niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Źle przebudowana ulica? Miasto zgłosi sprawę do prokuratury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 marca 2013, 16:44
Autor: Paweł Puzio

Takimi płytami załatano prowizorycznie zapadniętą ulicę (Alarm24)
Takimi płytami załatano prowizorycznie zapadniętą ulicę (Alarm24)

Przebudowa prestiżowej ulicy Królowej Jadwigi w Zamościu została wykonana niezgodnie z projektem budowlanym – twierdzą władze miasta. W piątek Ratusz poinformował, że odda sprawę do prokuratury.

O fatalnym stanie ulicy Czytelnicy informowali nas już na przełomie stycznia i lutego. Wtedy, jak opisywaliśmy, droga się zapadła. Miasto musiało zamknąć ją na kilka dni – zamiast kostki, która się osunęła położono betonowe płyty. To wszystko zaledwie 3 lata po gruntownej przebudowie.

– Powołaliśmy niezależnego biegłego, który wykonał audyt na Królowej Jadwigi. Z jego badań wynika, że wykonawca użył niewłaściwych materiałów, co w konsekwencji – przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych – doprowadziło do zapadnięcia się części nawierzchni – mówi Paweł Czechalski z Biuro Promocji, Informacji i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Zamość.

Wykonawcą tej inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu. Koszt prac wyniósł 1,985 mln zł. Inspektorem nadzoru z ramienia miasta Zamość odpowiedzialnym za prawidłowe wykonanie przebudowy była Zamojska Dyrekcja Inwestycji "ZDI”, za co otrzymała 145 tys. zł.

– W związku z ekspertyzą biegłego złożone zostanie do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wykonawcę prac oraz inspektora nadzoru – powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa.

Teraz konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych zgodnych z projektem budowlanym. – Zostanie to zrobione w ramach obowiązującej gwarancji na koszt wykonawcy – dodaje Czechalski. – Niestety, oznacza to utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców.

W piątek staraliśmy się skontaktować z prezesem zarządu Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu. Niestety, w I kwartale roku firma ma wolne piątki. Także prezes "ZDI” był wczoraj niedostępny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Domniemanyszpionsoviecki
Gość
pavliq
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Domniemanyszpionsoviecki
Domniemanyszpionsoviecki (27 marca 2013 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wcale nie trzeba szukać odleglejszych miejsc. Przez kilkanaście dni nikt nie wpadł na pomysł, żeby po śnieżycy z poprzedniego piątku odśnieżyć kawałek Szczebrzeskiej (nieprzejezdne półtora pasa ruchu), ten od CPN do Podgrobla. Może po jakimś wypadku...
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2013 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ogóle zrobili piorun wie co przy wyjeździe - czy z Królowej Jadwigi, czy ze Szczebrzeskiej w okolicy starego, ale działającego ciągle CPN-u. Nawieźli ziemi, hałdy jakieś cholerne porobili, jakieś zwały gruzu, gliny. Pytam: Żeby turyści tamtędy łazili? Wystarczy, że już jest kilka historycznych obiektów odtworzonych, ale bez przesady. Od strony Szczebrzeskiej w kierunku do Kolegiaty nie dostaniesz się, zamulone, błoto, bo PRACE REMONTOWO ARCHEOLOGICZNE W TOKU, TRZEBA ODKOPAĆ PARĘ PIWNIC, GDZIE PRZED WIEKAMI SZLACHTA ZAMOJSKA PRZECHOWYWAŁA KARTOFLE - musisz walić samochodem w kierunku ul. Sienkiewicza i dookoła, żeby załatwić coś w ratuszu. Parkingi zawalone, bo urzędasy przyjechały i do 15.00, albo do 16.00 pracują - blokada na parkingach. A obywatel jak chce- proszę bardzo- wio pod PZU i jeśli znajdzie wolne miejsce to zostawia samochód i stamtąd wali do urzędu. Mdłości już biorą na to wszystko. A w odleglejszych miejscach od starówki nic się nie robi, albo byle jak się robi.
Rozwiń
pavliq
pavliq (24 marca 2013 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tu znów pytam się: ile zaoszczędzono na przetargu, a ile będą kosztowały remonty w najbliższych latach? W tym akurat miejscu miasto miało szczęście i droga rozpadła się przed końcem gwarancji, a ile dróg rozpada się rok dwa po gwarancji i jaki jest bilans zaoszczędzonych pieniędzy na przetargu do kosztów naprawy?
Rozwiń
duszek
duszek (24 marca 2013 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a na koniec wszystko zamiotą pod dywan
Rozwiń
ad
ad (24 marca 2013 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZDI również narozrabiała przy budowie budynku KUL w Stalowej Woli, nawet wpisów nie potrafili dokonywać prawidlowo
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!