poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Zamość

Zbadali poczytalność wampira

Dodano: 9 stycznia 2003, 19:56
Autor: (er)

Uniewinnienia i umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym zażądał wczoraj adwokat Mariusza S., zwanego „wampirem ze Stefankowic” – zabójcy czterech kobiet. Wyrok w przyszły czwartek.

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Lublinie na utajnionej rozprawie wysłuchał opinii biegłych psychiatrów oraz seksuologa Zbigniewa Lwa-Starowicza, którzy oceniali stan psychiczny Mariusza S. Mężczyzna został dowieziony do sądu. Sprawiał wrażenie pogodnego, uśmiechniętego młodzieńca.
Mężczyzna był już skazany prawomocnie na dożywocie (w 2000 taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Zamościu, a orzeczenie utrzymał
w mocy SA w Lublinie). Jego obrońca wniósł kasację i orzeczenie zostało uchylone przez Sąd Najwyższy, który nakazał ponownie zasięgnąć opinii psychiatrów. Dotychczas sądy w Zamościu i Lublinie na podstawie takich opinii stwierdzały, że Mariusz S. był poczytalny.
Mariusz S. w latach 1994–97 zabił cztery kobiety. Jego ofiarami podały przeważnie samotnie zamieszkałe staruszki. Nad swoimi ofiarami znęcał się, dusił drutem, gwałcił. Wpadł we wrześniu 1997 r. Był wówczas żołnierzem w jednostkach nadwiślańskich MSWiA w Sanoku. Skazano go również za zniszczenie mienia, bo tak zakwalifikowano gwałty na zwierzętach.
W razie stwierdzenia niepoczytalności, Mariusz S. zostałby uniewinniony i trafiłby do szpitala psychiatrycznego. To kiedy znalazłby się na wolności, zależałoby od lekarzy.
Prokurator wniósł o skazanie go na dożywocie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!