Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 czerwca 2013 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Żurawlów: Rumuńska akcja przeciwników łupków

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 10 A A
Goście z Rumunii dostali zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie (Facebook/protest)
Goście z Rumunii dostali zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie (Facebook/protest)

Firma Chevron zaprosiła do Zamościa delegację rumuńskich samorządowców. Goście mieli zobaczyć, jak wyglądają poszukiwania gazu łupkowego. Spotkali protestujących z Żurawlowa, którzy czwarty tydzień walczą z Chevronem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczestnicy protestu pojawili się z transparentami przed zamojskim hotelem Mercure.

– Wręczyliśmy gościom m.in. zanieczyszczoną wodę ze studni w Rogowie – mówi Emil Jabłoński, sołtys Żurawlowa.

– Niech zobaczą, jakie są skutki wierceń. Daliśmy im też ulotki w języku angielskim, w których opisane są zagrożenia związane z wydobyciem gazu łupkowego.

Mieszkańcy gminy Grabowiec protestują już czwarty tydzień. Blokują dostęp do pola w Żurawlowie, dzierżawionego przez Chevron. Firma chce ogrodzić teren. Okoliczni mieszkańcy na to nie pozwalają. Boją się, że koncern postawi tam swoją wiertnię. Uczestnicy protestu znaleźli też nowy sposób na powstrzymanie inwestora.

– Wystąpiliśmy do wójta z wnioskiem o rozgraniczenia działek – wyjaśnia Jabłoński.

– Powiadomiliśmy również starostwo. Wszczęto odpowiednią procedurę. Urząd musi powiadomić wszystkie strony, sprowadzić geodetę. To potrwa. Do czasu ustalenia granic Chevron nie może stawiać żadnego ogrodzenia.

Firma nie rezygnuje i przypomina, że ma pełne prawo do działania na legalnie wydzierżawionej działce. Protestujący zapowiadają, że nie zrezygnują ze swojej akcji, bez względu na konsekwencje. Domagają się, by firma Chevron zrezygnowała z poszukiwań gazu w ich rejonie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
esi / 10 listopada 2013 o 23:49

Fakty są takie, żę chevron skazil toksycznie ekwador i nie poczuwa się do winy, wyciął drzewa bez pozwolenia, zastrasza protestujących rolników, technologia wydobycia gazu łupkowego jest wysoce niebezpieczna dla czystości wody tzn. także dla ludzi. wystarczy podać fakty, a co pomyslą sobie ludzie to nie musisz ich uczyć.

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 12:17

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 25 czerwca 2013 o 22:37

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

rozwiń
Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 13:48

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

rozwiń
Avatar
ax / 25 czerwca 2013 o 13:25

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, ta... rozwiń

Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 12:38

Henry Ford mawiał - nigdy nie ma popytu na rzecz nową.
 

Ludziska coś słyszeli, ale nie zrozumieli i się przestraszyli, bo jakiś głupek ich „uświadomił”. Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Chevron tak chciał, ale dlatego, że głupek wpoił ci, że tak musi być jak chce głupek.

W zakresie „zagrożenia” wierceniami GŁEBOKIMI !!! za gazem łupkowym wystąpił „ syndrom grupowego myślenia” [zob. Wikipedia].
 

Ale czyż jest co bardziej godnego politowania, niż biedny, ciasny umysł ?
 

Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia [H. Ford].

rozwiń
Avatar
zz / 25 czerwca 2013 o 11:46

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania firm naftowych szczególnie uległa znacznemu przyspieszeniu po 2007 roku. Do 2011 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych wydobycie trwało w ponad 500 tyś. odwiertów. Problem jednak w tym, że do 2010 roku organy administracji federalnej za bardzo nie przejmowały się tym, jakie skutki środowiskowe będzie pociągała taka działalność. W wyniku fali protestów społecznych to nastawienie władz z czasem uległo zmianie i dzięki temu, m.in. miał powstać raport na temat wpływu szczelinowania hydraulicznego w oparciu o dane zabrane w Ohio.

Jednym z podstawowych celów badania jest odpowiedź na pytane, czy istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Do tej pory EPA pobrało próbki wody i powietrza w trakcie odbywającego się szczelinowania hydraulicznego jedynie z kilku miejsc. EPA zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z przemysłem udało się jej wyodrębnić ok. 100 związków, które są wykorzystywane do przygotowania płynu do szczelinowania.

