poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Zwyzywał cudzoziemca od "brudasów" i "ciapatych". Rusza proces

Dodano: 2 września 2015, 11:10

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu stanie 30-letni Marek L. Mężczyzna jest oskarżony o publiczne znieważenie obywatela Egiptu z powodu jego przynależności etnicznej. Wyzywał cudzoziemca od „czarnuchów”, „brudasów” i „ciapatych”.

Egipcjanin w ubiegłym roku założył w Biłgoraju restaurację i zatrudnił w niej siostrę Marka L. Kobieta pracowała tam jednak tylko niewiele ponad miesiąc. Musiała zrezygnować, bo ze względu na obowiązki domowe nie mogła zostawać w pracy dłużej, a tego się po niej spodziewał pracodawca. Po odebraniu wynagrodzenia kobieta zorientowała się, że otrzymała o 150 zł mniej niż wynikało to z jej wyliczeń. Kiedy Egipcjanin żądanej sumy nie chciał dopłacić rozżalona opowiedziała o wszystkim bratu.

– W związku z nieporozumieniami finansowymi 1 czerwca 2014 r. Marek L. przyszedł do lokalu gastronomicznego prowadzonego przez obcokrajowca – mówi Artur Kubik, szef Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. – Doszło do utarczki słownej, a potem do kłótni. W jej trakcie Marek L. kierował do byłego pracodawcy swojej siostry słowa znieważające go z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej.

Przy kilkunastu obecnych w restauracji klientach Marek L. krzyczał do Egipcjanina: „ty czarnuchu, brudasie, ciapaty” oraz „wyp…aj z Biłgoraja. Nie ma tu dla ciebie miejsca”.

– Gdy Egipcjanin nie chciał mimo to przekazać mu pieniędzy Marek L. zagroziłmu zabójstwem oraz spaleniem lokalu– mówi Kubik.

Wtedy mężczyzna bojąc się o swoje życie dał mu 100 zł. Gdy mimo to, Marek L. nie wyszedł z lokalu i wciąż go wyzywał, Egipcjanin zażądał zwrotu gotówki. Wtedy doszło do szarpaniny podczas której 30-latek uderzył restauratora pięścią w oko.

– Egipcjanin powiadomił o zdarzeniu policję. Ponieważ zna język polski opowiedział nie tylko o bójce, ale i o słowach które padły. Czuł się nimi dotknięty. Mówił, że naruszono jego godność – tłumaczy prokurator.

Na początku Marek L. zeznał, że próbował jedynie wyjaśnić nieporozumienie na tle finansowym, ale nie był agresywny i nie wyzywał cudzoziemca. Potem zmienił zeznania przyznając się do winy i poprosił o samoukaranie. Mężczyzna wnioskuje dla siebie rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, 1500 zł grzywny, dozór kuratora i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Taki wyrok zaakceptowała prokuratura. Czy to kara adekwatna do popełnionego czynu rozważy dziś sąd.

Czytaj więcej o: proces Marek L
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 czerwca 2017 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cała ta tolerancja dla muzułmańskich brudasów to jedna wielka prowokacja i poniżenie białego człowieka. islamistów należy niszczyć jak robactwo. to jest zaraza taka sama jak niemieccy faszyści albo ruska żydokomuna. po komuniźmie nadszedł kolejny totalitarny system- demokracja i oczywiście znowu finansowany i prowadzony przez tą samą klikę anglosaksońskich i chazarskich drani. ciapak może gwałcić w biały dzień białe kobiety bezkarnie a biały człowiek nie może nawet słowem się odezwać. wszystkie sądy i policję należałoby załatwić jak ukraińcy polaków na wołyniu za to że sprzyjają ciapatym najeźdźcom i gnębią rdzennych mieszkańców europy.
Rozwiń
Gość
Gość (18 grudnia 2015 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a jaką taki ma godność?
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2015 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Polsce brak kultury ludziom, wstyd za Polakow ze tak sie zachowuja, ale ma nauczke, nich inni wyciagna lekcje ze wolnosc nie oznacza obrazania innych a to u nas nagminne
Rozwiń
abc
abc (4 września 2015 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To dopiero początek! To co zrobili z Polski lewacy z PiS,po,psl i SLD wola o pomstę do nieba. Polaków nie szanujecie a azylantów przyjmujecie! Gratulacje wyborcy...
Rozwiń
!!!
!!! (2 września 2015 o 17:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

coooo????!!!! koniec świata! macie swoją TOLERANCJE!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!