Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

13 maja 2011 r.
13:28
Edytuj ten wpis

Zawalił się sufit w butiku w Galerii Twierdza w Zamościu

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 29 A A
Galeria Twierdza Zamość (Jakub Markiewicz)
Galeria Twierdza Zamość (Jakub Markiewicz)

Nikomu nic się nie stało, gdy w jednym z butików szykowanej do wielkiego otwarcia Galerii Twierdza w Zamościu, zawalił się sufit. Na miejscu jest policja i inspektor budowlany. Mówią, że budynek jest bezpieczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z informacji, jakie udało nam się uzyskać wynika, że do zdarzenia doszło dzisiaj przed południem.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 11.35. jesteśmy na miejscu – powiedziała nam przed chwilą Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

Z ustaleń mundurowych wynika, że w momencie, kiedy podwieszany sufit spadał na ziemię we wnętrzu sklepu nikogo nie było. – Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał – zapewnia Kopeć. – A sufit zawalił się mniej więcej nad jedną czwartą całego stoiska.

Butik został zabezpieczony i zamknięty. Do jutra to się na pewno nie zmieni. Na miejscu jest miejski inspektor nadzoru budowlanego. – Doszło do awarii systemu chłodniczego nad jednym z lokali, to pociągnęło za sobą zawalenie się podwieszanego sufitu – mówi Lesław Bartoszek, inspektor nadzoru budowlanego w Zamościu.

Zapewnia, że z oględzin na miejscu wynika, że konstrukcja budynku w żaden sposób nie ucierpiała. I budynek zawaleniem nie grozi. Dlatego na razie nie ma powodu, aby zamykać całe centrum handlowe i odwoływać planowane na jutro jego otwarcie.

Galeria Twierdza została dziś otwarta. Dla VIP-ów. Zobaczcie zdjęcia

A w środku trwają ostatnie przygotowania. - Coś słyszałem, ale szczegółów nie znam - powiedział nam anonimowo jeden z najemców. - Jestem właśnie na swoim stoisku. Robimy ostatnie porządki. Nikt nic nie mówił, żeby miało do otwarcia nie dojść.