CantonRep.com/MM

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania fir... rozwiń

Avatar
wieśniak z Lublina / 25 czerwca 2013 o 11:37

cały ten Grabowiec to chyba wylęgarnia przymułów  ?, znam parę osób z tej gminy, mieszkają w lublinie, udają nie wiadomo co, zarozumialstwo nie poparte czymkolwiek, ale przaśną wiochą leci na kilometr...

Avatar
he he / 25 czerwca 2013 o 11:30

- skoro nie ma jeszcze wiertni, to skąd ta zanieczyszczona woda?

- manewr z Rumunami jest świetny: powiedzą Chevronowi: skoro polaczki protestują, zapraszamy do siebie, Chevron odpowie z radością i kasa oraz profity i inwestycje pójdą do Rumunii a polactwo zostanie jak zwykle: gołe i wesołe

Avatar
Marcel / 25 czerwca 2013 o 11:22

Parszywe wieśniaki. robią wstyd na cały swiat a tak naprawde nie chodzi im o ekologię tylko o własne dupy i własne pola. żeby chamy myślą tylko, żeby im było jak najlepiej i wymyślają ekologie, srogię itp. a i tak nic nie zdziałaja.

Avatar
esi / 10 listopada 2013 o 23:49

Fakty są takie, żę chevron skazil toksycznie ekwador i nie poczuwa się do winy, wyciął drzewa bez pozwolenia, zastrasza protestujących rolników, technologia wydobycia gazu łupkowego jest wysoce niebezpieczna dla czystości wody tzn. także dla ludzi. wystarczy podać fakty, a co pomyslą sobie ludzie to nie musisz ich uczyć.

Avatar
Gość / 26 czerwca 2013 o 12:17

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

Paaaaaszoł Maryjan w buraki!

rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 25 czerwca 2013 o 22:37

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

i rozumiem, że bronią tylko swoich miejsc pracy? Znam tych "fachowców" co zatrudniani są przez rózne firmy na zasadzie "płace - wymagam". Tacy fachowcy z kilkudziesięcioletnim stażem, podobnie jak zatrudniani przez nich "naukowcy" są w stanie sprzedać własne matki i żony oraz pieprzyć takie głupoty, aby tylko dostac kilka marnych złotych... tos mi "autorytet" przedstawił - fachowca z kilkudziesięcioletnim stażem... ha ha ha  - żart tygodnia :)

rozwiń
Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 13:48

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

Niektórzy wiedzą, bo kilkadziesiąt lat takimi sprawami zajmowali się zawodowo

rozwiń
Avatar
ax / 25 czerwca 2013 o 13:25

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, tak aby wyniki tych badań były po ich myśli i uciszały opinię publiczną.

Jestem ciekaw, skąd komentujące tutaj osoby wiedzą, że wydobywanie tego gazu łupkowego nie jest szkodliwe, skąd ta pewność(?) Ja rozumiem tych ludzi z Żurawlowa, bo to ich ziemia, ich gmina, oni i ich rodziny oraz potomkowie tam mieszkają i będą mieszkać i dlatego powinni mieć decydujący głos w jakim środowisku chcą żyć.

Wielkie korporacje przemysłowe nie liczą się z ludzkim życiem, zdrowiem, dla nich najważniejszy jest zysk i potrafią manipulować badaniami nad bezpieczeństwem (dla otoczenia) procesu wydobywczego, przemysłowego, ta... rozwiń

Avatar
dziadek / 25 czerwca 2013 o 12:38

Henry Ford mawiał - nigdy nie ma popytu na rzecz nową.
 

Ludziska coś słyszeli, ale nie zrozumieli i się przestraszyli, bo jakiś głupek ich „uświadomił”. Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Chevron tak chciał, ale dlatego, że głupek wpoił ci, że tak musi być jak chce głupek.

W zakresie „zagrożenia” wierceniami GŁEBOKIMI !!! za gazem łupkowym wystąpił „ syndrom grupowego myślenia” [zob. Wikipedia].
 

Ale czyż jest co bardziej godnego politowania, niż biedny, ciasny umysł ?
 

Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia [H. Ford].

rozwiń
Avatar
zz / 25 czerwca 2013 o 11:46

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania firm naftowych szczególnie uległa znacznemu przyspieszeniu po 2007 roku. Do 2011 roku na terenie całych Stanów Zjednoczonych wydobycie trwało w ponad 500 tyś. odwiertów. Problem jednak w tym, że do 2010 roku organy administracji federalnej za bardzo nie przejmowały się tym, jakie skutki środowiskowe będzie pociągała taka działalność. W wyniku fali protestów społecznych to nastawienie władz z czasem uległo zmianie i dzięki temu, m.in. miał powstać raport na temat wpływu szczelinowania hydraulicznego w oparciu o dane zabrane w Ohio.

Jednym z podstawowych celów badania jest odpowiedź na pytane, czy istnieje prawdopodobieństwo zagrożenia zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Do tej pory EPA pobrało próbki wody i powietrza w trakcie odbywającego się szczelinowania hydraulicznego jedynie z kilku miejsc. EPA zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z przemysłem udało się jej wyodrębnić ok. 100 związków, które są wykorzystywane do przygotowania płynu do szczelinowania.

CantonRep.com/MM

Rządowe badania na temat wpływu wydobycia gazu ziemnego na terenie stanu Ohio nie zostanie opublikowane wcześniej niż w 2016 roku – poinformowała amerykańska Envinmeltal Protection Agency (EPA). Badanie wpływu szczelinowania hydraulicznego idą zdecydowanie wolniej niż zakładano. 

W 2010 roku Kongres Stanów Zjednoczonych nakazał EPA zintensyfikowania prac badawczych na temat skutków środowiskowych prowadzonego wydobycia gazu ziemnego z łupków. Według statystyk U.S. Energy Inromation Administration działania fir... rozwiń

Avatar
wieśniak z Lublina / 25 czerwca 2013 o 11:37

cały ten Grabowiec to chyba wylęgarnia przymułów  ?, znam parę osób z tej gminy, mieszkają w lublinie, udają nie wiadomo co, zarozumialstwo nie poparte czymkolwiek, ale przaśną wiochą leci na kilometr...

Avatar
he he / 25 czerwca 2013 o 11:30

- skoro nie ma jeszcze wiertni, to skąd ta zanieczyszczona woda?

- manewr z Rumunami jest świetny: powiedzą Chevronowi: skoro polaczki protestują, zapraszamy do siebie, Chevron odpowie z radością i kasa oraz profity i inwestycje pójdą do Rumunii a polactwo zostanie jak zwykle: gołe i wesołe

Avatar
Marcel / 25 czerwca 2013 o 11:22

Parszywe wieśniaki. robią wstyd na cały swiat a tak naprawde nie chodzi im o ekologię tylko o własne dupy i własne pola. żeby chamy myślą tylko, żeby im było jak najlepiej i wymyślają ekologie, srogię itp. a i tak nic nie zdziałaja.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lepiej omijać to przejście graniczne z Ukrainą. Na wyjazd trzeba długo czekać

Lepiej omijać to przejście graniczne z Ukrainą. Na wyjazd trzeba długo czekać 0 0

Dobra rada dla kierowców TIR-ów: omijajcie przejście graniczne w Dorohusku. Na wyjazd z Polski na Ukrainę trzeba tam czekać w kolejce już około 10 godzin.

Dwa ronda turbinowe powstaną przy bialskiej obwodnicy

Dwa ronda turbinowe powstaną przy bialskiej obwodnicy 0 0

Po raz pierwszy w historii Biała Podlaska zrealizuje projekt we współpracy z białoruskim partnerem przy unijnym wsparciu. Właśnie podpisano umowę.

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 5:0. Mają wicelidera

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 5:0. Mają wicelidera 9 0

Wszystko poszło zgodnie z planem. Motor wysoko pokonał w środę Spartakusa Daleszyce aż 5:0. Już w sobotę ekipę z Lublina czeka wyjazdowy pojedynek z MKS Trzebinia

Lublin: Olimpiada z języka angielskiego. Dla przedszkolaków! [zdjęcia]
galeria

Lublin: Olimpiada z języka angielskiego. Dla przedszkolaków! [zdjęcia] 0 0

Zrobienie zakupów w zagranicznym sklepie, czy opowiedzenie o ubraniach to tylko niektóre zadania, z jakimi poradzić musieli sobie uczestnicy I Mini Olimpiady z języka angielskiego. Polecenia na pozór nie wydają się trudne, ale wszystko się zmienia, gdy wiemy, że zmierzyć się z nimi muszą… przedszkolaki.

