Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 lipca 2016 r.
14:31

Żeby dokończyć remont ołtarza, sprzedał samochód. Mieszkańcy: Nie zabierajcie nam księdza

22 33 A A
– Były biskup, Jan Śrutwa, obiecał naszemu księdzu, że w Bondyrzu zostanie na dożywocie. A teraz, gdy ma 60 lat, chcą go nam zabrać – przypominają parafianie
– Były biskup, Jan Śrutwa, obiecał naszemu księdzu, że w Bondyrzu zostanie na dożywocie. A teraz, gdy ma 60 lat, chcą go nam zabrać – przypominają parafianie

Niemal wszyscy wierni z parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Bondyrzu (pow. zamojski) podpisali się pod prośbą o pozostawienie ich wieloletniego proboszcza, ks. Pawła Słonopasa. Sam ksiądz się nie skarży i chce uszanować wolę swojego przełożonego

- Takich księży jak u nas, to ze świecą szukać. Papież Franciszek byłby z niego dumny. Wszystko, do czego papież dziś namawia księży, nasz proboszcz realizuje odkąd u nas nastał, a to już 25 lat – mówi jeden z parafian. – On taki po prostu jest. To nie żadne udawanie, tylko taki charakter. Rozmodlony, skromny i zawsze skory do pomocy. On nie obiecuje, on robi.

Przykłady można mnożyć. Gdy proboszcz chodzi „po kolędzie” nie wraca na plebanię z kopertami. Od razu zostawia je w potrzebujących domach. Żeby dokończyć remont ołtarza sprzedał swój samochód. Jeździł na rowerze, ale oddał go chłopcu, który pożalił się, że nie dostał roweru na komunię, bo jego rodziny nie było stać na taki prezent. Kiedy przy porodzie zmarła matka trzynaściorga dzieci osobiście wspomógł finansowo rodzinę, a potem zorganizował dla niej zbiórkę. Pierwszy pomógł też rodzinie, której spalił się dom. Od lat wspiera szkolną drużynę piłkarską.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZWĄTPIONA / 6 sierpnia 2016 o 14:58
NIE BYŁO SPRAWIEDLIWOŚCI, NIE MA I NIE BĘDZIE NAWET W KOŚCOŁACH
Avatar
Aa / 4 sierpnia 2016 o 18:39
Myślę że za mało kasy oddawał do kurii. I to się nie podoba.
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 13:59
A może by tak ktoś ruszył by......ka z cmentarza na Lipowej w Lublinie ! Ten powinien świnie paść albo robić za kapo w obozie ! SKANDAL !!!!!!!!!! Żeby taki typ z piekła rodem był księdzem i do tego na cmentarzu gdzie spokój, cisza, zaduma ! A on łon ryja piłuje jak byk rozpłodnik
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 09:32
Nic nie wskórają, ksiądz naraził się rządzącym Lubelszczyzną burakom a ci potrafili oddziałać na decyzję biskupa...
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 01:02
Jeden na milion.
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 01:01
Proboszcz niczym lekarze z Leśnej Góry w serialu "Na dobre i na złe".
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 22:27
To naprawde dobry Proboszcz w swoim zyciu nie spotkałam drugiego takiego dla niego nie liczy się pieniądz tylko czlowiek a wiem bo sama się przekonałam jak babcia mi zmarła mało takich ludzi jest życzę z całego serca żeby został na plebanii do końca swoich dni bardzo dużo zrobił dla ludzi i kościoła w bondyrzu
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 16:59
Zostawcie ks.Słonopasa ludziom,którzy go kochają a on ich!On tam wrósł jak te drzewa wokół kościoła i Bondyrza!A starych drzew się nie przesadza!Chyba,że do Mircza.Zapraszamy serdecznie!
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 15:30
I dlatego go przenoszą, parafia przynosi zbyt mały zysk dla kurii.
Avatar
ja / 23 lipca 2016 o 15:26
Po jakiego licha dziadkowi dzieci? Jak się nie dorobił do tej pory to już po ptokach....:)
Avatar
ZWĄTPIONA / 6 sierpnia 2016 o 14:58
NIE BYŁO SPRAWIEDLIWOŚCI, NIE MA I NIE BĘDZIE NAWET W KOŚCOŁACH
Avatar
Aa / 4 sierpnia 2016 o 18:39
Myślę że za mało kasy oddawał do kurii. I to się nie podoba.
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 13:59
A może by tak ktoś ruszył by......ka z cmentarza na Lipowej w Lublinie ! Ten powinien świnie paść albo robić za kapo w obozie ! SKANDAL !!!!!!!!!! Żeby taki typ z piekła rodem był księdzem i do tego na cmentarzu gdzie spokój, cisza, zaduma ! A on łon ryja piłuje jak byk rozpłodnik
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 09:32
Nic nie wskórają, ksiądz naraził się rządzącym Lubelszczyzną burakom a ci potrafili oddziałać na decyzję biskupa...
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 01:02
Jeden na milion.
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 01:01
Proboszcz niczym lekarze z Leśnej Góry w serialu "Na dobre i na złe".
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 22:27
To naprawde dobry Proboszcz w swoim zyciu nie spotkałam drugiego takiego dla niego nie liczy się pieniądz tylko czlowiek a wiem bo sama się przekonałam jak babcia mi zmarła mało takich ludzi jest życzę z całego serca żeby został na plebanii do końca swoich dni bardzo dużo zrobił dla ludzi i kościoła w bondyrzu
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 16:59
Zostawcie ks.Słonopasa ludziom,którzy go kochają a on ich!On tam wrósł jak te drzewa wokół kościoła i Bondyrza!A starych drzew się nie przesadza!Chyba,że do Mircza.Zapraszamy serdecznie!
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 15:30
I dlatego go przenoszą, parafia przynosi zbyt mały zysk dla kurii.
Avatar
ja / 23 lipca 2016 o 15:26
Po jakiego licha dziadkowi dzieci? Jak się nie dorobił do tej pory to już po ptokach....:)
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!