Inspektorat budowlany na pewno dzisiaj swojej pracy w tej sprawie nie zakończy. Zbierane są szczegółówe dane i całe zajście będzie wyjaśniane.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tamilila / 20 lipca 2011 o 21:58
Przypomina to sytuację jaka miała miejsce tuż przed planowanym otwarciem Plazy w Lublinie, z tą tylko różnicą, iż tam ulewa spowodowała zawalenie się sufitu.
Avatar
pajacyków / 16 maja 2011 o 14:34
tak zawalił się sufit przez to że firma która to wykonywała zle zmontowała podwieszenia rur chłodu w wyniku czego 4 rury spadły w środku byli ludzie ale na szczęście nikomu nic się nie stało . gdyby firmy nie oszczędzali na płacach ludzi do wypadku pewnie by nie doszło pracownik przykładał by się i brał odpowiedzialność za to co robi.Widocznie bardziej opłaca się płacić łapówki lub kary niż dać zarobić uczciwym ludziom!!
Avatar
Kuta_phone / 15 maja 2011 o 15:52
To normalne w Reserved. Tam zawsze coś jest na bakier. Muszą ostro dawać w łapę, bo zabezpieczenie ppoż i ogólny stan tych lokali zawsze było wątpliwe. Całe szczęście że nikomu nic się nie stało. Jakby walnęło w trakcie otwarcia to może w końcu ktoś by się zainteresował tą firmą.
Avatar
edek / 14 maja 2011 o 10:30
to nie prawda ,że w sklepie nikogo nie było , pracowała tam spora ilość osób , ten sklep to reserved
Avatar
maria / 14 maja 2011 o 09:13
Nie piszcie kłamstw. Wewnątrz było prawie 30 osób, a kierownik sklepu ma problemy z dyrekcją centrum handlowego, ze wezwał policję.
Avatar
zamościak / 14 maja 2011 o 08:28
naktórym zdjęciu są VIP'y ?
Avatar
art / 13 maja 2011 o 23:15
[quote name='Arson' timestamp='1305296265' post='477727']
Zobaczycie jak spadnie trochę śniegu, oby w środku nikogo nie było
[/quote]
Avatar
Robus / 13 maja 2011 o 21:37
[quote name='zamościanka' timestamp='1305302164' post='477768']
Ludzie odwołajcie otwarcie, kto zarządza tą galerią skoro przed otwarciem nie sprawdzili budynku?! zrobią to jak komuś coś się stanie! A co będzie w zimie? Jeżeli to zaniedbali to wątpię aby na bieżąco odśnieżali dach. Ja tam się nigdy nie pojawię. Tak to jest jak budują na szybko i zagraniczni inwestorzy. Czekam na polską zamojską galerię Rewia, której otwarcie w sierpniu, przynajmniej nie budują w pośpiechu.
[/quote]
Wyślijcie tam kontrolę z Nadzoru Budowlanego, już oni zbaaaaadają, powoli, bez pośpiechu i bezstronnie że wina jest po stronie niewinnego.
[quote name='zamościanka' timestamp='1305302164' post='477768']
Ludzie odwołajcie otwarcie, kto zarządza tą galerią skoro przed otwarciem nie sprawdzili budynku?! zrobią to jak komuś coś się stanie! A co będzie w zimie? Jeżeli to zaniedbali to wątpię aby na bieżąco odśnieżali dach. Ja tam się nigdy nie pojawię. Tak to jest jak budują na szybko i zagraniczni inwestorzy. Czekam na polską zamojską galerię Rewia, której otwarcie w sierpniu, przynajmniej nie budują w pośpiechu.
[/quote]
Wyślijcie ... rozwiń
Avatar
obserwator / 13 maja 2011 o 20:19
Jeżeli dziś zawalił się w jednym butiku to za kilka dni może zawalić się w innym. Co będzie jeżeli będą tam ludzie i ktoś zostanie poturbowany. Państwowy Nadzór Budowlany powinien sprawdzić wszystko krok po kroku a nie zezwalać na otwarcie całej Galerii. A co nagle to po diable mawiali kiedyś...A co na to inwestor i inspektorzy nadzoru inwestorskiego. Podobno tacy byli tam.
Avatar
ja / 13 maja 2011 o 19:51
[color="#FF0000"]Od 2009 r. (marzec) czyli pamiętne trzęsienie ziemi we włoskiej Abruzji doprowadziło do tego,że w Polsce są lub tylko są odczuwalne wstrząsy ziemi.
W Lublinie 13.V.2001 r. były lekkie wstrząsy między godz. 10, a 11:00, dość silny pojedynczy wstrząs wystąpił o godz. 16,24 w EKLERKU - były w tym czasie setki klientów + obsługa...
Po takim długim czasie pęka coraz więcej budynków, a czy przypadkiem w Zamosciu nie frezują wygarbień na jezdniach?[/color]
