piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

ZUS nadchodzi z odsieczą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2001, 15:12

Uczniowie podstawówek w Hoszni Ordynackiej i Bidaczowie Starym nie mają szans poznawania uroków pracy na komputerze, bo takiego sprzętu ich szkoły w ogóle nie mają. Nic więc dziwnego, że dzieciaki czują się gorsze od swoich rówieśników. Mamy nadzieję, że dzięki naszej interwencji ta sytuacja się zmieni.

Coraz więcej szkół podstawowych i gimnazjów może się pochwalić nowoczesnymi pracowniami komputerowymi fundowanymi albo przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, albo przez sponsorów. Na mapie Zamojszczyzny są jednak i takie placówki, w których komputerów nie ma w ogóle, i bez pomocy z zewnątrz jeszcze długo nie będzie. Takimi technologicznie zacofanymi placówkami oświaty są szkoły podstawowe w Hoszni Ordynackiej, w której jest jeden bardzo stary komputer i Bidaczowie Starym, gdzie tego typu sprzętu nie ma wcale.
W sześcioklasowej szkole w Hoszni uczy się 85 spragnionych wiedzy informatycznej uczniów, w Bidaczowie dzieci jest 60. - Bylibyśmy zadowoleni z jednego choćby komputera, nawet nie najnowszego. Od trzech lat staramy się o sprzęt, pukaliśmy do drzwi wielu instytucji. Świat ciągle się zmienia, a w naszej szkole dzieci, które mają komputer w domu należą do wyjątków - mówi Krystyna Cich, dyrektor szkoły w Bidaczowie. Również władze gmin na terenie, których położone są obie podstawówki, nie są w stanie - ze względów finansowych - pomóc dzieciom. Każda z tych szkół byłaby zadowolona z jednego choćby peceta, nawet używanego i starszej generacji.
Postanowiliśmy w jakiś sposób pomóc młodzieży z obu podstawówek. Nasz reporter pukał do drzwi najróżniejszych instytucji z pytaniem, czy nie mają przypadkiem starego, dziś niepotrzebnego już sprzętu, który mógłby jeszcze z powodzeniem służyć uczniom obu wiejskich szkół. Poszkiwania potencjalnych darczyńców nie trwały jednak długo. Swoją pomoc zadeklarował biłgorajski ZUS w Biłgoraju. - Pomoc tego rodzaju nie jest nam obca. W tym roku przekazaliśmy różnym szkołom 60 komputerów. Wiemy o kłopotach placówek w Bidaczowie i Hoszni i mogę zapewnić, że w momencie dokonywania wymiany sprzętu nie zapomnimy o tych szkołach - obiecuje Ryszard Piebiak, dyrektor ZUS-u w Biłgoraju.
Taki obrót spraw satysfakcjonuje nas, ale tylko w pewnym stopniu. Być może wśród naszych Czytelników są osoby, które również włączyłyby się w doposażenie obu podstawówek. Jeśli chcą państwo pomóc prosimy o telefon pod numery: (0 prefix 84) 686 48 95 (SP w Starym Bidaczowie) i 685 91 04 (SP w Hoszni Ordynackiej). Można także zadzwonić pod numer Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej (084 686 24 92), który pośredniczy w tej sprawie lub do naszej redakcji w Zamościu (639-17-00).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!