja MA OBOWIĄZEK wylegitymować się na żądanie obywatela i MA OBOWIĄZEK podać przyczynę legitymowania
doucz się...

skarga jak najbardziej zasadna jeśli panowie z artykułu mówią prawdę.


Tak się składa znafco prawa że policja MA OBOWIĄZEK wylegitymować się na żądanie obywatela i MA OBOWIĄZEK podać przyczynę legitymowania
doucz się...

skarga jak najbardziej zasadna jeśli panowie z artykułu mówią prawdę. rozwiń
Avatar
73 / 24 września 2008 o 16:43
Chciałbym czuć się na ulicach bezpiecznie. Niestety moje obawy wzbudzają także policjanci. Obywatel nie może czuć się bezpiecznie.
Avatar
racja dla heh / 22 września 2008 o 14:59
Ludzie czytam już któryś artykuł z kolei o tym jak się ludzie skarżą na Policje i....aż mnie głowa rozbolała od bemyślności wszystkich ludzi,którzy tylko potrafią narzekać na Policjantów....Ludzie przecież gdyby nie oni to pomyślcie przez chwilę....co by się działo??????
Jeden z drugim wychodzili by tylko z domu i odrazu dostali by w łeb i obudzili sie bez telefonu czy pieniedzy....
Tylko narzekać potraficie!!!!!....a wasze dzieci rżną cwaniaczków przy kolegach...i tylko czekają aby jeden drugiemu zaimponował,że niezły z niego kozak....jak oni się zachowują??????
A ciekawy jestem jak zachowają się Ci 4 chłopcy,którzy tak strasznie zostali potraktowani...gdy znajdą się w sytuacji zagrożenia ich własnego życia lub zdrowia a gdy przyjdą im z pomocą Ci sami Policjanci na, których wnieśli skargę....nie bedzie im wtedy łyso???????....
Przecież każdy z Policjantów naraża własne życie za was.....i to oni wychodzą z domu,opuszczają własne rodziny a,żeby chronić was kiedy wy sobie śpicie,bawicie się itp...

A tak poza ty to dobiera się kulturę do rozmówcy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie czytam już któryś artykuł z kolei o tym jak się ludzie skarżą na Policje i....aż mnie głowa rozbolała od bemyślności wszystkich ludzi,którzy tylko potrafią narzekać na Policjantów....Ludzie przecież gdyby nie oni to pomyślcie przez chwilę....co by się działo??????
Jeden z drugim wychodzili by tylko z domu i odrazu dostali by w łeb i obudzili sie bez telefonu czy pieniedzy....
Tylko narzekać potraficie!!!!!....a wasze dzieci rżną cwaniaczków przy kolegach...i tylko czekają aby jeden drugiemu zaimponował,... rozwiń
Avatar
STYX / 20 września 2008 o 22:21
Gość napisał:
Do heh może byłeś już policjantem albo masz tatusia, wuja, ciocie czy może kolegów - tak to się składa, że bronisz psów. Psy nie zawsze pokazują powód dlaczego legitymują, i kozaczą myślą, że są lepsi od nas!!! Jebać ich!!! Tradycja jest taka CHWDP!!!

Twoja stara wie,że urodziła deb***a ???
Avatar
efka / 20 września 2008 o 09:10
Takie sytuacaje to norma.
Avatar
koper / 14 września 2008 o 00:20
Dobrze, że ci faceci znają swoje prawa. Będziemy mieli społeczeństwo obywatelskie, jesli nie przestaniemy przymykać na takie rzeczy oczu. Bo tak się rodzą totalitaryzmy.
Avatar
hehehehe / 13 września 2008 o 23:11
jezu policja ma prawo legitymowac bez powodu:/ taka ich praca,było poźno więc czemu tu sie dziwić?gdyby nie legitymowali ludzi to by nigdy nie znajdywali np jakiego bandyte:)) po co sraczkowac i zgrywac kozaka gdy policja spisuje kogos?spisze,sprawdzi dane i po sprawie...a ty dziewczynko za co nie lubisz policji?bo co?w gimnazjum jest taka moda??
Avatar
Dołek / 13 września 2008 o 08:50
Dołek? A może w dołek?
Avatar
fuks / 12 września 2008 o 19:12
Jeśli w policji jest wielu takich jak "heh", to co się dziwić, że tak to wygląda. Logika wprost imponująca.
Avatar
gag / 3 kwietnia 2009 o 12:32
policja w zamościu legitymuje nawet pod kościołem i na przystankach, a wszystko dla tego, ze komendant im karze robić 70 legitymowań na służbę, a jak nie to dostają po grzbiecie, dziwi mnie, że nikt nie złożył jeszcze skargi.
Avatar
lex / 2 kwietnia 2009 o 18:20
do bibi napisał:
Tak sie składa że osoba legitymowana ma obowiązek wylegitymować się na żadanie uprawnionego funkcjonariusza, a nie wdawać się w dyskusje nt przyczyn i numerków. Co by było gdyby legitymowany siegnął po broń w czasie gdy funkcjonariusz mu się legitymował? W krajach bedacych wzorcem demokracji taki kozaczący osobnik miałby prawo do dostania gazem po oczach, obezwładnienia i zatrzymania do czasu ustalenia tożsamości. Odmawiacie Policji prawa do legitymowania w nocy a potem płaczecie że dostaliście w łeb i nie można ustalic sprawców bo nie zostali wylegitymowani choć włóczyli sie po nocy.