Avatar
Tamilila / 20 lipca 2011 o 21:58
Przypomina to sytuację jaka miała miejsce tuż przed planowanym otwarciem Plazy w Lublinie, z tą tylko różnicą, iż tam ulewa spowodowała zawalenie się sufitu.
Avatar
pajacyków / 16 maja 2011 o 14:34
tak zawalił się sufit przez to że firma która to wykonywała zle zmontowała podwieszenia rur chłodu w wyniku czego 4 rury spadły w środku byli ludzie ale na szczęście nikomu nic się nie stało . gdyby firmy nie oszczędzali na płacach ludzi do wypadku pewnie by nie doszło pracownik przykładał by się i brał odpowiedzialność za to co robi.Widocznie bardziej opłaca się płacić łapówki lub kary niż dać zarobić uczciwym ludziom!!
Avatar
Kuta_phone / 15 maja 2011 o 15:52
To normalne w Reserved. Tam zawsze coś jest na bakier. Muszą ostro dawać w łapę, bo zabezpieczenie ppoż i ogólny stan tych lokali zawsze było wątpliwe. Całe szczęście że nikomu nic się nie stało. Jakby walnęło w trakcie otwarcia to może w końcu ktoś by się zainteresował tą firmą.
Avatar
edek / 14 maja 2011 o 10:30
to nie prawda ,że w sklepie nikogo nie było , pracowała tam spora ilość osób , ten sklep to reserved
Avatar
maria / 14 maja 2011 o 09:13
Nie piszcie kłamstw. Wewnątrz było prawie 30 osób, a kierownik sklepu ma problemy z dyrekcją centrum handlowego, ze wezwał policję.
Avatar
zamościak / 14 maja 2011 o 08:28
naktórym zdjęciu są VIP'y ?
Avatar
art / 13 maja 2011 o 23:15
[quote name='Arson' timestamp='1305296265' post='477727']
Zobaczycie jak spadnie trochę śniegu, oby w środku nikogo nie było
[/quote]
Avatar
Robus / 13 maja 2011 o 21:37
[quote name='zamościanka' timestamp='1305302164' post='477768']
Ludzie odwołajcie otwarcie, kto zarządza tą galerią skoro przed otwarciem nie sprawdzili budynku?! zrobią to jak komuś coś się stanie! A co będzie w zimie? Jeżeli to zaniedbali to wątpię aby na bieżąco odśnieżali dach. Ja tam się nigdy nie pojawię. Tak to jest jak budują na szybko i zagraniczni inwestorzy. Czekam na polską zamojską galerię Rewia, której otwarcie w sierpniu, przynajmniej nie budują w pośpiechu.
[/quote]
Wyślijcie tam kontrolę z Nadzoru Budowlanego, już oni zbaaaaadają, powoli, bez pośpiechu i bezstronnie że wina jest po stronie niewinnego.
[quote name='zamościanka' timestamp='1305302164' post='477768']
Ludzie odwołajcie otwarcie, kto zarządza tą galerią skoro przed otwarciem nie sprawdzili budynku?! zrobią to jak komuś coś się stanie! A co będzie w zimie? Jeżeli to zaniedbali to wątpię aby na bieżąco odśnieżali dach. Ja tam się nigdy nie pojawię. Tak to jest jak budują na szybko i zagraniczni inwestorzy. Czekam na polską zamojską galerię Rewia, której otwarcie w sierpniu, przynajmniej nie budują w pośpiechu.
[/quote]
Wyślijcie ... rozwiń
Avatar
obserwator / 13 maja 2011 o 20:19
Jeżeli dziś zawalił się w jednym butiku to za kilka dni może zawalić się w innym. Co będzie jeżeli będą tam ludzie i ktoś zostanie poturbowany. Państwowy Nadzór Budowlany powinien sprawdzić wszystko krok po kroku a nie zezwalać na otwarcie całej Galerii. A co nagle to po diable mawiali kiedyś...A co na to inwestor i inspektorzy nadzoru inwestorskiego. Podobno tacy byli tam.
Avatar
ja / 13 maja 2011 o 19:51
[color="#FF0000"]Od 2009 r. (marzec) czyli pamiętne trzęsienie ziemi we włoskiej Abruzji doprowadziło do tego,że w Polsce są lub tylko są odczuwalne wstrząsy ziemi.
W Lublinie 13.V.2001 r. były lekkie wstrząsy między godz. 10, a 11:00, dość silny pojedynczy wstrząs wystąpił o godz. 16,24 w EKLERKU - były w tym czasie setki klientów + obsługa...
Po takim długim czasie pęka coraz więcej budynków, a czy przypadkiem w Zamosciu nie frezują wygarbień na jezdniach?[/color]
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 6

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!