piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Znamy program Zamojskiego Lata Teatralnego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2009, 14:20
Autor: Anna Szewc

Niemal codziennie w ciągu dwóch tygodni, na które zaplanowano tegoroczne Zamojskie Lato Teatralne, miłośnicy dramatu znajdą coś dla siebie. Organizowana po raz 34 impreza ruszaz początkiem wakacji. Znamy już jej program.

Aby zapełnić każdy z teatralnych dni trzeba było pracować miesiącami.

- Te naprawdę intensywne przygotowania do tegorocznej edycji ZLT zaczęłam na początku roku - opowiada Grażyna Kawala, instruktor teatru z Zamojskiego Domu Kultury, który jak co roku organizuje imprezę. - Ale już wiem, że nad programem przyszłorocznego lata zacznę myśleć, jak tylko zakończy się tegoroczne. Tak, żeby wszystko dopiąć naprawdę na ostatni guzik.

Przy doborze spektakli do tegorocznego ZLT (program w ramce obok) obowiązywały trzy podstawowe zasady. Po pierwsze miały się w nim znaleźć przedstawienia medialne, po drugie związane jakoś nie tylko z Polską, ale też Ukrainą i Norwegią ( w przyszłym roku będą to Czechy i Niemcy). Po trzecie, założono, że wśród wykonawców znajdzie się jakiś "nasz człowiek”.

- I wszystko udało się niemal w stu procentach. Nie mamy co prawda teatru z Norwegii, ale za to norweską sztukę w polskiej interpretacji. A ludzie stąd to Sambor Dudziński i Mateusz Tymura, który przyjedzie do nas razem z teatrem z Supraśla - mówi Kawala.

Są też w ZLT elementy już znane i sprawdzone.

- To oczywiście adaptacja Szekspira, bo bez tego lato nie byłoby latem, bajka dla dzieci i prezentacje Szkoły Aktorskiej Machulskich, choć w tym roku już niestety bez pana Jana (zmarłemu niedawno aktorowi poświęcone zostaną dwie z kilku imprez towarzyszących - red.) - opowiada Grażyna Kawala.

Jak zwykle też, to publiczność wybierze swój ulubiony spektakl, przyzna mu Buławę Hetmańską, a teatrowi zapewni występ podczas inauguracji 35 edycji ZLT.

Na pewno nie zabraknie też Stanisława Rudego, wieloletniego dyrektora ZDK, który z imprezą związany był od jej pierwszej edycji.

- To trwało tyle lat, że ZLT wpisało się w kalendarz. Nie tylko ten prawdziwy, ale również psychiczny. Bardzo czekam na tegoroczne lato. Na pewno zasiądę wśród publiczności, wraz z innymi wiernymi widzami, których ZLT przez te kilkadziesiąt lat sobie zapewniło - mówi Stanisław Rudy.

Lato w pigułce

* Niedziela, 21.06, godz. 22, Rynek Wielki - "Rękopis znaleziony w Saragossie” - Teatr Biuro Podróży z Poznania (wstęp wolny)
* Niedziela, poniedziałek, wtorek, 21-23.06, Starówka i ZDK - Spektakle studentów Szkoły Aktorskiej Machulskich, Warszawa (wstęp wolny)
* Środa, 24.06, godz. 21, Starówka (Patio Hotelu Senator) - "Atrament dla leworękich” - Teatr KTO Kraków (bilety w cenie 20 zł)
* Czwartek, 25.06, godz. 21.30, Rynek Wielki - "Spotkać Prospera” - Teatr Voskriesinnia ze Lwowa (wstęp wolny)
* Niedziela, 28. 06, godz. 21.30, Rynek Wielki - "Wehikuł czasu” - Sambord Dudziński (wstep wolny)
* Poniedziałek, 29.06, godz. 21.30, Rynek Solny - "Elling” - Teatr Praga z Warszawy (bilety w cenie 25 zł)
* Wtorek, 29.06, godz. 21.30 Podwórko przy ul. Bazyliańskiej 16 - "Mała pasja, czyli historia o psie pana Jezusa” - Teatr Wierszalin z Supraśla (bilety w cenie 15 zł)
* Czwartek 2.07, godz. 18, Rynek Wielki - "Kopciuszek” - teatr im. Andersena z Lublina (cena biletu 8 zł)
* Niedziela, 5.07, godz. 21.30, Rynek Wielki "Malavita. Ballada o mafii” - Teatr im. J. Słowackiego z Krakowa (bilety w cenie 15 zł)
ZLT to także imprezy towarzyszące (szczegóły na plakatach i na stronie www.zdk.zamosc.pl)

Kup wcześniej, zaoszczędzisz

Podane w programie ceny bilety obowiązują tylko w tzw. przedsprzedaży (w dni powszednie w ZDK przy ul. Partyzantów 13 w godz. 8-15). W dniu spektaklu za każdą wejściówkę będzie się płacić o 5 zł więcej. Można też już teraz kupić karnet na wszystkie spektakle (60 zł).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!