Tak się składa znafco prawa że policja MA OBOWIĄZEK wylegitymować się na żądanie obywatela i MA OBOWIĄZEK podać przyczynę legitymowania
doucz się...

skarga jak najbardziej zasadna jeśli panowie z artykułu mówią prawdę.


Tak się składa znafco prawa że policja MA OBOWIĄZEK wylegitymować się na żądanie obywatela i MA OBOWIĄZEK podać przyczynę legitymowania
doucz się...

skarga jak najbardziej zasadna jeśli panowie z artykułu mówią prawdę. rozwiń
Avatar
73 / 24 września 2008 o 16:43
Chciałbym czuć się na ulicach bezpiecznie. Niestety moje obawy wzbudzają także policjanci. Obywatel nie może czuć się bezpiecznie.
Avatar
racja dla heh / 22 września 2008 o 14:59
Ludzie czytam już któryś artykuł z kolei o tym jak się ludzie skarżą na Policje i....aż mnie głowa rozbolała od bemyślności wszystkich ludzi,którzy tylko potrafią narzekać na Policjantów....Ludzie przecież gdyby nie oni to pomyślcie przez chwilę....co by się działo??????
Jeden z drugim wychodzili by tylko z domu i odrazu dostali by w łeb i obudzili sie bez telefonu czy pieniedzy....
Tylko narzekać potraficie!!!!!....a wasze dzieci rżną cwaniaczków przy kolegach...i tylko czekają aby jeden drugiemu zaimponował,że niezły z niego kozak....jak oni się zachowują??????
A ciekawy jestem jak zachowają się Ci 4 chłopcy,którzy tak strasznie zostali potraktowani...gdy znajdą się w sytuacji zagrożenia ich własnego życia lub zdrowia a gdy przyjdą im z pomocą Ci sami Policjanci na, których wnieśli skargę....nie bedzie im wtedy łyso???????....
Przecież każdy z Policjantów naraża własne życie za was.....i to oni wychodzą z domu,opuszczają własne rodziny a,żeby chronić was kiedy wy sobie śpicie,bawicie się itp...

A tak poza ty to dobiera się kulturę do rozmówcy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie czytam już któryś artykuł z kolei o tym jak się ludzie skarżą na Policje i....aż mnie głowa rozbolała od bemyślności wszystkich ludzi,którzy tylko potrafią narzekać na Policjantów....Ludzie przecież gdyby nie oni to pomyślcie przez chwilę....co by się działo??????
Jeden z drugim wychodzili by tylko z domu i odrazu dostali by w łeb i obudzili sie bez telefonu czy pieniedzy....
Tylko narzekać potraficie!!!!!....a wasze dzieci rżną cwaniaczków przy kolegach...i tylko czekają aby jeden drugiemu zaimponował,... rozwiń
Avatar
STYX / 20 września 2008 o 22:21
Gość napisał:
Do heh może byłeś już policjantem albo masz tatusia, wuja, ciocie czy może kolegów - tak to się składa, że bronisz psów. Psy nie zawsze pokazują powód dlaczego legitymują, i kozaczą myślą, że są lepsi od nas!!! Jebać ich!!! Tradycja jest taka CHWDP!!!

Twoja stara wie,że urodziła deb***a ???
Avatar
efka / 20 września 2008 o 09:10
Takie sytuacaje to norma.
Avatar
koper / 14 września 2008 o 00:20
Dobrze, że ci faceci znają swoje prawa. Będziemy mieli społeczeństwo obywatelskie, jesli nie przestaniemy przymykać na takie rzeczy oczu. Bo tak się rodzą totalitaryzmy.
Avatar
hehehehe / 13 września 2008 o 23:11
jezu policja ma prawo legitymowac bez powodu:/ taka ich praca,było poźno więc czemu tu sie dziwić?gdyby nie legitymowali ludzi to by nigdy nie znajdywali np jakiego bandyte:)) po co sraczkowac i zgrywac kozaka gdy policja spisuje kogos?spisze,sprawdzi dane i po sprawie...a ty dziewczynko za co nie lubisz policji?bo co?w gimnazjum jest taka moda??
Avatar
Dołek / 13 września 2008 o 08:50
Dołek? A może w dołek?
Avatar
fuks / 12 września 2008 o 19:12
Jeśli w policji jest wielu takich jak "heh", to co się dziwić, że tak to wygląda. Logika wprost imponująca.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 9 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 3 4

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 0

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 5

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 10

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 14 27

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 27 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.