niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Zwierzyniec: Ponad 3,6 mln zł na odtworzenie zabytkowego centrum

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2012, 10:30

Pierwszy etap prac obejmuje oczyszczenie Stawu Kościelnego. (Krzysztof Żwirski / Wikipedia)
Pierwszy etap prac obejmuje oczyszczenie Stawu Kościelnego. (Krzysztof Żwirski / Wikipedia)

Nowy deptak, platformy widokowe, stoiska handlowe, monitoring i internet bezprzewodowy. To tylko niektóre z inwestycji jakie pojawią się w Zwierzyńcu. Miasto dostanie pieniądze na odtworzenie swojego zabytkowego centrum.

Władze Zwierzyńca podpisały umowę umożliwiającą otrzymanie unijnych środków na odtworzenie zabytkowego centrum miasta. Szacunkowy koszt wszystkich przedsięwzięć to ponad 3 miliony 600 tysięcy złotych, z czego 2,5 miliona będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Projekt pod nazwą "Odtworzenie zabytkowego centrum Zwierzyńca – serca Roztocza” będzie realizowany w trzech etapach.

Pierwszy obejmuje oczyszczenie Stawu Kościelnego. Przetarg na wykonanie tego zadania ma być ogłoszony na początku drugiego kwartału tego roku, ale prace będą prowadzone dopiero po zakończeniu okresu ochronnego, czyli prawdopodobnie jesienią.

W kolejnym etapie miasto zamierza wymienić nawierzchnię na deptaku przy ul. Wachniewskiej i na 14 miejscach postojowych dla samochodów osobowych gdzie asfalt zostanie zamieniony na granitowe płyty i kostkę.

Zostaną również wybudowane trzy platformy widokowe i trzy drewniane stoiska handlowe, a na moście, prowadzącym do kościoła pod wezwaniem św. Jana Nepomucena, zostaną wymienione balustrady i ułożona kamienna posadzka. W centrum pojawią się także nowe ławki i kosze na śmieci.

Ostatnia część projektu to wykonanie nowego oznakowania turystycznego oraz instalacji teletechnicznej. Dzięki niej zostanie zamontowany monitoring, system przepływu ludności i system zabezpieczeń oraz szerokopasmowy, bezprzewodowy i przewodowy dostęp do internetu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy etap robót powinien zostać zrealizowany w tym roku, a wszystkie prace mają się zakończyć do 31 października 2013 roku.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!