środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Zdrowo, wesoło i charytatywnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2007, 16:40

Niepełnosprawna młodzież z Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach będzie miała komputer!

- Dokładnie 1401 zł i 22 grosze - precyzuje Barbara Skowronek, wiceprezes Stowarzyszenia "Zorza” w Tyszowcach, które zorganizowało kwestę, aukcję oraz prowadziło sprzedaż wytworów sztuki ludowej i loterię fantową.
Podczas aukcji, którą prowadził ks. Grzegorz Chabros, proboszcz parafii św. Leonarda w Tyszowcach, zebrano 650 zł, ze sprzedaży dzieł sztuki ludowej i loterii fantowej uzyskano 470 zł, zaś 281,22 zł udało się uzbierać podczas kwesty. - Spełnią się wreszcie marzenia najmłodszych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach - cieszy się Barbara Skowronek.
Niedzielna impreza była ze wszech miar udana i pożyteczna. Dużo radości mieli najmłodsi, dla których przygotowano specjalny plac zabaw z trampolinami, małymi samochodzikami i innymi atrakcjami. Nie zabrakło występów artystycznych, pokazów mody, walk zapaśniczych oraz licznych konkursów dla dzieci i dorosłych. Gorąco oklaskiwany był m.in. kabaret Szara Eminencja z Werbkowic.
Podczas imprezy w specjalnych punktach medycznych każdy mógł zmierzyć ciśnienie krwi i poziom glukozy, pomyszkować na kiermaszu sztuki ludowej oraz najeść się przysmaków z kuchni regionalnej, przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tyszowcach. Spragnieni delektowali się piwem, co prawda nie fasolowym, ale chmielowym.
Wybory Miss Kwitnącej Fasoli wygrała Magdalena Majewska z Przewala. Na zakończenie imprezy do tańca zagrał zespół Bruno z Hrubieszowa.
Gmina Tyszowce słynie na Lubelszczyźnie z uprawy fasoli. Najpopularniejsze są "Jaś” i "Szabelka”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!