niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Związki zawodowe ostro krytykują szefów PKS Zamość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2010, 13:35
Autor: Bogdan Nowak

Przedstawiciele czterech związków zawodowych działających w zamojskim PKS spotkali się dzisiaj z Marcinem Zamoyskim, prezydentem Zamościa. Wyrazili swoje poparcie dla planów przejęcia zakładu przez samorządy. Przy okazji wylali swoje żale i storpedowali pomysły zarządu i rady nadzorczej spółki.

– Nie wykorzystujemy szans na właściwą promocję naszych usług – uważa Witold Hadło, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników PKS w Zamościu. – To trzeba zmienić.

– Przejęcie przedsiębiorstwa przez UM i starostwo jest szansą na jego utrzymanie – dodaje Wiesław Skali, szef związku zawodowego kierowców autobusowych.

O sytuacji w PKS pisaliśmy już wczoraj. Przypomnijmy.

W spółce, należącej do Skarbu państwa pracuje ponad 130 osób. Zamojski magistrat oraz Starostwo Powiatowe są gotowe przedsiębiorstwo przejąć. Szkopuł w tym, że PKS jest zadłużony na ponad 1 mln zł. Dlatego jego zarząd chce… sprzedać dworzec.

Ten pomysł oburzył pracowników PKS.

– Przecież załoga wyraziła podczas referendum zwołanego w tej sprawie ostry sprzeciw. Jak PKS ma działać bez dworca? – dopytują związkowcy.

Dziś spotkali się z prezydentem Zamościa. Wylali przed nim swoje żale. Potem spotkali się z nami.

Mówili m.in. o niewykorzystanych szansach spółki. Chodzi m.in. o zaniechaniu promocji kursów (m.in. do Warszawy, Krakowa, Rzeszowa i Katowic), braku poważnych reklam na autobusach. Chcieliby także m.in. utworzenia połączeń ze Lwowem.

– Nasze pomysły nie spotykają się ze zrozumienie, a spółka na tym traci – mówi Wiesław Skali. – To połączenie ze Lwowem może stać się prawdziwym hitem. Wiele ludzi nas o nie pyta.

Związkowcom uważają, że trzeba też rozbudować sieć połączeń istniejących.

– Są miejscowości na Zamojszczyźnie, gdzie nie dociera żaden autobus – dziwi się Witold Hadło. – To m.in. Nowa Wieś, Wirkowice oraz wiele miejscowości na Roztoczu. Tak wygląda u nas XXI wiek! Na takich połączeniach można zarobić.

Zamojski UM i Starostwo podejmą się restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Warunkiem jest niewyłączanie z tego majątku dworca.

– W grę wchodzi połączenie zamojskiego MZK z PKS – tłumaczy Tomasz Kossowski, wiceprezydent Zamościa.

Co z tego wyjdzie? – Na razie nie ma jeszcze odpowiedzi z ministerstwa – mówią związkowcy. – Powinna być lada dzień.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ZWIĄZKI ZAWODOWE
Gość
adam
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZWIĄZKI ZAWODOWE
ZWIĄZKI ZAWODOWE (26 maja 2010 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JEŻELI NA KAŻDE 130 PRACOWNIKÓW PRZYPADA 4 ZWIĄZKI ZAWODOWE A ICH SZFOWIE KASUJĄ CO MIESIĄC 4-5 TYS NETTO TO ŻADEN ZAKŁAD TEGO NIE WYTRZYMA. ZWIĄZKI ZAWODOWE POŻERAJĄ ZYSKI PRACOWNIKÓW NIE DBAJĄC O INTERESY ZAŁOGI. PKS ZAMOŚĆ OD LAT JEST W REGRESIE, ZA ZGODĄ ZWIĄZKÓW POŁOŻONO TOWARÓWKĘ LIKWIDUJĄC PRZEWOZY ŻEBY DAĆ WOLNĄ RĘKĘ PRYWATNYM , OBECNIE PODOBNE ZAKUSY IDĄ W KIERUNKU PRZEWOZÓW PASAŻERSKICH. WSZYSTKO TO POD AUSPICJAMI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NA CZELE Z NSZZ SOLIDANOŚĆ.
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2010 o 07:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
130 pracowników, 4 związki zawodowe i wszystko jasne - o rozwoju można spokojnie zapomnieć. I pomyśleć, że w sytuacji gdy kolej opuściła Zamojszczyznę PKS może mieć problemy. Busiarnia ręce zaciera, bo kolejny konkurent wypada z rynku.
Rozwiń
adam
adam (25 maja 2010 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lwów liczy 860 000 mieszkańców, 26 wyzszych uczelni, dużo Polaków studiujacych na tamtych uczelniach.Z Przemyśla autobusy kursują kilka razy dziennie do Lwowa a takze do Czerniowiec, Kołomyi- Iv Frankowska -d. Stanisławów i piekne miasto. itd. Jezeli chcemy rozwijać współpracę i wymianę ze Wschodem to musi byc tez sprawna komunikacja. Z Zamoscia powinien kursować autobus do Lwowa.Jak do tej pory firma Quand z Tomaszowa Lubelskiego dzielnie i skutecznie promuje tak bliskie i ciekawe strony Kresów. Chwała im za to.PPKS Zamośc-chcecie sierozwijac trzeba zaryzykować i spróbować. KieruneK Wschód.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!