GTPR Gdynia – MKS Perła 17:26. Lublinianki mistrzyniami Polski!

GTPR Gdynia – MKS Perła 17:26. Lublinianki mistrzyniami Polski! 35 2

W środę MKS Perła potwierdził absolutną dominację na krajowym podwórku. Lublinianki pokonały w Gdyni tamtejszy GTPR, czyli mistrza z poprzednich rozgrywek 26:17. Efekt? Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu zdobyły tytuł. I to po raz 20 w historii klubu

Krzysztof Żuk: Sędzia jest stronnicza. Przemysław Czarnek: To tchórzostwo
film

Krzysztof Żuk: Sędzia jest stronnicza. Przemysław Czarnek: To tchórzostwo 2 15

Nagły zwrot akcji w sprawie Krzysztofa Żuka, który broni w sądzie fotela prezydenta Lublina. Nie doszło w środę do ogłoszenia wyroku, bo Żuk zażądał odsunięcia od sprawy sędzi. – To tchórzostwo – grzmi wojewoda, który chce pozbawić go władzy. – Skorzystałem z przepisów – odpowiada Żuk. Jego wniosek może odwlec wyrok o wiele tygodni, a czas działa tu na jego korzyść.

Prezydent Etiopii z wizytą w puławskich Azotach. Liczy na współpracę gospodarczą
galeria

Prezydent Etiopii z wizytą w puławskich Azotach. Liczy na współpracę gospodarczą 10 1

Puławska fabryka jest bardzo nowoczesna i zrobiła na mnie duże wrażenie – powiedział Mulatu Teshome Wirtu, prezydent Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii podczas swojej środowej wizyty w Zakładach Azotowych.

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł

Mieszkańcy Hrubieszowa zdecydują na co wydać 100 tys. zł 1 0

Wiadomo już, na jakie zadania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Hrubieszowie będą mogli głosować mieszkańcy Hrubieszowa. Do wydania jest 100 tys. zł.

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych

Puchar Polski: Eko Różanka lepsze od Sparty Rejowiec dopiero po rzutach karnych 2 0

Finałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego dostarczył dużych emocji. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale o losach spotkania przesądziła dopiero seria rzutów karnych. A w nich Sparta Rejowiec Fabryczny przegrała z Eko Różanka 4:5

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu

Nowa restauracja w Tarasach Zamkowych. Piłkarz i trenerzy na otwarciu 16 1

27 kwietnia w Tarasach Zamkowych oficjalnie zostanie otwarta pierwsza w Lublinie restauracja Jumi Zumi.

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac

Synagogi będą jak nowe. Coraz bliżej końca prac 0 1

Trwa poremontowe sprzątanie wnętrza Dużej Synagogi. Teraz ekipa budowlana ma się zająć wymianą dachu nad babińcami i remontem zewnętrznej elewacji.

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tytuł coraz bliżej

Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Medyk Konin 3:2. Tytuł coraz bliżej 0 0

Kolejny krok w stronę mistrzostwa Polski wykonany! Górnik Łęczna pokonał w środę drużynę Medyka Konin 3:2 i powiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem do dziewięciu punktów

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo]
galeria
film

"Wszyscy na ziemię! Policja!" Tak CBŚP wchodzi do domów przestępców [wideo] 11 5

Policjanci ustalili właśnie kolejne 33 osoby, zamieszane w przestępczość narkotykową. To część dużej akcji prowadzonej od ubiegłego roku przez CBŚP i KSP. W akcji brali udział także policjanci z lubelskiego CBŚP.

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku
27 kwietnia 2018, 17:00

Sezon Lublin w Muzeum na Majdanku 2 0

Co Gdzie Kiedy. Wystawa, wykłady, spotkania i spacery - Muzeum na Majdanku włącza się w akcję Sezon Lublin, w ramach której w najbliższym okresie zorganizowane zostaną wyjątkowe wydarzenia dla zwiedzających.

Pieniądze na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych dla czterech gmin powiatu puławskiego

Pieniądze na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnych dla czterech gmin powiatu puławskiego 1 0

Sześć milionów złotych unijnego dofinansowania otrzymają w tym roku cztery gminy powiatu puławskiego na rozwój swoich sieci wodno-kanalizacyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!