niedziela, 18 marca 2018 r.

Zamość

Zmiany na lepsze w spółdzielni im. Jana Zamoyskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2009, 13:22
Autor: Bogdan Nowak

Nie mogli się doczekać remontów wiekowych bloków, więc wzięli sprawy w swoje ręce. W wieżowcach przy ul. Hrubieszowskiej roboty idą już pełną parą. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Jana Zamoyskiego pod nowymi rządami, przymierza się do remontowej ofensywy również na innych osiedlach.

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Jana Zamoyskiego pod nowymi rządami, przymierza się do remontowej ofensywy również na innych osiedlach.

Na pierwszy rzut pójdzie całe os. Bohaterów Monte Cassino oraz tzw. Manhattan, czyli wieżowce przy ul. Wyszyńskiego. Spółdzielnia chce tam m.in. wymienić elewacje.

– Rozpoczęliśmy rozmowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska w sprawie dofinansowania tych inwestycji – mówi Jacek Szkałuba, p.o. zastępcy prezesa spółdzielni. – Staramy się o kilkumilionową dotację. Chcemy także m.in. wymienić instalacje ciepłownicze i montować kolektory słoneczne.

Bloki należące do spółdzielni wyglądają fatalnie. Ich mieszkańcy narzekają sypiące się tynki, zimno i szczeliny, z których wygląda azbest. Najgorzej jest na os. Bohaterów Monte Cassino i Słoneczny Stok.

Jeszcze w 2008 r. włodarze spółdzielni zapowiadali gruntowane remonty. Nie zdążyli się za nie zabrać. Spółdzielcy mieli dość obietnic, zarząd nie uzyskał absolutorium i został na odwołany.

Niektórzy lokatorzy postanowili sami działać. Mieszkańcy wieżowca przy ul. Hrubieszowskiej 36 zebrali listę podpisów i domagali się natychmiastowych remontów (podpisało się pod nią ponad 80 proc. mieszkańców).

Spółdzielnia ogłosiła przetargi i roboty ruszyły. Mieszkańcy budynku zapłacą za nie w ratach rozłożonych na 10 lat.

– Zdjęliśmy azbest i kładziemy na bloku warstwę styropianu – mówi Andrzej Lewkowicz, mieszkaniec wieżowca. – Elewacja zostanie odnowiona. Chcemy też m.in. odnowić balkony oraz wybudować parking. Marzą nam się też kolektory słoneczne. W bloku mieszka ok. 200 osób. Wszyscy remonty wspierają. Na samą elewację wydamy… ok. 500 tys. zł.

Nowe władze spółdzielni wspierają lokatorów.

– To dobra inicjatywa. Mocno ją wspieramy. Ten budynek wchodzi przecież w skład spółdzielni. Teraz pomożemy wykonać tam balkony – obiecuje Szkałuba.

To dopiero początek. Spółdzielnia chce wydać w przyszłym roku ok. 23 mln zł na remonty najbardziej zapuszczonych budynków. Ok. 8 mln zł ma pochodzić z dotacji NFOŚ i z tzw. Eko-Funduszu.

– Mamy nadzieję, że te pieniądze uda się uzyskać – mówi wiceprezes. – Reszta będzie finansowana z kredytu oraz przez mieszkańców z tzw. funduszu remontowego. Jeśli dotacji nie uda się pozyskać, remonty… na pewno ruszą. Tylko, że będą w trochę mniejszym zakresie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
interlokator
abbey33
abbey33
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

interlokator
interlokator (23 listopada 2009 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkanieeec napisał:
Ale stary zarząd się rozpisuje na forum;)

Jak was to boli gamonie..... 10 lat rządów i gówno z tego a nowy zarząd chociaż coś robi- a widać to gołym okiem.

Piszcie na forum dalej, oczerniajcie ich i wypisujcie swoje anonimowe, wewnętrzne bóle.

Pozdrawiam.

Ja nawet uzbrojonym okiem nie widzę a co mówić o gołym {banialuki konkrety proszę}
Rozwiń
abbey33
abbey33 (22 listopada 2009 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komentarz MIESZKANCAAA stylem przypomina wypowiedzi "członka"zarządu pana Jacka S., ciekawy zbieg okoliczności.Wolałbym żeby nowy zarząd nie przypisywał sobie nie swoich zasług tylko wykazał troche własnej inicjatywy.gdzie ten raj który nam obiecano?miały być mniejsze czynsze remonty i co?
Rozwiń
abbey33
abbey33 (22 listopada 2009 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
elementarne braki w rzemiośle dziennikarskim ,gdzie wypowiedzi drugiej strony sporu?pismak(albo pismaczka)nawet się nie podpisała pod artykułem.Przypomina mi to wypociny pożal się boże p.red Z.Saweckiej.
Rozwiń
Mieszkanieeec
Mieszkanieeec (22 listopada 2009 o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale stary zarząd się rozpisuje na forum;)

Jak was to boli gamonie..... 10 lat rządów i gówno z tego a nowy zarząd chociaż coś robi- a widać to gołym okiem.

Piszcie na forum dalej, oczerniajcie ich i wypisujcie swoje anonimowe, wewnętrzne bóle.

Pozdrawiam.
Rozwiń
hektor55
hektor55 (20 listopada 2009 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś ewidentnie wprowadza redakcję w błąd bądź lobbuje na rzecz obecnych władz Spółdzielni. Czy są jakieś zmiany i czy są one rzeczywistymi zmianami na lepsze to się dopiero okaże. Elementem motywującym Zarząd SM nie będzie chwalenie na wyrost każdej wygłoszonej intencji jak również każdej podjętej decyzji, szczególnie tych które można nazwac wybitnie ,, medialnymi ''. Weryfikacja nastąpi w momencie kiedy przyjdzie pora na rozliczenie efektów obietnic , dokonanych usprawnień organizacyjnych w zakresie zarządzania oraz poprawy ekonomicznej efektywności gospodarowania. Czując autentyczną więź z mieszkańcami Spółdzielni życzę im tego by nowe władze na uwadze miały głównie ich interesy i wykazywały się wrażliwością na ich problemy. Pierwszym niebagatelnym zamierzeniem można uczynic dokonanie analizy wysokości kosztow zamierzeń termomodernizacyjnych na najbliższe lata w odniesieniu do ceny 1 metra kwadratowego docieplenia. Serdecznie pozdrawiam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!