sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Zbadali poczytalność wampira

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 stycznia 2003, 19:56
Autor: (er)

Uniewinnienia i umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym zażądał wczoraj adwokat Mariusza S., zwanego „wampirem ze Stefankowic” – zabójcy czterech kobiet. Wyrok w przyszły czwartek.

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Lublinie na utajnionej rozprawie wysłuchał opinii biegłych psychiatrów oraz seksuologa Zbigniewa Lwa-Starowicza, którzy oceniali stan psychiczny Mariusza S. Mężczyzna został dowieziony do sądu. Sprawiał wrażenie pogodnego, uśmiechniętego młodzieńca.
Mężczyzna był już skazany prawomocnie na dożywocie (w 2000 taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Zamościu, a orzeczenie utrzymał
w mocy SA w Lublinie). Jego obrońca wniósł kasację i orzeczenie zostało uchylone przez Sąd Najwyższy, który nakazał ponownie zasięgnąć opinii psychiatrów. Dotychczas sądy w Zamościu i Lublinie na podstawie takich opinii stwierdzały, że Mariusz S. był poczytalny.
Mariusz S. w latach 1994–97 zabił cztery kobiety. Jego ofiarami podały przeważnie samotnie zamieszkałe staruszki. Nad swoimi ofiarami znęcał się, dusił drutem, gwałcił. Wpadł we wrześniu 1997 r. Był wówczas żołnierzem w jednostkach nadwiślańskich MSWiA w Sanoku. Skazano go również za zniszczenie mienia, bo tak zakwalifikowano gwałty na zwierzętach.
W razie stwierdzenia niepoczytalności, Mariusz S. zostałby uniewinniony i trafiłby do szpitala psychiatrycznego. To kiedy znalazłby się na wolności, zależałoby od lekarzy.
Prokurator wniósł o skazanie go na dożywocie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!