poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Zobacz nazwy komitetów wyborczych na Zamojszczyźnie

  Edytuj ten wpis

Eurogaj – taką ładną nazwę ma komitet wyborczy z Gaju Gruszczańskiego. Przedstawicielom innych komitetów również nie brakowało fantazji przy wyborze nazwy.

Na zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych był czas do poniedziałku.

– Zarejestrowaliśmy 257 komitetów wyborczych oraz 9 organizacji i stowarzyszeń – mówi Anna Chrzan, dyrektor zamojskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, która ma pod swoimi skrzydłami powiaty biłgorajski, hrubieszowski, janowski, tomaszowski, zamojski oraz miasto Zamość.

Swoje komitety mają kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, stąd na przykład Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Kłębka (Ulhówek), Mariusza Zająca (Tyszowce) czy Marcina Zamoyskiego (Zamość).

Nazwa komitetu bezpośrednio związana jest z konkretną miejscowością i przywiązaniem do miejsca, w którym się żyje (na przykład KWW Kułakowice, Szczebrzeszynianie Razem, Teraz Turobin, Ziemia Hrubieszowska, Moje Miasto Hrubieszów, Nasza Gmina Trzeszczany), albo do niej zgrabnie nawiązuje, jak na przykład KWW Eurogaj z Gaju Gruszczańskiego w gminie Radecznica.

Odpowiedzialność, przyjaźń, odrodzenie, odnowa, rozwój, zgoda, przyszłość – to terminy najchętniej wybierane przy ustalaniu nazwy komitetu, stąd m.in. Odpowiedzialny Samorząd, Nasza Przyszłość, Przyjazna Gmina, Dobro Naszej Wsi, Odnowa Gminy, Równość Ponad Wszystko, Gmina Naszej Przyszłości, Lepsze Jutro, Wszyscy Razem, Zgoda i Przyszłość, a nawet Prawda.

Niektóre komitety postawiły na cechy swoich kandydatów, a nazwa komitetu mówi o nich wszystko – Wiarygodni, Niezależni, Odpowiedzialni, Niezrzeszeni, Niezależni i Aktywni.

Inne podkreślają wiek osób ubiegających się o mandaty radnych. – Uważamy, że w młodych siła – mówi 20-letni Andrzej Strzałka, pełnomocnik KWW Młodzi 2010 z Tereszpola Zaorenda. – Nasi kandydaci na radnych nie mają 30 lat. Są ambitni, produktywni i energiczni.

Ale po drugiej stronie jest doświadczenie, stąd m.in. KWW Emerytów z Werbkowic.

Na uwagę zasługuje ponadto KWW Sprawiedliwość i Prawo z Ulhówka, którego nazwa kojarzy się z największą partią opozycyjną w kraju (wśród zgłoszonych komitetów nie znaleźliśmy Obywatelskiej Platformy – red.), a także KWW "Teraz My” z Tarnogrodu.

– Nie sugerowaliśmy się nazwą programu publicystycznego, tylko faktem, że gmina potrzebuje zmian – mówi Jan Pułapa, pełnomocnik tarnogrodzkiego komitetu. – Wymyśliliśmy taką nazwę na spotkaniu wyborczym. Oby chwyciła.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
crx
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

crx
crx (5 października 2010 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy pojawi się nazwa-"SPRÓBUJEMY COŚ ZMIENIĆ".Byłaby to zapewne jedyna słuszna i prawdziwa,nie sterotypowa.Jednak ten cały cyrk pod nazwą "DEMOKRACJA"opiera się właśnie na stereotypach i dlatego "ściana wschodnia" została przeznaczona przez Unię do wykasowania ,lub jak kto woli pod zalesienie!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!